Zavrieť

Porady

Komu patrí miesto pred garážou? je to súčasť garáže ak garáž patrí k bytu a byt mne??

Jedná sa o takú vec. Máme bytík ku ktorému patrí aj garáž . No v garáži moc neparkujeme lebo je žiaľ zaprataný... Mávame hrozné konflikty so susedom vraj miesto pred garážou služí na nakladanie a vykladanie tovaru-nákupu... (čo si myslím že na to má miesto pred vchodom ak už veľmi chce.... Ja si myslím že ak nám patrí garáž tak tiež miesto pred ním však do garáže sa vchádza a tiež sa z neho vychádza.
Kto má teda pravdu? ak chcem zaparkovať a on si vykladá veci asi 40min a ja ho poprosím aby sa posunul, veď je miesto aj inde na drzovku tam zostane parkovať!
prosím poraďte mi .

Ďakujem vopred!
Usporiadat
Téma je uzavretá.
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ked ti bude branit pri vjazde,alebo pri vyjazde z garaze, mozes volat policiu-mas argumet.

Ale ak by si volala policiu len preto, ze sa nato miesto chces postavit ty,ale stoji tam niekto iny, taak by si asi nepochodila...

-Je to verejne priestranstvo, nepatri ti,len preto, ze tam mas garaz
- ale zas sused by mal respektovat zakon a nabranit vo vjazde

Vas spor je aj o tolerancii.
Parkovacich miest je dnes vsade malo. Takze ak mas to stastie, ze mas garaz, tak parkuj v nej ...
2 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Licka Pozri príspevok
áno my prakticky parkujeme pred garážou ! ja si myslím že sa to môže . je to súčasť našej garáže a môžeme ho využívať , či ?
Licka Pozri príspevok
Ja som mu to povedala, ale sa so mnou ešte začal vadiť že ja tam nemôžem stáť a že je to miesto na nakladanie a vykladanie z auta, ale do pitle je to náš garáž! tak tam nemá čo robiť! a ešte on tvrdil že mi dá odtiahnuť auto ! (mimochodom sa prekecol že nám aj oškrel auto) . a nedá si povedať . strhol nám z garáže aj nápis "prosím neparkovať"


Ak mozete vy parkovat pred nefunkcnou garazou, moze tak rovnako robit aj sused.

Takze pozor na to, ak zavolate policiu nie preto, ze vam sused blokuje vjazd do garaze, ale preto, ze pred svojou garazou chcete parkovat, tak potom vam to sused rychlo vrati a zavola policiu na vas, akonahle pred garazou zaparkujete. Ani vy totiz nemozete branit vjazdu do garaze (ani do vlastnej) a parkovat pred nou.

Zfunkcnite si garaz a potom mozete postupovat podla zakona a ziadat, aby vam sused neblokoval vjazd.
Takto vediete zabomysie vojny a vynucujete si viac prav, ako mate zo zakona.
1 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Miesto pred garazou, ak ho nemate na liste vlastnictva, vam nepatri, ale:

V zmysle zákona o cestnej premávke č. 8/2009 § 25 sa nesmie stáť ani zastaviť pred bránou, výjazdom alebo parkoviskom:

(1) Vodič nesmie zastaviť a stáť

...
u) na iných miestach, kde zastavenie alebo státie môže ohroziť bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky alebo obmedziť jazdu vozidiel; osobitne na miestach vjazdov alebo výjazdov z pozemkov, vjazdov a výjazdov z objektov určených na zásobovanie alebo parkovacích miest.


Takze ak tam sused stoji a nemieni odtiahnut auto, zavolajte policiu (alebo odtahovku), nabuduce si to rozmysli.
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Nám pred garážou tiež niekto zaparkoval a tak som zavolal políciu. Do 15 minút už prišiel majiteľ auta kontaktovaný políciou a auto presunul, dokonca to prišla skontrolovať aj hliadka.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Suhlasim. Ak vam stoji pred garazou a inteligencia ho nepusti preparkovat, treba zavolat mestsku policiu.

Ale vy pisete ze v garazi neparkujete, tak vam vo vjazde/vyjazde moc nezavadzia, ci?
Ci vy chcete parkovat pred svojou garazou a nie v garazi?
0 0
Licka Licka

Licka je offline (nepripojený) Licka

čiže ak by to opakovane robil, že mi bráni v parkovaní môžem ho aj udať? robí to naschval keďže on nemá garážové státie tak sa vtiera práve pred našu garáž a vyhovára sa že to môže.....
0 0
Licka Licka

Licka je offline (nepripojený) Licka

áno my prakticky parkujeme pred garážou ! ja si myslím že sa to môže . je to súčasť našej garáže a môžeme ho využívať , či ?
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Pokiaľ ti bráni vo vstupe do garáže, tak by si mu mala povedať, že ti bráni vo vjazde/výjazde z garáže a že ak ti neuvoľní prechod, tak zavolaš políciu. Ja som volal štátnu políciu.
0 0
Licka Licka

