Zavrieť

Porady

Kde si otvoriť bankový účet? V mBank, Zuno banke alebo Fio banke?

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac

Anketa: Hlasujem za online banku

Počet hlasujúcich
41. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Fio banka

    2 4.88%
  • mBank

    12 29.27%
  • Zuno banka

    14 34.15%
  • Neverím online banke

    7 17.07%
  • Neviem sa rozhodnúť.....

    7 17.07%
Hlasovanie s viacerými možnosťami.
Na Slovenskom trhu bola donedávna len jedna internetová banka a to mBank. Trh sa rozrástol o dvoch nových konkurentov - Fio banku a Zuno banku.A začal sa boj o vklady klientov.
Každá z nich upravuje výšku poplatkov za účty, mení úroky alebo ponúka klientom nové služby.

Všetky tri online banky -
Fio banka, mBank a Zuno banka - ponúkajú svojim klientom bezplatné založenie, vedenie a zrušenie účtu. Bankové transakcie, zmeny, zrušenie trvalého príkazu, inkasa, prijatie a odoslanie platby alebo elektronický mesačný výpis sú tiež pre všetky tri banky bezplatne.

No vždy sa v každej banke niečo nájde, na čo zákazník príde, až keď sa stane jej klientom.
Určite má jedna banka majú v porovnaní s druhou určité výhody alebo obmedzenia.

Aké sú vaše skúsenosti s týmito inštitúciami? Ktorú online banku by ste doporučili svojmu najlepšiemu priateľovi?

Ďakujem za vaše rady a názory.
Usporiadat
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

ja mám aj Mbank, aj Zuno... v podstate zuno je výhodné čo sa týka sporenia, nevýhodou je, že sporenie a vklady sú viazané na bežný účet zo sporenia previesť na BÚ a potom ďalej... čo je napr nevýhodné, ak si pošlem z iného účtu peniaze do zuna aby sa úročili, musím následne po prevode tieto peniaze previesť z bežného účtu na sporiaci... nevýhodou je aj drahý výber z bankomatu 0,8 centu - zdarma je až pri výbere nad 50 € pri spoplatnenom účte

mbank má výhodu v tom, že peniaze môžeš poslať na akýkoľvek svoj účet emax, alebo emax plus.. a tiež kreditka je v Mbank zdarma, ak sa platí včas inak má najvyššie úročenie na trhu.....

treba využívať obe banky a vyberať si to čo má každá najlepšie...

Inak keď sme si zakladali s manželkou v Zune účet, a pracovník banky sa búchal do pŕs, že majú najvyššie úroky na trhu na čo som mu povedal, že však to máte len z dôvodu akvizície veľkého počtu klientov a potom klesnete ako mbank... mi povedal, že filozofia banky je byť čo sa týka výšky úrokov v prvej trojke na trhu... tak som zvedavý, dokedy im táto filozofia vydrží...:-))
7 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

mBank mala štartovacie podmienky výhodnejšie ako teraz. Predpokladám, že sa tak zachovajú aj tie ďalšie nové. Trvalo si nechávam Tatrabanku (popri iných) a teraz mi tam stále dáva nejaké vernostné drobnosti ...
4 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ja som si chcela otvorit v Zuno sporiaci ucet, nakolko ho ponukali zdarma. Mal to byt iba taky bocak, kde by som kazdy mesiac nieco odlozila...
Ale podmienkou bolo, ze tam musim mat aj bezny ucet, co ma trochu odradilo...
Vadilo mi, ze nemaju viac pobociek, iba tri. Ale zase sa mi paci, ze maju online poradenstvo
4 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

striebro1 Pozri príspevok
chcem sa opytat, ktora z tychto bank ponuka bezny ucet pre pravnicke osoby? mne sa zda ze len fio banka, ma tam niekto ucet??? ma s nou niekto skusenost???
Aj mBank http://www.mbank.sk/podnikatelia/
4 0
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

ja mam ucet v zuno, a v mbank ten sporiaci emax+, a zuno sa mi zda take profesionalnejsie, v internetbankingu maju aj online chat, aj na FB odpovedaju na otazky ludi, prosto sa snazia, a maju aj krajsi design
co sa tyka bankovych produktov, tak je to zhruba to iste, ale zuno ma lepsie urocenie na sporiacich uctoch
3 0
Maros16 Maros16

