Zavrieť

Porady

Neviete mi poradiť, ako sušiť ríbezle a maliny?

Bola by som veľmi rada, keby ste mi poradili, ako na to, rada by som si v zime vychutnala čaj s takéhoto sušeného ovocia. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    ja som uz veru susila aj maliny aj cierne ribezle ba dokonca aj trnky,len tie som po vysuseni musela kladivom v sacku poriadne roztlct,aby sa vyluhovali.
    v noci, v elektrickej rure na 50 stupnov a vo dvierkach som mala vopchatu varesku,aby rura nebola celkom zavreta-inak by sa upiekli.ak to v noci nezvladli,susila som aj cez den,pokial neboli vysusene.
    nebolo to zle ale tie trnky za to nestali.
    a ribezle ci maliny su lepsie mrazene-aj na caj.maju lepsiu aromu a netreba ich ani roztlkat pred pouzitim.

    tie susene plody som ja ale miesala este so sipkami,malinovym listim,ostruzinovym listim a s listim z lesnych jahod,s troskou materinej dusky,medovky a s lupenmi z divej sipovej ruze.lebo len same ovocie na caj-to by si potrebovala hrozne vela plodov a ani by to nechutilo ako caj,
    vsetko som si nazbierala aj nasusila sama,z cistej prirody,caj bol neodolatelny.
    kazdy si ho pytal-bol to vzacny dar pre vzacne navstevy.ani kavu nikto nechcel,taky bol vyborny.
    to vsak bolo uz par rokov dozadu.dnes na taketo veci nieto casu-hlavne ist to zbierat a susit....skoda.

    Tinytiny je offline (nepripojený) Tinytiny

    Tinytiny
    Ríbezle, maliny, jahody, egreše, černice a iné drobné ovocie na čaj najlepšie usušíš takto: Prepasíruj cez sito, aby ti zostala šťava - tú môžeš využiť na sirup, alebo lekvár. To, čo zostalo, natri ako polevu na tenko na pečiaci papier a v týchto teplotách to pokojne hoď na balkón, či záhradu. Nechaj sušiť niekoľko dní. Keď celá nádhera uschne, ľahko ju stiahneš z papiera - zostane z toho taký plát. Ten si potom už môžeš natrhať na kúsočky a uskladniť, alebo môžeš urobiť ako ja a plát nechať vcelku, zvinúť ho do ruličky a hodiť do mrazáku.

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    maliny asi ťažko, najjednoduchšie je dať ich vykvasiť do fľaše a urobiť sirup

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kukučka Pozri príspevok
    maliny asi ťažko, najjednoduchšie je dať ich vykvasiť do fľaše a urobiť sirup
    Alebo zamraziť, rovnako aj ríbezle.
    Mrazenie je najlepšia forma.. alebo si zadovážiť špeciálneho pomocníka na sušenie do kuchyne

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    viky8 Pozri príspevok
    Bola by som veľmi rada, keby ste mi poradili, ako na to, rada by som si v zime vychutnala čaj s takéhoto sušeného ovocia. Ďakujem
    Nechceš skúsiť http://www.porada.sk/t143595-peceny-ovocny-caj.html ?

    Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

    Slayer666
    Z cervenych ribezli je fantasticke zele. Proste to cele treba nahadzat (aj so stonkami) do kastrola, pridat rovnake mnozstvo cukru na vahu a nechat zovriet. Ribezle pocas toho vzdy pucim. Ked zovrie, nechame za staleho miesania vriet 8 minut. Potom precedime a skusime, ci seklo. Ak nie, varime este dalej, kym nesekne. Vyborne na chlieb alebo do omacok k zverine.

    Cierne rybezne sa daju ususit, uz sa mi to podarilo (ale nepamatam si ako, asi ich treba prepichnut). Okrem caju sa daju pouzit aj do plniek do masa (napr. s bryndzou, oprazenymi zemiakmi, oprazenou cibulou, oprazenym chlebom a petrzlenom), napr. jahnacieho, ale malo by to ist aj k bravcovemu.

    Co sa malin tyka, hlasujem aj ja za sirup. Moja prababicka robila fantasticky, neuveritelny. Alebo zakvasit na vino? To som este neskusal, ale planujem (no s cernicami).

    No a sipky na dzem, ale hlavne na caj. Z trniek je vraj vyborny liker, ale este som nerobil.

    Neviete mi poradiť, ako sušiť ríbezle a maliny?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.