Licka je offline (nepripojený) Licka

Ja som mu to povedala, ale sa so mnou ešte začal vadiť že ja tam nemôžem stáť a že je to miesto na nakladanie a vykladanie z auta, ale do pitle je to náš garáž! tak tam nemá čo robiť! a ešte on tvrdil že mi dá odtiahnuť auto ! (mimochodom sa prekecol že nám aj oškrel auto) . a nedá si povedať . strhol nám z garáže aj nápis "prosím neparkovať"
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ako to ale je....

pred garazou sa nesmie parkovat. Ale majitel garaze moze parkovat pred vlastnou garazou?

lebo napriklad ked si kupite parkovacie miesto a je vam pridelena ta tabulka vyhradene parkovanie a je tam uvedena SPZ-tka, tak tam mozete stat iba tym autom. Ak tam budete stat svojim druhym autom tak vas moze mestska policia odtiahnut.

Policia podla mna nesleduje komu garaz a auto patri, jednoducho pred garazou by sa nemalo parkovat, a je jedno ake auto. Takisto ako neriesi ze stojite na manzelovom parkovacom mieste, ktory je na sluzobke, proste tam nemozete stat.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Sama píšeš ,že garáž moc nevyužívaš,

prečo Ti teda vadí ,
ak v čase ked ty nevyužívaš svoj garáž, tam niekto parkuje ??
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Indeed Pozri príspevok
Sama píšeš ,že garáž moc nevyužívaš,

prečo Ti teda vadí ,
ak v čase ked ty nevyužívaš svoj garáž, tam niekto parkuje ??
Lebo ona nechce parkovat v garazi ale pred garazou, a pred garazou jej niekto stoji.

Ja si myslim ze tam nesmie parkovat nikto, bez ohladu na to komu ta garaz patri
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Sama píšeš , že garaž "moc nevyužívaš"

Prečo Ti teda vadí ak niekto parkuje pred tvojou garažou ??
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

tak potom parkuj HOCIKDE na verejnom parkovacom mioeste,

tak to robím aj ja.
0 0
Licka Licka

Licka je offline (nepripojený) Licka

to znamená že nemôžem argumentovať napr. : že cez deň koľkokrát prídem autom domov tak nebudem parkovať do garáže, ale pred garážou...
On mi môže parkovať pred garážou kedykoľvek ? prečo? a odkiaľ on môže vedieť že akurát tam nemám auto (i keď ako som aj spomínala ho tam nemám)
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
zk24 Pozri príspevok
Ako to ale je....

pred garazou sa nesmie parkovat. Ale majitel garaze moze parkovat pred vlastnou garazou?

lebo napriklad ked si kupite parkovacie miesto a je vam pridelena ta tabulka vyhradene parkovanie a je tam uvedena SPZ-tka, tak tam mozete stat iba tym autom. Ak tam budete stat svojim druhym autom tak vas moze mestska policia odtiahnut.

Policia podla mna nesleduje komu garaz a auto patri, jednoducho pred garazou by sa nemalo parkovat, a je jedno ake auto. Takisto ako neriesi ze stojite na manzelovom parkovacom mieste, ktory je na sluzobke, proste tam nemozete stat.
Ale mohla by si dať na garáž tabuľku s EVČ, ktorú jej nikto nemôže len tak dať dole, keďže garáž je jej majetok a to by bolo poškodzovanie cudzej veci.
0 0
tom_i tom_i

tom_i je offline (nepripojený) tom_i

Máte ten príjazdový úsek či vjazd do garáže na liste vlastníctva? Ak nie malo by vám ísť o dobré susedské vzťahy aby vám bol umožnený vjazd aj výjazd do garáže. Všetko sa začína a končí pri ľuďoch. "Si myslím"
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Najlepšie bude vypratať si garáž a začať tam parkovať auto. A keď sused bude parkovať pred vašou garážou, stále ho zavoláš, nech si preparkuje auto až ho to prestane baviť.
0 0
Licka Licka

Licka je offline (nepripojený) Licka

Indeed, ja keď chcem zaparkovať ako napr. včera keď sme prišli unavený z dlhej cesty pred garážou ktorý je blízko vchodu tak nemôžem ....
každý akceptuje že tam nemá stáť okrem jedného človeka...

kým tam nechcem parkovať tak to mám v paži ! a keď ho poprosím tak ešte on na mňa zjape!
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Licka Pozri príspevok
Indeed, ja keď chcem zaparkovať ako napr. včera keď sme prišli unavený z dlhej cesty pred garážou ktorý je blízko vchodu tak nemôžem ....
každý akceptuje že tam nemá stáť okrem jedného človeka...

kým tam nechcem parkovať tak to mám v paži ! a keď ho poprosím tak ešte on na mňa zjape!
Ale ani ty nemas parkovat pred garazou.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať