Zavrieť

Porady

neuznana reklamacia tenisiek

gabooz Pozri príspevok
Registrovany som na porade uz dlhsie, aktivnejsi som vsak v poslednej dobe, odkedy makam ako advokatsky koncipient. Cize ak budete potrebovat z oblasti prava pokojne sa na mna obratte, som tu pre Vás
ahoj som tu novy Volam sa Karol. Vedel by si mi poradit s neuznanou reklamaciou tenisiek! Do konca reklamacie je este pol roka a vraj som prisiel neskoro i ked som vadu zistil v aprili 2011. tenisky som kupil 28.12.2009. Co sa s tym da este robit aby mi to uznali nemyslim ze ma mozu takto odbit a posudok mi bol povedany po 19 dnoch.
Dakujem.,
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    alecc Pozri príspevok
    dakujem za odpoved! Zabudol som na presne znenie vady, no odlepuju sa kraje , po bokoch diery zateka do nich a vnutorna latka potrhana ale to by mi ani nevadilo!.. Ok hovoris ze je to skor zotrata obuv ale tak ci onak predsa obuv v 2 rocnej zaruke by mohla vydrzat aspon dva roky nie? Tak naco potom ta zaruka je? naco sa vztahuje ? Len na rychle zistenie jaj po dvoch dnoch som objavil vadicku alebo po mesiaci sa mi rozpadnu ..ups sorac pan zakaznik trosku blby par ste si kupili.. hihi?! Kupi si clovek smejd z dovozu a chcu za to este nehorazne peniaze a ked sa potrhaju kvoli nekvalitnemu materialu a to pol roka pred koncom zarucnej doby, este na teba budu pozerat ze co si dilinko to ako mozes chciet reklamovat? Je to pekne co si napisal aj to ze existuje 2 rocnba zaruka na vyrobky ale existuje len pre to ze to pekne vyzera na papieri a tvari sa to kvalitne? Ma to predsa splnat nejaky ucel a sluzit a ochranovat nas spotrebitelov ked uz naletime na smejdy za vazne peniaze, pricom v rakusku by som si za polovicu kupil este lepsie, lenze hybaj do rakuska len tak ze?!)
    ale aj tak dakujem vsetkym ste uzasni vsetci!
    V linku c.2 mas postup,ako mozes postupovat,ak ti reklamciu neuznali a si presvedceny o svojej pravde.

    Mozes si dat obuv preverit sam,ak budes mat pravdu ty a zisti sa, ze to bola vada vyrobku tak ti predajca musi dat za pravdu.
    Mas na to narok, ibaze dokazovanie je na tvojej strane a je zdlhavejsie,ako reklamacia vady, ktora sa vyskytne v prvom roku zakupenia tovaru.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    alecc Pozri príspevok
    dakujem este raz za rychlu reakciu prosim ta este jedna vec ma pravo obchodnik zatajit resp. neukazat kupujucemu original alebo kopiu odborneho posudku? A mam ja pravo vidiet ten posudok? Pretoze v tom obchode som ho chcel vidiet a ukazali mi iba na kusku papierika nimi napisane kratke znenie ze pre nieco obuv nevyhovuje. A ma pravo veduca predajne tajit meno konatela tej spolocnosti?
    dakujem este raz.
    Ak by si sa sam daval robit odb.posudok,vysledky dostanes k rukam Ty.
    Ak daval posudok robit obchod, nemusia Ti prilozit kopiu k vyjadreniu,ale k nahliadnutiu by si ho mal dostat.
    Nazov obchodu a meno zodp.veduceho by mal mat obchod vyveseny na viditelnom mieste. Udaje o firme by si mal mat a na FA,alebo doklde o kupe
    Ak potrebujes vediet viac, mozes pozriet na www.orsr.sk , prip, www.zrsr.sk

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    alecc Pozri príspevok
    ahoj som tu novy Volam sa Karol. Vedel by si mi poradit s neuznanou reklamaciou tenisiek! Do konca reklamacie je este pol roka a vraj som prisiel neskoro i ked som vadu zistil v aprili 2011. tenisky som kupil 28.12.2009. Co sa s tym da este robit aby mi to uznali nemyslim ze ma mozu takto odbit a posudok mi bol povedany po 19 dnoch.
    Dakujem.,
    Pozri tu:
    http://www.pravaspotrebitela.sk/inde...hures&itemid=9

