Zavrieť

Porady

Na www.zrsr.sk sa mi nezobrazuje ICO

Dobry den;

rad by som sa obratil na odbornikov s nasledujucim problemom:
Niekedy v juli som zakladal sro; vsetko prebehlo OK, spolocnost je zapisana, funguje; avsak teraz som si vsimol, ze ked ju dam vyhladat na www.zrsr.sk, nemam vo vypise ani ICO, ani datumy vzniku opravneni. Na www.orsr.sk je vsetko v poriadku. Vedeli by ste mi povedat, kde mohol vzniknut problem? Bolo potrebne po uspesnom zapise na sude to ist nahlasit na Zivnostensky urad? Alebo mohla chyba vzniknut pri komunikacii medzi tymito dvomi instituciami? Hrozia mi nejake sankcie? Rad by som si to overil este predtym, ako kontaktujem ZU, aby som vedel, co mozem ocakavat...

Vdaka...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    danielko je offline (nepripojený) danielko

    danielko
    Do 90 dní od vydanie ŽL pre sro je konateľ spoločnosti povinný požiadať o vykonanie zápisu v OR a nahlásiť pridelené IČO na prísl. živnost. úrad, kde bol vydaný živn. list pre túto sro. Určite by som to, aj keď je už lehota 90 dní od vydania ŽL uplynula, hneď nahlásila na živn. úrad - predložením výpisu z OR.
    Pozor, mám taký pocit, že živn. úrad dáva za nedodržanie tejto lehoty sankcie. Nepamätám si už v akej výške, toto ma poučili na živn. úrade, keď sme zakladali sro v marci.
    Neviem, či sa od vtedy čosi menilo, ale stále je tu možnosť telefonicky kontaktovať prísl. ŽU a zistiť si to tam.

    esbe je offline (nepripojený) esbe

    esbe
    Vdaka za prispevky; bol som uz aj na ZU a bolo to uplne bez problemov. Vraj si tieto udaje sami stahuju z OR, presnejsie: "niekedy stahujeme, niekedy nie, podla toho, kolko mame casu" ) Vyplnil som jedno tlacivo s informaciou o pridelenom ICO a datume zapisu do OR, prilozil kopiu vypisu a siel domov... Vraj to uz nie je povinne nahlasovat, ako mi bolo povedane.

    Na www.zrsr.sk sa mi nezobrazuje ICO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.