Zavrieť

Porady

ako sformatovat disk na asus eee kde sa nedostanem uz ani do win

Dobrý deň

Mám kuriózny problém..
Mám tu asus eee, nemá to cd rom, do win sa už nedostanem (zmenený boot.ini) nastavil som bootovanie z usb (urobil som z neho win "cd" pomocou programu winsetupfromusb) a vlastne nikdy sa mi nepodarilo nič načítať z usb.

Viete mi poradiť, ako postupovať ?

ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mmk je offline (nepripojený) mmk

    mmk
    a následne ako spraviť bootovacie čokoľvek, aby som mohol nainštalovať win (externú mechaniku žiaľ nemám)

    mmk je offline (nepripojený) mmk

    mmk
    Je tam win xp.

    Práve skúšam ďalší program wintoflash... Uvidíme.

    Do biosu sa viem dostať, viem tam zmeniť bootovať z usb, ale aj tak sa nič nestane. Viem dať tab, aj F8, ale win sa nespustí za žiadneho režimu.
    Napíše mi: že súbor windowsroot/system32/hal.dll
    nainstalujte znovu uvedený soubor.

    mmk je offline (nepripojený) mmk

    mmk
    Zrejme to tak robím. Cez prvý program, ktorý mi povedal, ako mám naformátovať usbčko. A nič. Skúšam druhý program, ktorý sa nič nepýta, robí všetko sám a momentálne kopíruje dáta z ISO win. Už som v 3/4 uvidíme, ale nádej tomu nedávam...
    Mám pocit, akoby ten asus ignoroval, o čo mi ide, čokoľvek tam pichnem, akoby sa ani nesnažil to čítať. Číta si len zo zlého BOOT.ini súboru, čo je na C-éčku

    mmk je offline (nepripojený) mmk

    mmk
    OK pohol som sa ďalej, ďakujem za pomoc, druhhý program mi šiel, takže už inštalujem win.

    Ešte raz ďakujem

    mmk je offline (nepripojený) mmk

    mmk
    Prvá časť inštalácie - kopírovanie prebehla dobre. Len po prvom reštarte sa objavila novinka:

    System win nelze spustit z duvodu potizi s hardwarovovou konfiguraci pocitacoveho disku.
    ze zadaneho spousteciho disku nelze cist. zkontrolujte spousteci cestu a hardware disku.

    symmathus je offline (nepripojený) symmathus

    symmathus
    Rad by som vedel cez aky program (ten druhy) si to rozchodil. Ja mam podobny problem, tiez mi nechce zapnut moj asus a stale dava len ciernu obrazovku a nechce bootovat ani ubuntu ani win Dik

    mmk je offline (nepripojený) mmk

    mmk
    takže, zosumarizujem, čo všetko som spravil
    Asi všetko hore spomenuté, už som aj zistil o tých diskoch, čo je tiež pekná kravina. Skúsil som nainštalovať na druhý disk, nešlo to, tak idem odznova, nainštalujem ho na ten prvý, na ten, ktorý sa to dá a má sa inštalovať iba naň. dal som sformátovať oba disky, teda by som predpokladal, že problém by už byť nemal. Prebehol prvý reset, všetko ok, prebehol druhý reset a objavila sa mi taká istá chyba, ako na úplnom začiatku, keď som ešte win ani neinštaloval a to:

    Napíše mi: že súbor windowsroot/system32/hal.dll
    nainstalujte znovu uvedený soubor.

    dalid je offline (nepripojený) dalid

    dalid
    Fero11 Pozri príspevok
    skus si stahnut ubuntu, verziu pre netbooky, urob si bootovatelny usb kluc a otestuj http://releases.ubuntu.com/
    soft na vytvorenie boot usb http://www.software-listings.com/unetbootin-502.htm
    posledna verzia Ubuntu 11.04 uz NIE JE rozdielna pre netbooky a desktopy. Zavedene je Unity prostredie.. Od soboty testujem Instaloval som cez WUBI bez jedineho problemu s XP, alebo s Ubuntu...

