Zavrieť

Porady

základná,materská škola a školská jedáleň

dobrý deň chcem sa spýtať či by mi nevedel niekto poradiť kde a ako nájdem niečo bližšie o účtovani na školách. prípadne kto mi vie poradiť o účtovaní. je to taký systém účtovania ako vo firmách s podvojným účtovníctvom? dostala som ponuku s okamžitým nástupom do školy pod ktorú patrí aj školka a školská jedáleň. som momentálne na materskej a robím s JU pre manžela s podvojným som robila asi pred 3 rokmi. nástup mám od 1.2.2006 a predchádzajúca účtovníčka odchádza na dôchodok. nemá záujem mi ukazovať ako to funguje. prosím, poraďte mi. dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    skola je offline (nepripojený) skola

    skola
    Školy a školské zariadenia sú rozpočtové organizácie, to znamená, že tam je ÚPLNE !! iné účtovníctvo ako pri podnikateľoch alebo pri združeniach v PÚ. Viem to podľa seba, boli to veľmi ťažké začiatky, bola som tak ako ty, nikto mi neukázal nič /a ja som myslela, že ani netreba, však ja viem účtovať!/. Prvé uzávierky boli ťažké pôrody. Ale Vašim zriaďovateľom je mestský, alebo obecný úrad, tam ti určite pomôžu, tam treba odovzdať uzávierku a keď chcú aby bolo všetko v poriadku, tak pomôžu, len treba sa pýtať.
    Môžeš sa obrátiť aj na mňa, ak viem rada Ti pomôžem, a NEZABUDNI je tu PORADA, všetci si navzájom pomáhame! Ja som sa veľmi veľa vecí naučila na Porade, často mi pomohli ostatní, som veľmi rada, že Porada existuje.
    Díky Richard!!

    Suvadova je offline (nepripojený) Suvadova

    Suvadova
    Účtovníctvo rozpočtovej organizácie sa nedá porovnať s podvoj.účtovníctvom a ani jednoduchým. Všetko o účtovaní je v postupoch účtovania pre rozpočtové organizácie č.24 501/2003-92, finančný spravodajca 14/2004, zákon č.523 a 583/2004 - o rozpočtových pravidlách. účtuje sa to komplikovanejšie ako v podvojnom, pretože musí to ísť do nákladov, do rozpočtu, záväzkov a cez účet. Celkom dobá publikácia je Súvsťažnosti - verejná správa, napísala Miriam Majorová a vydáva ju Poradca.

    jitma je offline (nepripojený) jitma

    jitma
    Ahojte,

    ja som na tom tak isto. Začala som na škole pracovať od 1.2.2006.
    Teraz nerobím nič iné len zháňam informácie. Predtým som účtovala
    podnikateľské PÚ.
    Zaučili ma tiež asi tak za dva dni.
    Čo sa týka informácií je problém ich získať, pretože všade sú informácie
    len pre PÚ podnikateľov.
    Dúfam, že to do konca I. kv. zvládnem.
    Okrem toho robím na IBEU. Aj tam má trochu problémy, pretože nemám ani manuál.

    Ďakujem za prípadné odpovede.

    kvet je offline (nepripojený) kvet

    kvet
    jitma
    Ahojte,

    ja som na tom tak isto. Začala som na škole pracovať od 1.2.2006.
    Teraz nerobím nič iné len zháňam informácie. Predtým som účtovala
    podnikateľské PÚ.
    Zaučili ma tiež asi tak za dva dni.
    Čo sa týka informácií je problém ich získať, pretože všade sú informácie
    len pre PÚ podnikateľov.
    Dúfam, že to do konca I. kv. zvládnem.
    Okrem toho robím na IBEU. Aj tam má trochu problémy, pretože nemám ani manuál.

    Ďakujem za prípadné odpovede.
    Odporúčam pozrieť si tému "IBEU". Diskutujeme v nej viacerí zainteresovaní.

    základná,materská škola a školská jedáleň

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.