Zavrieť

Porady

Recepty na dovolenku

Dobré ráno,

poprosím o dobré rady a recepty na prípravu konzervovaného mäsa. Dcéra odchádza s rodinkou do Chorvátska, variť si bude sama, tak chceme takto pripraviť niečo chutné. Nemám s tým skúsenosti, tak preto sa obraciam na Vás.
Za odpovede ďakujem.
Mária
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    81janka je offline (nepripojený) 81janka

    večný študent 81janka
    Mäso zavárame prevažne bravčové a väčšinou vtedy, keď robíme zabíjačku, pretože sú k dispozícii aj ostatné ingrediencie:
    - bravčovú paprčku a trocha bravčových koží dáme variť do vody na rôsol spolu s čiernym korením, novým korením a bobkovým listom, povaríme asi 2 hodiny a necháme mierne prechladnúť. Medzitým si na dno fľaše uložíme štvorček surovej bravčovej kože, naukladáme do fliaš plátky mäsa, dáme zarovnanú PL soli, 3 zrnká čierneho korenia a 1 zrnko nového korenia a zalejeme prchladnutým rôsolom. Vidličkou alebo nožom "povypúšťame" všetky vzduchové bublinky, fľaše uzatvoríme a sterilizujeme 2 hodiny, alebo, ako to už písali aj v iných témach, 1 hodinu a po 24 hodinách opäť 1 hodinu. Takto pripravené mäso skladujeme klasicky v špajzi a pripravujeme ho na akýkoľvek spôsob, najmä vtedy, keď treba niečo rýchlo navariť (naposledy napr. chlapom na stavbu, keď sme celý deň robili ....)

    foaswc je offline (nepripojený) foaswc

    foaswc
    Ja som na dovolenku zavarila pečené mäso, ale aj mäso nakrájané na kocky, udusila som cibuľu, pridala mletú papriku ( do polomäkka ) a potom na dovolenke som pridala hrášok, alebo šampiony a zahustila múkou. Sterilizovala som 30 minút. Tento rok som skúsila dať mäso do rôznych marinád a zamrazila som ho a aj takto to bolo dobré a obed bol rýchlo uvarený.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.