    mmk je offline (nepripojený) mmk

    mmk
    Windows som inštaloval na 10tich počítačoch, usb kľúč som dva krát testoval, tam by problém byť nemal. Ako hovorím, objavil sa taký problém, že chýba súbor úplne na začiatku, keď som ešte nevedel spustiť boot, aj teraz, na konci inštalácie... Dúfam len, že som nejako nepoškodil eee-čko hardwarovo

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    urobiť bootovací usb kľúč - je na nete toho milión návodov, ale aj tak je tu značná šanca že to nepôjde, nie všetky biosy to podporujú, ale vyskúšať to treba lebo ináč sa to nedá /nemáš externú CD mechaniku, ani internú CD mechaniku ani nič.../
    Ak by si dokázal nabootovať cez USB, tak formát je už iba formalita, jedine ak bol predtým windows vista, prípadne 7 a chceš sa vrátiť na XP, vtedy by ti XP-čkovský inštalátor odmietol formátovať disk, lebo by zistil že tam bol "vyšší" WIN.
    Ešte je tu možnosť, či nemáš na HDD skrytú zálohu systému, skúšal si nejaké funkčné klávesy mačkať pri štarte či to niečo nerobí ??

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    pozor, ale ty musíš docieliť, aby to USB /myslím ako kľúč/ bol urobený ako "zavádzací". Ak sa tam súbory iba nakopírujú, nebude to fungovať. Najlepšie by bolo niekde stiahnuť už hotové ISO /tento formátu súboru obsahuje aj informáciu či bude médium bootovateľné/, z ktorého priamo vyrobíš bootovacie USB /musí obsahovať systémové súbory a zavádzací sektor/.

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    ak sa dostaneš na C, tak to skús vymazať dosovským príkazom delete boot.ini - už som si nie istý, ale asi to nepôjde, nakoľko win XP je už OS, kde win 3,11 bola iba "nadstavba dosu".
    Prípadne skús ešte fdisk či ani to nepôjde, ak by išiel tak by si to podľa inštrukcií dal vymazať celý oddiel a PC by bol nútený bootovať s USB /ak ti to teda sám PC podporuje, ale asi zrejme áno/...
    Myslím že je veľká nádej že to rozchodíš.

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    mimochodom v BIOSE treba nastaviť ako prvé bootovanie z USB až potom ostatné, a možno ešte pomačkaj ESC, prípadne F8 ak by to nechcelo najskôr z USB.
    Vypadá to tak, že PC ti bootuje stále z HDD, lebo ak by to začalo s USB a bolo by chybné, tak ti vypíše niečo ako "nenájdené systémové súbory, alebo niečo v tom zmysle"... proste by si videl že už číta USB.

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    O.K., daj vedieť či si to dotiahol až do úspešného konca, maj sa.

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    skús v biose prestaviť bootovanie z HDD /hneď po inštalácii z USB/ - ale je tu ešte jedna možnosť, pardon vlastne dve /ak sa jedná o netbook.../

    1. prestaviť v biose bootovanie z HDD /x číslo/
    2. pravdepodobnejšie bude to, že si zle nainštaloval systém. V netbookoch, kde je aj HDD /pohyblivý disk/ aj SD /druhý "nepohyblivý disk-ale neviem, či sa volá SD, proste je to flash pamäť/ je taký fakt, že bootovací sektor je vždy na flashi a to mne pripadá ako problém, lebo pri poruche skôr obnovíš HDD ako flash disk.
    - skús to deda odznova, a ak máš v netbooku aj HDD aj FLASH pamäť, daj "windows" do flash...
    - kvôli tomuto faktu že boot musí byť na tom "nepohyblivom disku" si zatiaľ kolega nekúpil netbook...

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    ešte ma napadá skúsiť windowsy z iného zdroja, či náhodou nie sú chybné...
    prípadne skús niekde /warez/ zohnať LIVE verziu winu /už nainštalovaná verzia na nejakom médiu, ktoré je bootovacie/

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.