Maros16 je offline (nepripojený) Maros16

Porovnat si detailnejsie jednotlive baliky je mozne aj na stranke http://www.financnahitparada.sk/bezne-ucty/

Podla mojho nazoru mBank teraz trochu zaspala dobu. Pekne to vidiet na uroceni vkladovych produktov. Je vsak prvdou,ze jedina zatial poskytuje aj uvery. Za uvahu stoja ich kreditky, ktore patria k najlepsim na trhu. Pri hypotekach vsak poskytuju len 50% z hodnoty nehnutelsnoti,co je zufale.
3 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
alessi Pozri príspevok
no určite mBank neodporúčam. Zabudol som heslo a som volal cez Call linku... ochota teda fest ked ma nechcu pustiť k vlastnemu účtu. ....a neviete ako sa tam da zrušiť účet? či stačí na daňovom nahlásiť iné číslo účtu?
Dobry den,
v pripade, ze chcete zrusit ucet v mBank postup je nasledovny: napiste pisomnu ziadost, v ktorej uvedete: cislo uctu, osobne udaje, datum, k ktoremu chcete zrusit ucet a cislo uctu, na ktory chcete poslat zostatok.
Ziadost musi byt podpisana podla podpisoveho vzoru a zaslana na adresu mBank uvedenu v zmluve.


viac sa dozvieš na http://www.mbank.sk/forum/read.html?...&i=7730&t=7677
3 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

.. presne tak, ak je bežný účet bezplatný .. tak ich môžeš mať aj viac - a využívať len bezplatné služby ... a sporiaci účet (terminovaný, aj neterminovný) si môžeš zriadiť kedykoľvek - v obitroch bankách
Ja mám už len tieto internetové (žiadne poplatky neplatím)... do niektorej starej sa môžno vrátim, keď zrušia poplatky za "obyčajné služby"
3 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
myara Pozri príspevok
v zune sa neplati ziadny poplatok za pouzivanie debetnej karty, treba si pozriet cennik
mam pocit, ze to tam bolo volakedy, ked zacinali, ale potom to zrusili
Pri Zune máš dve možnosti:

1. Účet zadarmo a každý výber z bankomatu TB 0,80 €. Výber z iného ako TB a v zahraničí 1,80 €
2. Účet plus - ak platíš mesačne kartou viac ako 300 € alebo zostatok na účte nad 6 000 € - v tom prípade za účet neplatíš. Zadarmo máš výber z bankomatov TB 50 a viac €. Z iného bankomatu a v zahraničí poplatok 1,80 €. Ináč sa platí poplatok za Účet plus 2,80 mesačne za vedenie účtu.
2 0
Lucia Červenková Lucia Červenková

Lucia Červenková je offline (nepripojený) Lucia Červenková

alessi Pozri príspevok
mna ešte zaujíma spôsob ako dostať peniaze do takejto inet banky. Poštovou poukažko(s vyplatením na účet)? teda s tým že ich pošlem samému sebe?
Alebo vložím na svoj osobný účet a cez netbanking ich pošlem na svoj podnikateľský účet? a potom samozrejme cez výpis z banky to dať do účto?
Ja som si peniaze poslala z klasickeho uctu na internetovy ucet. Pokial viem, v mbanke sa nedaju vlozit v hotovosti peniaze na ucet.
2 0
Lucia Červenková Lucia Červenková

Lucia Červenková je offline (nepripojený) Lucia Červenková

Ja používam mbanku dva roky. V podstate som používala účet bezplatne (čo som využila tak, že som si zriadila tri účty, každý som používala na niečo iné a tak som mala prehľad v transakciách). Dlho som bola spokojná, ale pár mesiacov dozadu obmedzili výbery z bankomatu na jeden do mesiaca. Keďže jeden výber do mesiaca mi nestačí, začal ma bankový účet niečo stáť. Uvidíme ako ďalej, keď sa ešte v niečom pokazia, začnem rozmýšlať nad niečim iným.
1 0
mazanova mazanova

mazanova je offline (nepripojený) mazanova

mbank nerobí prevod financií do a zo zahraničia cez internetbanking, čo je veľké mínus
1 0
alessi alessi

alessi je offline (nepripojený) alessi

Pokoj a dobro
no určite mBank neodporúčam. Zabudol som heslo a som volal cez Call linku... ochota teda fest ked ma nechcu pustiť k vlastnemu účtu. ....a neviete ako sa tam da zrušiť účet? či stačí na daňovom nahlásiť iné číslo účtu?
1 0
alessi alessi

alessi je offline (nepripojený) alessi

Pokoj a dobro
Lebo telekód neviem. Tak ma prepli na ďalšieho človeka ktorý chcel po mne kontrolnú otázku. A ňou som neprešiel.
1 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Chobot Pozri príspevok
No to sa mi nezdá....

