Zavrieť

Porady

Rozhodujúce obdobie pri výpočte DVZ

Dobrý deň. Naša zamestnankyňa bola celý rok 2010 na rodičovskej dovolenke, do práce po RD nastupila 1.2.2011 (február a marec - 50% úväzok a od apríla 100% úväzok). Dnes 28.7. nastúpila na PN. Chcem poprosiť o usmernenie alebo o radu pri výpočte DVZ pre náhradu príjmu. Program, ktorý používame mi dal 0,00 € (asi vychádzal z roku 2010), takže jej hrubý príjem je 632 €, ak predpokladám, že pri výpočte mám vychádzať z mesiaca, v ktorom PN vznikla, tak to bude 632/27 = 23,4074 €? Je to správny výpočet, alebo mám vychádzať zo všetkých mesiacoch, ktoré odpracovala?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    andree77 Pozri príspevok
    Dobrý deň. Naša zamestnankyňa bola celý rok 2010 na rodičovskej dovolenke, do práce po RD nastupila 1.2.2011 (február a marec - 50% úväzok a od apríla 100% úväzok). Dnes 28.7. nastúpila na PN. Chcem poprosiť o usmernenie alebo o radu pri výpočte DVZ pre náhradu príjmu. Program, ktorý používame mi dal 0,00 € (asi vychádzal z roku 2010), takže jej hrubý príjem je 632 €, ak predpokladám, že pri výpočte mám vychádzať z mesiaca, v ktorom PN vznikla, tak to bude 632/27 = 23,4074 €? Je to správny výpočet, alebo mám vychádzať zo všetkých mesiacoch, ktoré odpracovala?
    Jej pracovný pomer trvá u Vás nepretržite, a teda rozhodujúcim obdobím pre výpočet DVZ je naozaj predchádzajúci kalendárnz rok 2010. Neposudzuješ ju ako nového zamestnanca. Takže ak v roku 2010 nemala preplácanú nejakú dovolenku tak jej VZ je naozaj 0,00 € ako Ti dal program. U nej budeš vychádzať z pravdepodobného VZ, ktorý by dosiahla v mesiaci, kedy vznikla PN, predchádzajúce mesiace neberieš do úvahy. Pri pravdepodobnom VZ sa však počíta s 30 pracovnými dňami, takže výpočet je 632/30, nemôžeš brať len 27 dní.

    § 57
    Pravdepodobný denný vymeriavací základ na určenie výšky nemocenských dávok

    (2) Pravdepodobný denný vymeriavací základ je jedna tridsatina vymeriavacieho základu uvedeného v § 138 ods. 5, ktorý platí ku dňu, v ktorom vznikol dôvod na poskytnutie nemocenskej dávky. Pravdepodobný denný vymeriavací základ poistenca, ktorý mal prerušené povinné nemocenské poistenie z dôvodu čerpania rodičovskej dovolenky alebo z dôvodu nároku na rodičovský <ACRONYM title="Google Page Ranking">pr</ACRONYM>íspevok, je jedna tridsatina vymeriavacieho základu, z ktorého by sa platilo poistné na nemocenské poistenie za kalendárny mesiac, v ktorom vznikol dôvod na poskytnutie nemocenskej dávky. Pravdepodobný denný vymeriavací základ sa zaokrúhľuje na štyri desatinné miesta nahor.

    Rozhodujúce obdobie pri výpočte DVZ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.