Zavrieť

Porady

Zaucotvanie v denniku - zivotne poistenie + poplatok

Ahojte,
ako mám zauctovat v JU, výdavok z bankového úctu za životné poistenie zivnostnika? Platil to v EUR, za co mu banka vyrubila poplatok. tento budem uctovat ako?
V zákone o daniach z príjmov, je zivotne poistenie za urcitych podmienok polozkou, ktorá znizuje danový základ.
Cize ak to zauctujem ako výdavok neovplyvnujuci ZD a tiez ten poplatok, tak potom si pri vypracovaní danoveho priznania odpocitam, platbu za poistne?
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Výdavok ako NZD a potom v daňovom priznaní je možnosť si odpočítať túto platbu za poistné, max. 12000tis.

    dara je offline (nepripojený) dara

    dara
    Ešte rozmýšlam, v peňažnom denníku sa nemusí o tom účtovať, ale potom na DP odpočítam od základu dane. Uvažujem správne?????

    Milvodka je offline (nepripojený) Milvodka

    Milvodka
    Tiez som uz pocula nazor, ze v denniku to netreba uctovat, ale ako potom zachytim ten pohyb v penaznych prostriedkoch? Nebudú mi sediet zostatky.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Milvodka
    Tiez som uz pocula nazor, ze v denniku to netreba uctovat, ale ako potom zachytim ten pohyb v penaznych prostriedkoch? Nebudú mi sediet zostatky.
    Ak si poist. zaplatila z podnikateľského účtu, potom to musíš mať aj v peň. denníku ale ako výdavok neovplyvňujúci daň, t.j. daňovo neuznané.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ale nie je povinnosť hradiť z podnikateľkých financii a účtovať ich v peňažnom denníku .

    dara je offline (nepripojený) dara

    dara
    Zita5
    Ale nie je povinnosť hradiť z podnikateľkých financii a účtovať ich v peňažnom denníku .
    Súhlasím, ale je možnosť odpočítania od základu dane

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Ak je poist. zaplatené z podnikateľského účtu, treba poist. účtovať v peň. denníku ako výdaj NZD. Ak je úhrada poist. hradená z osobného účtu, tak potom tento vydavok netreba uvádzať v p. denníku.

    Zaucotvanie v denniku - zivotne poistenie + poplatok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.