    Alebo pouzi vyhladavac, urcite najdes viac odpovedi
    Naposledy upravil arizona : 26.07.11 at 05:52

    alecc je offline (nepripojený) alecc

    alecc
    zdravim kto mi poradi pri meuznanej reklamaci tenisiek kupene 28.12.2009. Vady som zistil asi v aprili 2011 ale reklamaciu uplatnil 6.7. 2011. PO 19 dnoch mi reklamaciu neuznali a posudok som ani nevidel len co si predavacka zamrmlala ze to neuznali. Vraj treba chodit skor na reklamaciu nie tesne pred jej skoncenim doby platnosti.5-6 mesiacov pred skoncenim reklamacie je uz neskoro???! Ci s as tym da este robit? Dat to na SOI alebo ohanat sa zakonom o ochrane spotrebitela? dakujem.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    alecc Pozri príspevok
    zdravim kto mi poradi pri meuznanej reklamaci tenisiek kupene 28.12.2009. Vady som zistil asi v aprili 2011 ale reklamaciu uplatnil 6.7. 2011. PO 19 dnoch mi reklamaciu neuznali a posudok som ani nevidel len co si predavacka zamrmlala ze to neuznali. Vraj treba chodit skor na reklamaciu nie tesne pred jej skoncenim doby platnosti.5-6 mesiacov pred skoncenim reklamacie je uz neskoro???! Ci s as tym da este robit? Dat to na SOI alebo ohanat sa zakonom o ochrane spotrebitela? dakujem.
    Ako chceš od nás odpoveď, keď si ani nenapísal, čoho sa týkala vada? Nie každá vada je výrobná vada. A podľa mňa, vada, čo sa prejaví až skoro 2 roky po nosení, je skôr opotrebenie než výrobná vada.

    Bolo by fajn, kúpiť si topánky, po 23 mesiacoch ich ísť reklamovať, že sa zodrala podrážka a dostať nové topánky s novou 24 mesačnou zárukou...

    alecc je offline (nepripojený) alecc

    alecc
    dakujem za odpoved! Zabudol som na presne znenie vady, no odlepuju sa kraje , po bokoch diery zateka do nich a vnutorna latka potrhana ale to by mi ani nevadilo!.. Ok hovoris ze je to skor zotrata obuv ale tak ci onak predsa obuv v 2 rocnej zaruke by mohla vydrzat aspon dva roky nie? Tak naco potom ta zaruka je? naco sa vztahuje ? Len na rychle zistenie jaj po dvoch dnoch som objavil vadicku alebo po mesiaci sa mi rozpadnu ..ups sorac pan zakaznik trosku blby par ste si kupili.. hihi?! Kupi si clovek smejd z dovozu a chcu za to este nehorazne peniaze a ked sa potrhaju kvoli nekvalitnemu materialu a to pol roka pred koncom zarucnej doby, este na teba budu pozerat ze co si dilinko to ako mozes chciet reklamovat? Je to pekne co si napisal aj to ze existuje 2 rocnba zaruka na vyrobky ale existuje len pre to ze to pekne vyzera na papieri a tvari sa to kvalitne? Ma to predsa splnat nejaky ucel a sluzit a ochranovat nas spotrebitelov ked uz naletime na smejdy za vazne peniaze, pricom v rakusku by som si za polovicu kupil este lepsie, lenze hybaj do rakuska len tak ze?!)
    ale aj tak dakujem vsetkym ste uzasni vsetci!

    alecc je offline (nepripojený) alecc

    alecc
    dakujem este raz za rychlu reakciu prosim ta este jedna vec ma pravo obchodnik zatajit resp. neukazat kupujucemu original alebo kopiu odborneho posudku? A mam ja pravo vidiet ten posudok? Pretoze v tom obchode som ho chcel vidiet a ukazali mi iba na kusku papierika nimi napisane kratke znenie ze pre nieco obuv nevyhovuje. A ma pravo veduca predajne tajit meno konatela tej spolocnosti?
    dakujem este raz.

    neuznana reklamacia tenisiek

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.