Veď keď si dám zadať platbu, tak mám na výber, či platba do banky v SR, alebo Platba SEPU do EÚ....

A prečo by neprešla platba zo zahraničia, ak sa uvedie správny IBAN kód?

Síce som nerobil zahraničné platby, ale myslím, že to ide.

A ak nie cez internetbanking, tak ako robíš platby do zahraničia?
Ja som si poslal peniaze zo zahraničia na môj mBank účet a prišli všetky bez problémov a bez toho, aby som platil za prijatie zahraničnej platby akýkoľvek poplatok.
Myslím, že v Zune platíte poplatok za používanie debetnej karty. Takže účet je zadarmo ale debetka je spoplatnená. Ak sa mýlim, opravte ma.
MBank má spoplatené len výbery nad rámec, čo je minimálne jeden mesačný výber z bankomatu zdarma. Ak sa platí debetkou a súhrn platieb je nad 200 €, máš dva výbery zadara a súhrn platieb nad 400 € ti dajú 3 výbery zdarma. Takže môžeš mať až 3 výbery doma a tri v zahraničí bezplatne.
1 0
Lucia Červenková Lucia Červenková

Lucia Červenková je offline (nepripojený) Lucia Červenková

alessi Pozri príspevok
Lebo telekód neviem. Tak ma prepli na ďalšieho človeka ktorý chcel po mne kontrolnú otázku. A ňou som neprešiel.
Takze to, ze ti nedali heslo je uplne v poriadku. Byt tebou, som rada, ze nemas banku, ktora da pristup k tvojmu kontu hocikomu, kto nevie preukazat, ze je majitel konta.
1 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
FIO banka má tiež poplatky za Visu Electron.
1 0
Lucia Červenková Lucia Červenková

Lucia Červenková je offline (nepripojený) Lucia Červenková

Telekod viem kde mam (dostala som ho spolu s papiermi s identifikatorom a heslom, ktore som si zmenila). Kontrolnu otazku z hlavy neviem, ale keby som sa pozrela do papierov, tak ju najdem.
1 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
alessi Pozri príspevok
Pobočka je len v ba. To skôr písomná ziadost.
lucia ja som tie udaje mal v starom mobile. Žiaľ ten nemám.
Pobočka je aj v Prešove.
Aj v KE, ZA, NR, BB a v už spomínanej BA.
1 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
alessi Pozri príspevok
Pobočka je len v ba. To skôr písomná ziadost.
lucia ja som tie udaje mal v starom mobile. Žiaľ ten nemám.
Dokonca v Novom Meste nad Váhom je zastúpenie mZastúpenie. Skús ich kontaktovať a stretnite sa osobne:
Nové Mesto nad Váhom

0917 617 214
1 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

alessi Pozri príspevok
Lebo telekód neviem. Tak ma prepli na ďalšieho človeka ktorý chcel po mne kontrolnú otázku. A ňou som neprešiel.
.. a ako by sa ti páčilo, keby stačilo zatelefonovať do banky - hocikto by mohol v tvojom mene ... a banka by mu poskytla prístup k tvojmu účtu
však načo sa asi zadávajú "kontrolné" otázky .. hádam zadám takú kontrolnú otázku, na ktorú viem odpoveď aj o polnoci - len ja

Toto by som kvitovala ako plus (pre banku)
Ešte doplním ... aby bol príklad z praxe - zábudlivá osoba:
hneď sa zablokovala pri aktivácii účtu ... vybavila telefonicky, potom zabudla heslo .. tiež vybavila telefonicky ... dokonca už aj stratila kartu (prvdepodobne zabudla v bankomate) - už má novú, vybavila telefonicky.
Samozrejme bez preverenia totožnosti a tých bezpečnostných vecí to nešlo (to má pekne v zošite napísané)
Naposledy upravil Katy a R : 02.08.11 at 09:08
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať