Zavrieť

Porady

Základná škola BA - doporučte

Milí poraďáci,
prosím vás ako mama budúceho prváka, aby ste mi napísali svoje skúsenosti so základnými školami v Bratislave.
Ďakujem!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Mirka D
    Milí poraďáci,
    prosím vás ako mama budúceho prváka, aby ste mi napísali svoje skúsenosti so základnými školami v Bratislave.
    Ďakujem!!!
    Podľa mňa je to jedno, kam ho dáš na základnú školu, ak je to prváčik. Daj ho hlavne blízko bydliska, aby si nemala problémy s vodením do školy. Je to výhodné potom aj v druhej, tretej triede, kedy by už mohl aj sám chodiť do školy alebo zo školy, nech nemusí cestovať cez pol mesta.

    Ten prvý stupeň je v podstate rovnaký všade. Možno nikede lákajú žiakov na nejaké jazyky, ale tá vyučba je o ničom. Môj syn chodil na A. Dubčeka, kde vtedy otvárali nemčinársku 3. triedu. Učil sa ju 2 roky, no učiteľka to flákala. Teraz chodí na 8-ročné gymnázium, kde majú AJ a za pol roka vie viac AJ ako za 2 roky nemecky.

    Ak by ste aj ccheli potom zmeniť ZŠ na nejakú špeciálnu (športová, jazyková,...) , stačí na 2. stupni, alebo skúsiť to 8-r. gymnázium. Netreba od prvej triedy vymýšľať nejaké špeciality. Nechajte, nech sa najprv prejaví ako mu pôjde škola, potom sa rozhodnite.

    Blízkosť školy k byslisku je dobrá aj z hľadiska kamarátov. Ak ho budete vodiť na opačný koniec mesta, tak v mieste bydliska nebude mať kamarátov. Ak to bude škola blízko domu, so spolužiakmi sa môže kamarátiť aj po škole lebo sa môžu ľahko stretávať.

    brm je offline (nepripojený) brm

    živnostník brm
    mne sa páčila Vazovova...a krpec odtiaľ prešiel na 8-ročné gymnázium od bránu ďalej

    Mirka D je offline (nepripojený) Mirka D

    Mirka D
    Karkulka, Chobot - dík.
    Ide mi o to, že tam kde bývam (vo Vrakuni) som zatiaľ nepočula dobré referencie na ZŠ, tak som rozmýšlala, že by sme ho niekde vozili. Ale je pravda aj to s tými kamarátmi... Neviem.. rada by som počula ešte nejaké názory.

    Lubica3 je offline (nepripojený) Lubica3

    Lubica3
    Rada potvrdím Chobotov názor, je však pravda, že z Vrakune by som prchala - najbližšie máš v Ružinove Ostredkovu, chodí tam dcéra a vcelku je to slušná škola. Poznám aj tú otročinu - druhé dieťa - voziť denne do a zo školy niekam ďalej, prípadne krúžky a pokiaľ to chúďatko nechceš nechať v družine do konca pracovnej doby, ulietaš sa zbytočne. Ja teraz riešim 8-ročné gymko a ak sa môžem spýtať Karkulky aké sú pomery na Vazke - nie je to veľká záťaž a skok pre tie detičky? Ďakujem.

    Mimmi je offline (nepripojený) Mimmi

    Mimmi
    Minulý rok som absolvovala obdobné "zisťovanie", bola mi doporučená ZŠ Drieňová. Teraz tam chodí dcéra do 1. triedy, zatiaľ som spokojná. Škola má od prvej triedy jazyky - AJ, Nj, špan. jazyk a možno ešte jeden - neviem. Mali sme šťastie aj na učiteľku aj na výbornú družinárku. Zatiaľ je to o.k.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Mirka D
    Karkulka, Chobot - dík.
    Ide mi o to, že tam kde bývam (vo Vrakuni) som zatiaľ nepočula dobré referencie na ZŠ, tak som rozmýšlala, že by sme ho niekde vozili. Ale je pravda aj to s tými kamarátmi... Neviem.. rada by som počula ešte nejaké názory.
    Tak keď bývaš vo Vrakuni, tak by som Ti mohol odporučiť na Dolných Honoch ZŠ Rajčianska. Dokonca je to nemčinársky orientovaná škola. Ja som tam chodil v r. 79-82 (je to síce dávno, ale predsa ). Neter tam chodila v r. 99-2002 do 1. - 4. triedy. Odišla nie že by boli nespokojní, ale prešla na 8r. španielske gymnázium na Hronskej ul.

    Takž máš aj konkrétny tip, ani nie ďaleko.

    pyton je offline (nepripojený) pyton

    pyton
    Mne sa páči systém výuky na Waldorfskej škole. /V ČR viem, že sú na tú školu veľké chvály, u nás prakticky neviem./
    http://www.waldorf.sk/index1.html

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Keď sme bývali na Štrkovci, deti chodili na Drieňovú (1.-4.roč.). Bola som spokojná, ale nie s úrovňou vyučovania jazykov. Teraz chodia na 8-ročné gymn. na Bilíkovej. Je to veľmi náročné a začínam mať výčitky, že prichádzajú o detstvo, musia sa veľmi veľa učiť. Zo SJ berú také veci, čo sme nemali my ani na gymnáziu. Učitelia ich berú pomaly ako vysokoškolákov, chýba mi tam to, čo bolo na Drieňovej - milá učiteľka, ktorú mali deti radi a vážili si ju. Aj tak je to lotéria, škola môže mať dobré meno a aj tak môže Vaše dieťa natrafiť na zlú učiteľku.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    JarkaL
    Aj tak je to lotéria, škola môže mať dobré meno a aj tak môže Vaše dieťa natrafiť na zlú učiteľku.
    S tým úplne súhlasím.

    monuska je offline (nepripojený) monuska

    monuska
    Ja tiez byvam vo Vrakuni a planujem dcerku zapisat na ZS Rajcianska. Boli sme sa tam pozriet na den otvorenych dveri a velmi sa nam pacilo.
    Triedy su pekne a utulne, pracuju podla metody "krok za krokom alebo step by step" a ucia cudzie jazyky od prveho rocnika normalne v ramci povinneho vyucovania. Tohorocne prve triedy su vsetky anglicke. Skus sa tam vybrat a uvidis.
    M.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    JarkaL
    Keď sme bývali na Štrkovci, deti chodili na Drieňovú (1.-4.roč.). Bola som spokojná, ale nie s úrovňou vyučovania jazykov. Teraz chodia na 8-ročné gymn. na Bilíkovej. Je to veľmi náročné a začínam mať výčitky, že prichádzajú o detstvo, musia sa veľmi veľa učiť. Zo SJ berú také veci, čo sme nemali my ani na gymnáziu. Učitelia ich berú pomaly ako vysokoškolákov, chýba mi tam to, čo bolo na Drieňovej - milá učiteľka, ktorú mali deti radi a vážili si ju. Aj tak je to lotéria, škola môže mať dobré meno a aj tak môže Vaše dieťa natrafiť na zlú učiteľku.
    Tak, moji dvaja chalani chodia na Drieňovú (máme to najbližšie k domu) a môcť to zopakovať, tak ich tam ako prvákov nedám.

    1. Úroveň výučby jazykov nič moc.
    2. Denne sedia nad úlohami priemerne 1-2 hodiny - asi ich to nevedia naučiť v škole. Teším sa na 8r. gymnázium, že sa im tam uľaví a budú mať menej učenia doma.
    3. Starší - teraz štvrták - má za tie necelé 4 roky na Drieňovej už 4-tú triednu...

    Možno som ovplyvnený tým, že obaja chodia do C-čky. C-čky sú na Drieňovej chápané ako ... (cenzurované).

    Lubica3 je offline (nepripojený) Lubica3

    Lubica3
    Jožko, ak to nie je veľmi súkromné, kam s nimi ďalej - aké 8-ročné gymko v II. obvode sa Ti javí ako dobré? Teraz 8-ročných tried málo otvárajú, po novom je na Tomášikovej 6-ročné gymko, Košická - 1 trieda zameraná na informatiku, Metodka - franina .....Tak poraď, kde by tie naše deti až tak neničili. Riešime práve ten istý problém. Vopred díky.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Najlepšia by bola Gamča,matika,ale tam je veľký nával. Uvažujeme o Košickej - Novohradskej a o Bajkalskej.

    Lubica3 je offline (nepripojený) Lubica3

    Lubica3
    Dík, jasné - chalani, tak matika, ale čo tá moja malá blondínka? Je výborná na jazyky. Na Bajkalskú počúvam aj ja samé chvály - bože, len to "školné"!

    Mirka D je offline (nepripojený) Mirka D

    Mirka D
    Pripomínam ešte raz túto tému.
    Ak by ste niekto mali skúsenosti, viete mi niečo povedať o zš drieňová, alebo nevadzova, prípadne rajcianska?

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    Mirka skús ešte Mierovu prípadne Bachovu-ale tá je cirkevná. Synátor mi tam chodil komplet 9 rokov, a otvárajú tuším aj 8 ročný gympel. V prípade záujmu www.vdp.sk. Krstňa tam prestúpilo v siedmom ročníku a po prvých nezdaroch a ťažšom začlenení dio kolektívu (ale to je len jej povahou) si teraz naša puberťáčka celkom pochvaľuje.

    medovka je offline (nepripojený) medovka

    medovka
    Niekedy aj škola, ktorá na nete vyzerá skvele má vnútorné problémy. Moja známa mala dieťa na škole Hlboká. Bolo šikanované staršími (deviatakmi) a ani po viacerých sťažnostiach s tým nikto nič z vedenia nerobil a všetko sa len tutlalo. Keď dieťaťu zlomili zub, zobrala ho odtiaľ preč. Bolo by dobré overiť si prístup danej školy k šikanovaniu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.