Zavrieť

Porady

odb fa do zahr v SKK a jej uhrada

Dobry den,
pomoze mi niekto ako zauctovat takuto situaciu:

vystavili sme odberatelovi do zahr. fakturu (nie sme platcami dph) v SKK, nas odberatel si SKK prepocita na EUR a zo svojho eur-uctu nam uhradi, a na nas ucet pridu zase SKK.Problem je v tom, ze uz ina suma.

odb.fa 12.300.- 311/602
uhrada od odb na buc v skk 12.000.- 221 / 311

rozdiel medzi fa a uhradou nam uz nikto neuhradi...300.- ? / 311 ako zauctovat tento rozdiel, je to vobec kurzovy rozdiel?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Ja by som povedala, ze nejde o kurzovy rozdiel. Pokial som uhradzala fakturu napr. vystavenu v CHF a hradila som ju z nasho EUR-uctu, tak som mohla tento prikaz zadavat priamo v mene CHF. Predpokladam teda, ze rovnako mozu platit aj zahranicny odberatelia zo svojho EUR-uctu priamo v mene SKK, aby sa tym vyhli tomuto rozdielu.
    Mas teda sancu vymahat zostavajucu cast 300 Sk, s tym ze si pohladavku nemala uhradenu celu. Alebo sa mozes rozhodnut upustit od vymahania tejto ciastky a zauctovat rodiel ako odpis pohladavky. To uz je na Vas. Ako kurzovy rozdiel by som to vsak nezuctovala. To by ste museli mat povodne fakturu vystavenu v EUR.

    schreiterka je offline (nepripojený) schreiterka

    schreiterka
    [QUOTE=alušik]Ja by som povedala, ze nejde o kurzovy rozdiel. Pokial som uhradzala fakturu napr. vystavenu v CHF a hradila som ju z nasho EUR-uctu, tak som mohla tento prikaz zadavat priamo v mene CHF. Predpokladam teda, ze rovnako mozu platit aj zahranicny odberatelia zo svojho EUR-uctu priamo v mene SKK, aby sa tym vyhli tomuto rozdielu.
    Mas teda sancu vymahat zostavajucu cast 300 Sk, s tym ze si pohladavku nemala uhradenu celu. Alebo sa mozes rozhodnut upustit od vymahania tejto ciastky a zauctovat rodiel ako odpis pohladavky. To uz je na Vas. Ako kurzovy rozdiel by som to vsak nezuctovala. To by ste museli mat povodne fakturu vystavenu v EUR.[/QUOTE

    dakujem za odpoved, prave v tom vidim ten problem, ze ten rozdiel nam uz neuhradia. Takze mi to stale na ucte 311 visi ako neuhradena pohl. Vedela by si mi poradit, akym sposobom mam urobit odpis tejto pohl a ci to bude dan.uznany vydavok, asi nie co?

    odb fa do zahr v SKK a jej uhrada

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.