Zavrieť

Porady

Vypratanie bytu po drazbe

Ahojte,

chcem sa spytat, ako je to s "vypratanim" povodnych majitelov po uspesnom vydrazeni bytu? Povodni majitelia neotvarali dvere ani drazobnej spolocnosti v pripade obhliadky bytu, takze predpokladam, ze sami od seba neodidu.

Neviete ako je to sudnou cestou, ako dlho to trva, kto plati trovy a podobne?

DAKUJEM!!!
Usporiadat
riccado riccado

riccado je offline (nepripojený) riccado

misoft Pozri príspevok
Ale pozor! Pokiaľ nespláca - je to stále ešte jeho (prípadne je nájomníkom). Horšie to je, keď tam ešte býva, no LV je na iné meno (vydražitaľa) - teda de facto i de jure by potom neoprávnene obýval cudzí byt (neoprávnené užívanie cudzieho majetku) - alebo ináč povedané
mám v byte zlodejov bezdomovcov! Polícia - POMÓÓÓC!!
„Nový vlastník nie je v nijakom prípade oprávnený vykonať svojpomocné vypratávanie pôvodných majiteľov bytov alebo domov, ak tieto osoby s tým nesúhlasia, ani v prípade, že sa preukáže listom vlastníctva,“ napísal Packa.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

mám v byte zlodejov bezdomovcov! Polícia - POMÓÓÓC!!
Kapišto?
0 0
riccado riccado

riccado je offline (nepripojený) riccado

ani zdaleka to tak nefunguje, kapišto?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ja sa držím:
"Čo je Tvoje - to je moje, čo je moje - do toho ťa nič!"
a
"Môj dom - môj hrad!"
A ešte:
"Na moje nesiahaj, prídeš o paprče!"
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
K tomu prvému linku ...
riccado
Re: Vypratanie bytu po drazbe
Pôvodca textu príspevku: misoft
Ale pozor! Pokiaľ nespláca - je to stále ešte jeho (prípadne je nájomníkom). Horšie to je, keď tam ešte býva, no LV je na iné meno (vydražitaľa) - teda de facto i de jure by potom neoprávnene obýval cudzí byt (neoprávnené užívanie cudzieho majetku) - alebo ináč povedané
mám v byte zlodejov bezdomovcov! Polícia - POMÓÓÓC!!
„Nový vlastník nie je v nijakom prípade oprávnený vykonať svojpomocné vypratávanie pôvodných majiteľov bytov alebo domov, ak tieto osoby s tým nesúhlasia, ani v prípade, že sa preukáže listom vlastníctva,“ napísal Packa.

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/3858193/uzernici...#ixzz1hCj2gyQU
...Packa toho narozprával až do het ...

Lenže uvedený link vraví o úžere a nie o dražbe bytu , kde som k tomuto prišiel doslova legálne ( povedzme kúpou od RK ,banky ....) a nie nejakým účelným - podvodným spôsobom ....

K tomu druhému...
Ešte aj TREND píše
Svojpomoc prichádza do úvahy najmä vtedy, ak riešenie protiprávnej situácie neznesie odklad....
...
...
Vypratanie nehnuteľnosti po vlastnej línii a bez exekučného titulu, ktorým je najmä právoplatné a vykonateľné súdne rozhodnutie alebo notárska zápisnica, je na hrane zákona. Takéto konanie so sebou nesie riziko vyvodenia občianskoprávnej alebo aj trestnoprávnej zodpovednosti vo vzťahu k samozvanému „vykonávateľovi práva“.....
...ak vieš všetko normálne zdôvodniť , čo a ako , nemáš problém ..........a dôvody sa vždy nájdu , len pouvažovať je potrebné ...

...napoviem ????????........krajná núdza ...............krásny to pojem , aplikácia , ktorá sa dá využiť v mnohých prípadoch ....


riccado
... aj by si si to odsedel, TY a tvoji chlapci?
...riskol by som to ...to mi ver ...

...už len z toho titulu , že dotyčný " majiteľ " bytu by sa mi do ksichtu len tak nevyškieral ..........ostatne , ako nik iní ...
0 0
adripal adripal

adripal je offline (nepripojený) adripal

len tak teoreticky:
majitelom nehnutelnosti som ja (aj na priek tomu ze povodny vlastnik nekomunikuje ,neotvara atd.)mam pravo najst do nehnutelnosti noveho podnajomnika(zaskodnika) s ktorym spisem zmluvu o prenajme jednej miestnosti v byte s tym ,ze tam bude mat prechodny pobyt a zaroven skodit ,tym urychlit opustit nehnutelnutelnost neziadaneho (povodneho)najomnika ???
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
adripal Pozri príspevok
len tak teoreticky:
majitelom nehnutelnosti som ja (aj na priek tomu ze povodny vlastnik nekomunikuje ,neotvara atd.)mam pravo najst do nehnutelnosti noveho podnajomnika(zaskodnika) s ktorym spisem zmluvu o prenajme jednej miestnosti v byte s tym ,ze tam bude mat prechodny pobyt a zaroven skodit ,tym urychlit opustit nehnutelnutelnost neziadaneho (povodneho)najomnika ???
...neteoretizuj...terorizuj radšej všetkými možnými spôsobmi...

Teória ( rozumej zákon , právo ) je vo viacerých ohľadoch aj tak na hlavu postavená , nakoľko v mnohých prípadoch chráni kohokoľvek , len nie toho , kto je v práve ...


K teoretickej otázke ???
Rád by som vedieť , ako by si dostal nového podnájomníka do uvedeného bytu , ak ten pôvodný nekomunikuje ,neotvára ...???
Násilým ???

Inak skúsim ...
...napoviem ????????........krajná núdza ...............krásny to pojem , aplikácia , ktorá sa dá využiť v mnohých prípadoch ...
Tento výraz sa poväčšine spája s použitím zbrane , síce neviem prečo ...no dá sa aj inak ...
Len ako poznámku ešte upresním ...krajná núdza sa dá použiť aj v cestnej premávke porušením pravidiel ( aj ožratý jak doga môže za volant sadnúť... šoférovať ) , no je jasné , že musia byť na to aj dôvody ...

Tvoj prípad - zosumarizujem :
- kúpa bytu v dražbe
- vystavené papiere LV
- neustále odopieranie vstupu aj napriek všetkým skutočnostiam

Krajnú núdzu by som krásne , v pohode použil ....a odôvodnenie , napríklad :
Kúpil som byt pre riešenie svojej bytovej otázky , nakoľko sa musím postarať o nevládneho príbuzného ( rodič , súrodenec .......) , ktorý nemá inú možnosť starostlivosti . Bol dokonca majiteľom nejakej nehnuteľnosti , túto predal a prispel získanou čiastkou práve na kúpu bytu ....
Práve táto životná situácia ma prinútila k môjmu ( zákonnému - nezákonnému ) postupu , čo aj neblaho vplýva na moje celkové správanie ....etec , etc ,etc , etc ..........

...blaá , blá ....len teoretizujem.......takýmto zdôvodnením by som ja v pohode mohol , nakoľko .........ďalej nepokračujem , to je už moja káva , súkromie...

A ak by sa onen dilino ešte aj štorcoval , na zadné staval ....???
riccado
... aj by si si to odsedel, TY a tvoji chlapci?
...riskol by som to ...to mi ver ...
...už len z toho titulu , že dotyčný " majiteľ " bytu by sa mi do ksichtu len tak nevyškieral ..........ostatne , ako nik iní ...
....pche ........a riskoval by statočne ....
...totiž , na určité situácie v živote sa dá aplikovať aj iný inštitút z trestného zákona ...." nutná obrana " ...
Chlapík by vymenil ( možno - podľa situácie ) 3 - 4 byt za útulnú izbičku s celodennou starostlivosťou ....žeby JIS , ARO ????
Naposledy upravil buchač : 24.01.12 at 08:44
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Pripad - ak som na LV:

„Nový vlastník nie je v nijakom prípade oprávnený vykonať svojpomocné vypratávanie pôvodných majiteľov bytov alebo domov, ak tieto osoby s tým nesúhlasia, ani v prípade, že sa preukáže listom vlastníctva,“ napísal Packa.

Prakticky by policia mala zakrocit ako proti squatterom alebo bezdomovcom.

Ak nie, nemusim ist proti zakonu a vystahovat ich.
Ale mam opravnenie, aby som k nim pristahoval niekoho z "nasich". Vsetky veci zhrniem na jednu hromadu do najmensej cimry, v kuchyni bude sediet moj clovek, v kazdej izbe bude sediet moj clovek, a ani na zachod nepojdu, kym ich moj clovek nepusti.
A nech skusia nieco poskodit, moj clovek na to dozrie.

Ja som nikoho nevystahoval... Mozu tam byvat.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

To nový majiteľ nemôže ani vymeniť zámok a tých, ktorí sa nechcú vysťahovať, jednoducho nepustiť dovntúra? Veď ich nevypratal, ich veci zostali v byte, môžu si po ne prísť.
0 0
Mon66 Mon66

Mon66 je offline (nepripojený) Mon66

Prave riesime tento pripad cez sud, takze o dlzke vybavovania mozem neskor inormovat. Podanie je na sude cca mesiac a zatial termin pojednavania nebol urceny. Takze cakame a cakame a cakame... Je to super ako nasa legislativa "chrani" poskodenych. Hlavne ze v nasom riadne a pravoplatne kupenom dome byvaju samozvani "podnajomnici" a my zatial u znamych na chate....Fakt uzasne :-(
0 0
Mon66 Mon66

Mon66 je offline (nepripojený) Mon66

Llívia Pozri príspevok
To nový majiteľ nemôže ani vymeniť zámok a tých, ktorí sa nechcú vysťahovať, jednoducho nepustiť dovntúra? Veď ich nevypratal, ich veci zostali v byte, môžu si po ne prísť.
mohol by sa dostat dnu, ale len v pripade ze nie su "doma" tí druhí. Inak je to vraj obmedzovanie... no nie je toto samo o sebe obmedzené? :-/
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Pokial ako majitel nemozem skontrolovat stav instalacii a spotrebicov, nemozem garantovat ani ich bezpecnost.
Odpojit energie !

Ked existuje 1000 sposobov, ako zneprijemnit zivot skutocnym vlastnikom a vystvat ich prec,
tak proti squatterom v mojom byte by som pouzil uplne vsetky. A treba byt kreativny....
0 0
Mon66 Mon66

Mon66 je offline (nepripojený) Mon66

bodliak Pozri príspevok
Pokial ako majitel nemozem skontrolovat stav instalacii a spotrebicov, nemozem garantovat ani ich bezpecnost.
Odpojit energie !

Ked existuje 1000 sposobov, ako zneprijemnit zivot skutocnym vlastnikom a vystvat ich prec,
tak proti squatterom v mojom byte by som pouzil uplne vsetky. A treba byt kreativny....
ano, odpojit energie by bola jedna z moznosti, potom treba zvazit aj znehodnotenie nehnutelnosti. napr. tvorba plesni. Ak nie su este energie prehlasene, nemozem ich dat ja vypojit. Ak by som ich aj chcela prehlasit, spotrebu vytvaraju oni, naco to mam ja platit? Ak by som sa potom chcela s nimi sudit o penieze, je to v nedohladne aj tak by mi to nezaplatili, kedze uz teraz maju asi 6exekucii...
Ale ak mas dalsie napady, sem s nimi :-)
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Poplatok za znovu-pripojenie môže byť nižší, ako trable spojené s nedoplatkami po pôvodnom majiteľovi.
Alebo predpokladáte, že keď ich o 3 roky súd konečne vysťahuje, že ako posledné vyrovnajú účet za elektrinu ?
Platia vôbec bytovému družstvu ?
Existujúci susedia s nimi nemajú problém ? Tiež by Vám mohli prezradiť, kedy je pohyb, kedy prichádzajú - odchádzajú, čo sú zač a podobne.

Ja mám porozumenie pre ľudí, ktorí sa dostanú do problémov, či už zo zdravotných alebo iných dôvodov.
Ale nemám porozumenie pre ľudí, ktorí v sa v tejto situácii ešte vysmieva novému majiteľovi.
Naposledy upravil bodliak : 24.01.12 at 12:40
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Mon66 Pozri príspevok
mohol by sa dostat dnu, ale len v pripade ze nie su "doma" tí druhí. Inak je to vraj obmedzovanie... no nie je toto samo o sebe obmedzené? :-/
To je zlý vtip?! To si na vlastnom byte ani dvere nemôžem vyvaliť, kedy chcem? A čo ak mám podozrenie, že mi uniká plyn? Alebo že zoskratovalo elektrické vedenie v stene?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A hneď sa tu použije krajná núdza! Vznik požiaru, výbuch plynu, ohrozenie života a majetku susedov, bývajúcich v obytnom dome, atď, atď. Veď buchač to tak veľmi jemne naznačil!
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misoft Pozri príspevok
A hneď sa tu použije krajná núdza! Vznik požiaru, výbuch plynu, ohrozenie života a majetku susedov, bývajúcich v obytnom dome, atď, atď. Veď buchač to tak veľmi jemne naznačil!
...že , však ...???


Nemôžem si ale pomôcť ...nechápem ...

Jeden hľadá rady od šavla do pavla ...
Súdy sú zavalené prkotinami ...poniektorí aj o tie pár éčka je schopný dať žalobu ...
No schopnosť iného rangu im chýba ...
Netvrdím , že je potrebné všetko a vždy za každých okolností hneď riešiť tými krajnými metódami ....
No v tomto konkrétnom prípade by asi dve dobre mierené šlehy postačili ...
...jednu do dverí tou spomenutou puckou ...
...tá druhá ???...veď medzi oči , aby nekríval...

...ozaj , v jednom konkrétnom prípade sme sa s mojim adoptívnym synom zaobišli bez prvej varianty ...prikročili hneď k druhej ...
Dotyčnému len jedna stačila , ani dupľu nepýtal...do tých pár hodín bol na ulici ...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Dotyčnému len jedna stačila , ani dupľu nepýtal...do tých pár hodín bol na ulici ...
...a bol rád, že ešte dýcha a kráča po svojich
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misoft Pozri príspevok
...a bol rád, že ešte dýcha a kráča po svojich
...a podotýkam - zdôrazňujem , že dotyčný nebol sám ....

...on , ona a 2 - 3 deti ( ??? ) ........


...he .....a ani policajtov nevolali ......
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

že dotyčný nebol sám ....

...on , ona a 2 - 3 deti ( ??? ) ........
...to musel byť nádherný pohľad ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať