Zavrieť

Porady

Kde si otvoriť bankový účet? V mBank, Zuno banke alebo Fio banke?

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac

Anketa: Hlasujem za online banku

Počet hlasujúcich
41. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Fio banka

    2 4.88%
  • mBank

    12 29.27%
  • Zuno banka

    14 34.15%
  • Neverím online banke

    7 17.07%
  • Neviem sa rozhodnúť.....

    7 17.07%
Hlasovanie s viacerými možnosťami.
Na Slovenskom trhu bola donedávna len jedna internetová banka a to mBank. Trh sa rozrástol o dvoch nových konkurentov - Fio banku a Zuno banku.A začal sa boj o vklady klientov.
Každá z nich upravuje výšku poplatkov za účty, mení úroky alebo ponúka klientom nové služby.

Všetky tri online banky -
Fio banka, mBank a Zuno banka - ponúkajú svojim klientom bezplatné založenie, vedenie a zrušenie účtu. Bankové transakcie, zmeny, zrušenie trvalého príkazu, inkasa, prijatie a odoslanie platby alebo elektronický mesačný výpis sú tiež pre všetky tri banky bezplatne.

No vždy sa v každej banke niečo nájde, na čo zákazník príde, až keď sa stane jej klientom.
Určite má jedna banka majú v porovnaní s druhou určité výhody alebo obmedzenia.

Aké sú vaše skúsenosti s týmito inštitúciami? Ktorú online banku by ste doporučili svojmu najlepšiemu priateľovi?

Ďakujem za vaše rady a názory.
Usporiadat
Lucia Červenková Lucia Červenková

Lucia Červenková je offline (nepripojený) Lucia Červenková

Telekod viem kde mam (dostala som ho spolu s papiermi s identifikatorom a heslom, ktore som si zmenila). Kontrolnu otazku z hlavy neviem, ale keby som sa pozrela do papierov, tak ju najdem.
1 0
alessi alessi

alessi je offline (nepripojený) alessi

Pokoj a dobro
Letko Pozri príspevok
Priamo na pobočke to nejde ľahšie? Veď tam si ťa môžu overiť podľa občianky.
Pobočka je len v ba. To skôr písomná ziadost.
lucia ja som tie udaje mal v starom mobile. Žiaľ ten nemám.
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
alessi Pozri príspevok
Pobočka je len v ba. To skôr písomná ziadost.
lucia ja som tie udaje mal v starom mobile. Žiaľ ten nemám.
Pobočka je aj v Prešove.
Aj v KE, ZA, NR, BB a v už spomínanej BA.
1 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
alessi Pozri príspevok
Pobočka je len v ba. To skôr písomná ziadost.
lucia ja som tie udaje mal v starom mobile. Žiaľ ten nemám.
Dokonca v Novom Meste nad Váhom je zastúpenie mZastúpenie. Skús ich kontaktovať a stretnite sa osobne:
Nové Mesto nad Váhom

0917 617 214
1 0
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

Letko Pozri príspevok
Ja som si poslal peniaze zo zahraničia na môj mBank účet a prišli všetky bez problémov a bez toho, aby som platil za prijatie zahraničnej platby akýkoľvek poplatok.
Myslím, že v Zune platíte poplatok za používanie debetnej karty. Takže účet je zadarmo ale debetka je spoplatnená. Ak sa mýlim, opravte ma.
MBank má spoplatené len výbery nad rámec, čo je minimálne jeden mesačný výber z bankomatu zdarma. Ak sa platí debetkou a súhrn platieb je nad 200 €, máš dva výbery zadara a súhrn platieb nad 400 € ti dajú 3 výbery zdarma. Takže môžeš mať až 3 výbery doma a tri v zahraničí bezplatne.
v zune sa neplati ziadny poplatok za pouzivanie debetnej karty, treba si pozriet cennik
mam pocit, ze to tam bolo volakedy, ked zacinali, ale potom to zrusili
0 0
Lucia Červenková Lucia Červenková

Lucia Červenková je offline (nepripojený) Lucia Červenková

alessi Pozri príspevok
Pobočka je len v ba. To skôr písomná ziadost.
lucia ja som tie udaje mal v starom mobile. Žiaľ ten nemám.
Ja ti to nevycitam. Len podla toho, co si pisal, si bol nahnevany na banku a podla mna sa zachovala spravne. Iste, mas to teraz komplikovanejsie, ale za tu istotu, ze sa nikto iny nedostane k tvojmu uctu to stoji.
0 0
alessi alessi

alessi je offline (nepripojený) alessi

Pokoj a dobro
Lucia ale ja tam nemám ani cent.
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
myara Pozri príspevok
v zune sa neplati ziadny poplatok za pouzivanie debetnej karty, treba si pozriet cennik
mam pocit, ze to tam bolo volakedy, ked zacinali, ale potom to zrusili
Pri Zune máš dve možnosti:

1. Účet zadarmo a každý výber z bankomatu TB 0,80 €. Výber z iného ako TB a v zahraničí 1,80 €
2. Účet plus - ak platíš mesačne kartou viac ako 300 € alebo zostatok na účte nad 6 000 € - v tom prípade za účet neplatíš. Zadarmo máš výber z bankomatov TB 50 a viac €. Z iného bankomatu a v zahraničí poplatok 1,80 €. Ináč sa platí poplatok za Účet plus 2,80 mesačne za vedenie účtu.
2 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
alessi Pozri príspevok
Lucia ale ja tam nemám ani cent.
Tak skús volať číslo z príspevku 25.
0 0
alessi alessi

alessi je offline (nepripojený) alessi

Pokoj a dobro
Na mLinke vravel že to nemá v kompetencii.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

alessi Pozri príspevok
Lebo telekód neviem. Tak ma prepli na ďalšieho človeka ktorý chcel po mne kontrolnú otázku. A ňou som neprešiel.
.. a ako by sa ti páčilo, keby stačilo zatelefonovať do banky - hocikto by mohol v tvojom mene ... a banka by mu poskytla prístup k tvojmu účtu
však načo sa asi zadávajú "kontrolné" otázky .. hádam zadám takú kontrolnú otázku, na ktorú viem odpoveď aj o polnoci - len ja

Toto by som kvitovala ako plus (pre banku)
Ešte doplním ... aby bol príklad z praxe - zábudlivá osoba:
hneď sa zablokovala pri aktivácii účtu ... vybavila telefonicky, potom zabudla heslo .. tiež vybavila telefonicky ... dokonca už aj stratila kartu (prvdepodobne zabudla v bankomate) - už má novú, vybavila telefonicky.
Samozrejme bez preverenia totožnosti a tých bezpečnostných vecí to nešlo (to má pekne v zošite napísané)
Naposledy upravil Katy a R : 02.08.11 at 10:08
1 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

alessi Pozri príspevok
no určite mBank neodporúčam. Zabudol som heslo a som volal cez Call linku... ochota teda fest ked ma nechcu pustiť k vlastnemu účtu. ....a neviete ako sa tam da zrušiť účet? či stačí na daňovom nahlásiť iné číslo účtu?
alessi Pozri príspevok
Lebo telekód neviem. Tak ma prepli na ďalšieho človeka ktorý chcel po mne kontrolnú otázku. A ňou som neprešiel.
Tak nehnevaj sa, ale keď nevieš žiadny údaj, tak ako môžeš očakávať, že ti umožnia prístup k účtu. To by som mohol ja zavolať (keby som poznal len číslo tvojho účtu) a povedať, že som všetky údaje zabudol, nech mi dajú nové heslo a vybielim ti účet.

Mne sa tiež stalo, že sa mi zablokoval účet v mBanke z dôvodu, že som cez CapsLock zadal 3x zlé heslo. Zavolal som na Call linku a behom 5 minút som bol na účte. Ty si neodkladáš papiere a dokumenty z účtu? Veď v zmluve či osobitnom liste máš všetky potrebné veci k odblokovaniu účtu. Ale keď je niekto bordelár a vyhodí čo nemá.... tak sa potom nečuduj.
0 0
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

Letko Pozri príspevok
Pri Zune máš dve možnosti:

1. Účet zadarmo a každý výber z bankomatu TB 0,80 €. Výber z iného ako TB a v zahraničí 1,80 €
2. Účet plus - ak platíš mesačne kartou viac ako 300 € alebo zostatok na účte nad 6 000 € - v tom prípade za účet neplatíš. Zadarmo máš výber z bankomatov TB 50 a viac €. Z iného bankomatu a v zahraničí poplatok 1,80 €. Ináč sa platí poplatok za Účet plus 2,80 mesačne za vedenie účtu.
ty si vsak pisal o poplatku za pouzivanie debetnej karty, a to je nieco celkom ine, ako su poplatky za vyber z ATM
zuno mala poplatok za pouzivanie karty 0,8 E a aj za vyber z ATM
poplatok za pouzivanie debetnej karty sa platil mesacne, ale ako som uz spomenula vyssie, bol zruseny
1 0
mazanova mazanova

mazanova je offline (nepripojený) mazanova

Chobot Pozri príspevok
No to sa mi nezdá....

Veď keď si dám zadať platbu, tak mám na výber, či platba do banky v SR, alebo Platba SEPU do EÚ....

A prečo by neprešla platba zo zahraničia, ak sa uvedie správny IBAN kód?

Síce som nerobil zahraničné platby, ale myslím, že to ide.

A ak nie cez internetbanking, tak ako robíš platby do zahraničia?
konkrétne: môj Adam (kanadský Slovák) chcel z RBC of Canada poslať internetbankingom peniaze na účet v mbank, RBC žiaľ takúto banku neidentifikovala, volali sme do mbank, tak nám to potvrdili...
platby robím z iného môjho účtu...v čsob
1 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
myara Pozri príspevok
ty si vsak pisal o poplatku za pouzivanie debetnej karty, a to je nieco celkom ine, ako su poplatky za vyber z ATM
zuno mala poplatok za pouzivanie karty 0,8 E a aj za vyber z ATM
poplatok za pouzivanie debetnej karty sa platil mesacne, ale ako som uz spomenula vyssie, bol zruseny
Aha, tak sa ospravedlňujem za dezinformáciu.
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

chcem sa opytat, ktora z tychto bank ponuka bezny ucet pre pravnicke osoby? mne sa zda ze len fio banka, ma tam niekto ucet??? ma s nou niekto skusenost???
0 0
alessi alessi

alessi je offline (nepripojený) alessi

Pokoj a dobro
Chobot Pozri príspevok
Tak nehnevaj sa, ale keď nevieš žiadny údaj, tak ako môžeš očakávať, že ti umožnia prístup k účtu. To by som mohol ja zavolať (keby som poznal len číslo tvojho účtu) a povedať, že som všetky údaje zabudol, nech mi dajú nové heslo a vybielim ti účet.

Mne sa tiež stalo, že sa mi zablokoval účet v mBanke z dôvodu, že som cez CapsLock zadal 3x zlé heslo. Zavolal som na Call linku a behom 5 minút som bol na účte. Ty si neodkladáš papiere a dokumenty z účtu? Veď v zmluve či osobitnom liste máš všetky potrebné veci k odblokovaniu účtu. Ale keď je niekto bordelár a vyhodí čo nemá.... tak sa potom nečuduj.
Ja mám v papieroch poriadok. A mal som ich po ruke ked som tam volal. Ale nič z nich nechceli.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
alessi Pozri príspevok
Ja mám v papieroch poriadok. A mal som ich po ruke ked som tam volal. Ale nič z nich nechceli.
A to heslo ti poslali iba SMSkou?
0 0
alessi alessi

alessi je offline (nepripojený) alessi

Pokoj a dobro
Heslo som si menil. Lenže heslá sa nemajú písať
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
alessi Pozri príspevok
Heslo som si menil. Lenže heslá sa nemajú písať
Tak si si ho mal dať 1111 alebo 1234 s tou tvojou pamäťou.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať