Zavrieť

Porady

Vypratanie bytu po drazbe

Ahojte,

chcem sa spytat, ako je to s "vypratanim" povodnych majitelov po uspesnom vydrazeni bytu? Povodni majitelia neotvarali dvere ani drazobnej spolocnosti v pripade obhliadky bytu, takze predpokladam, ze sami od seba neodidu.

Neviete ako je to sudnou cestou, ako dlho to trva, kto plati trovy a podobne?

DAKUJEM!!!
Usporiadat
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Ak sa nedovolajú neplatnosti dražby, odovzdajte prípad exekútorovi a on vám ostatné zariadi. Ak by podali na súd o neplatnosť, trvalo by to dlhšie.
Byt je váš od príklepu. Za to, že tam bývajú, vám budú musieť zaplatiť cenu obvyklú nájmu - to si tiež vymáhajte.
8 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
lover lover

lover je offline (nepripojený) lover

Mária27 Pozri príspevok
Ak sa nedovolajú neplatnosti dražby, odovzdajte prípad exekútorovi a on vám ostatné zariadi. Ak by podali na súd o neplatnosť, trvalo by to dlhšie.
Byt je váš od príklepu. Za to, že tam bývajú, vám budú musieť zaplatiť cenu obvyklú nájmu - to si tiež vymáhajte.
Dakujem! A ak sa nebudu dovolavat po neplatnosti drazby, prosto sa len nebudu chciet vystahovat?

Dakujem!
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Vtedy požiadaš exekútora o vysťahovanie. Nejaký mesiac počkáš, on dostane súhlas od súdu na výkon exekúcie, aj ti povie, keby bolo niečo treba.
3 0
riccado riccado

riccado je offline (nepripojený) riccado

najprv musis mat rozsudok sudu na vypratanie bytu a az potom mozes podat navrh na exekuciu na vypratanie nehnutelnosti...
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Ak bola spísaná notárska zápisnica (nad 33 tis. eur), je to exekučným titulom. Pozri exek z. § 41 ods. 2 písm. c v spojení so zák o dobr. dražbách § 20 ods. 13 (nový) a § 29 ods. 2 a ods. 4.
3 0
riccado riccado

riccado je offline (nepripojený) riccado

Mária27 Pozri príspevok
Ak bola spísaná notárska zápisnica (nad 33 tis. eur), je to exekučným titulom. Pozri exek z. § 41 ods. 2 písm. c v spojení so zák o dobr. dražbách § 20 ods. 13 (nový) a § 29 ods. 2 a ods. 4.
stretla si sa v praxi s tym, aby na takuto notarsku zapisnicu vydal sud exekutorovi poverenie na vykonanie exekucie?

§ 41 ods. 2 písm c) EP: notárskych zápisníc, ktoré obsahujú právny záväzok a v ktorých je vyznačená oprávnená osoba a povinná osoba, právny dôvod, predmet a čas plnenia, ak povinná osoba v notárskej zápisnici s vykonateľnosťou súhlasila.

nie je tam nahodou nevyhnutny suhlas povinnej osoby?
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Práve preto je novelizovaný dražobný zákon.
Mohol by súd zamietnuť návrh na vypratanie bytu?
3 0
riccado riccado

riccado je offline (nepripojený) riccado

Mária27 Pozri príspevok
Práve preto je novelizovaný dražobný zákon.
Mohol by súd zamietnuť návrh na vypratanie bytu?
takato notarska zapisnica nie je exekucnym titulom, nesplna nalezitosti exekucneho titulu v zmysle § 42 EP.
sud poverenie exekutorovi nevyda, bez pravoplatneho rozsudku na vypratanie bytu sa nepohne...
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Tvoj názor. Ak ide o predmet dražby podľa § 20 ods. 13 (byt), predchádzajúci vlastník je povinný odovzdať predmet dražby na základe predloženia osvedčeného odpisu notárskej zápisnice a doloženia totožnosti vydražiteľa podľa podmienok uvedených v oznámení o dražbe bez zbytočných prieťahov. Dražobník je povinný na mieste spísať zápisnicu o odovzdaní predmetu dražby. Ak odmietne zápisnicu podpísať alebo ju prevziať, táto skutočnosť sa vyznačí v zápisnici a zápisnica sa považuje za odovzdanú.

Ešte raz: mohol by vôbec súd zamietnuť návrh na vypratanie bytu? V tomto prípade je to absolútne zbytočné mu to predkladať.
Naposledy upravil Mária27 : 21.07.11 at 19:31
6 0
riccado riccado

riccado je offline (nepripojený) riccado

Mária27 Pozri príspevok
Tvoj názor. Ak ide o predmet dražby podľa § 20 ods. 13 (byt), predchádzajúci vlastník je povinný odovzdať predmet dražby na základe predloženia osvedčeného odpisu notárskej zápisnice a doloženia totožnosti vydražiteľa podľa podmienok uvedených v oznámení o dražbe bez zbytočných prieťahov. Dražobník je povinný na mieste spísať zápisnicu o odovzdaní predmetu dražby. Ak odmietne zápisnicu podpísať alebo ju prevziať, táto skutočnosť sa vyznačí v zápisnici a zápisnica sa považuje za odovzdanú.

Ešte raz: mohol by vôbec súd zamietnuť návrh na vypratanie bytu? V tomto prípade je to absolútne zbytočné mu to predkladať.
Este raz: stretla si sa v praxi s tym, aby uz niekedy na takuto notarsku zapisnicu vydal sud exekutorovi poverenie na vykonanie exekucie???

alebo skus pripojit dovodovu spravu k zakonu, rozhodnutia sudov, pripadne nejaky pravnicky clanok o danej problematike, ktory by podporoval tvoj pravny vyklad...
Naposledy upravil riccado : 22.07.11 at 04:07
0 0
riccado riccado

riccado je offline (nepripojený) riccado

odkaz pre zadavatela: kludne skus postupovat podla rad, ktore ti dava Maria27, a potom nam daj vediet, ako si dopadol, sam som zvedavy
0 0
Mon66 Mon66

Mon66 je offline (nepripojený) Mon66

rada by som vedela ako toto dopadlo. som presne v akej situacii... dva mesiace od drazby sa neviem dostat do svojej nehnutelnosti. povodny majitel nereauje na nic, ani drazobnej spol. neotvoril dvere, ani nema v umysle sa vystahovat. doslova sa nam vysmieva. ma niekto skusenost s tym, ako dlho trva cely proces kym v tejto veci sud rozhodne? "Najlepsie" na tom je, ze vlastny byt som uz predala a do noveho sa dostat nemozem... vdaka za kazdu radu.
0 0
bobekoad bobekoad

bobekoad je offline (nepripojený) bobekoad

Vydrazili sme byt a zistili sme ze na byt.druzstve je dlzoba na najomnom 10000eur. Mate niekto skusenost ci sa tato tarcha presuva na vydrazitela, alebo to drazobka musi z vytazku zaplatit alebo to ostava na predchadzajucom vlastnikovi a vydrazitel ma cisty stit?? vie niekto poradit??dakujem
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
riccado Pozri príspevok
odkaz pre zadavatela: kludne skus postupovat podla rad, ktore ti dava Maria27, a potom nam daj vediet, ako si dopadol, sam som zvedavy
Výklad práva je určite v poriadku ....Mária má určite pravdu ...

...len tá , kua , prax je diskutabilná ...

Mon66
Re: Vypratanie bytu po drazbe
rada by som vedela ako toto dopadlo. som presne v akej situacii... dva mesiace od drazby sa neviem dostat do svojej nehnutelnosti. povodny majitel nereauje na nic, ani drazobnej spol. neotvoril dvere, ani nema v umysle sa vystahovat. doslova sa nam vysmieva. ma niekto skusenost s tym, ako dlho trva cely proces kym v tejto veci sud rozhodne? "Najlepsie" na tom je, ze vlastny byt som uz predala a do noveho sa dostat nemozem... vdaka za kazdu radu.
...otvoril by som JA ..mám špeciálny kľúč ...vraví sa mu aj pucka ...

...vysťahoval by som JA ...aj cez okno poprípade by handry lietali ...

...a usmieval by som sa JA ...aj moji chlapci ...
0 1
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

bobekoad Pozri príspevok
Vydrazili sme byt a zistili sme ze na byt.druzstve je dlzoba na najomnom 10000eur. Mate niekto skusenost ci sa tato tarcha presuva na vydrazitela, alebo to drazobka musi z vytazku zaplatit alebo to ostava na predchadzajucom vlastnikovi a vydrazitel ma cisty stit?? vie niekto poradit??dakujem
vydražiteľ by mal mať čistý byt, dražobka má vyplatiť dlhy a nechať si províziu, a ak niečo zostane, dá to dlžníkovi...
0 0
riccado riccado

riccado je offline (nepripojený) riccado

buchač Pozri príspevok
Výklad práva je určite v poriadku ....Mária má určite pravdu ...

...len tá , kua , prax je diskutabilná ...


...otvoril by som JA ..mám špeciálny kľúč ...vraví sa mu aj pucka ...

...vysťahoval by som JA ...aj cez okno poprípade by handry lietali ...

...a usmieval by som sa JA ...aj moji chlapci ...
aj by si si to odsedel, TY a tvoji chlapci?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A možno ani nie - kua, kľúčiky som doma zabuchol, dvere som vybuchol, buchač pri tom bol
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

riccado Pozri príspevok
aj by si si to odsedel, TY a tvoji chlapci?
Co by si mal odsediet? Ze si vylomi dvere do svojej nehnutelnosti? Alebo...???
0 0
riccado riccado

riccado je offline (nepripojený) riccado

arizona Pozri príspevok
Co by si mal odsediet? Ze si vylomi dvere do svojej nehnutelnosti? Alebo...???
http://www.sme.sk/c/3858193/uzernici...ystahovat.html

http://www.etrend.sk/pravo/vypratani...ojpomocou.html
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ale pozor! Pokiaľ nespláca - je to stále ešte jeho (prípadne je nájomníkom). Horšie to je, keď tam ešte býva, no LV je na iné meno (vydražitaľa) - teda de facto i de jure by potom neoprávnene obýval cudzí byt (neoprávnené užívanie cudzieho majetku) - alebo ináč povedané
mám v byte zlodejov bezdomovcov! Polícia - POMÓÓÓC!!
Tu ide o to, že mali možnosť splatiť, odporovať - neurobili nič, prišli legálne o byt (ešte aj prachy dostanú - ak zostanú) a aj napriek tomu si veselo nažívajú v cudzom.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať