Zavrieť

Porady

Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Mikolajova
Na aký účet účtujete ročnú dialničnú známku?
Ak sa nemýlim tak 538 je správny účet.
Naposledy upravil Tweety : 16.01.06 at 16:47
0 0
chudaska chudaska

chudaska je offline (nepripojený) chudaska

Tento rok si uz mozes uplatnit aj DPH, len musis mat podklad z tej dialnicnej znamky -je to danovy doklad
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

chudaska
Tento rok si uz mozes uplatnit aj DPH, len musis mat podklad z tej dialnicnej znamky -je to danovy doklad
Iba doplním, ak si platcom dph.
0 0
Kristina27 Kristina27

Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

Aj ja som to účtovala na 538 ako napr. kolky, ale audítorka nám odporúčala to účtovať na 518.
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Od vzniku NDS - národná diaľničná spoločnosť je to služba, teda 518
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

S tou DPH asi ťažko ak pri jej kúpe DPH nemám vyčíslenú nie?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Mikolajova
S tou DPH asi ťažko ak pri jej kúpe DPH nemám vyčíslenú nie?
Tu je to riešené:
http://www.porada.sk/showpost.php?p=163933&postcount=14
0 0
Dianka Dianka

Dianka je offline (nepripojený) Dianka

Dialničné známky sa fakturujú bez DPH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Bola okolo toho veľká diskusia aj na školeniach raz povedali že s DPH, raz
bez DPH a potom to ešte raz zopakovali.....Ale naša auditorka má k tomu
písomné stanovisko, že diaľničné známky bez DPH - bez pochýb a jednoznačne.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Dianka
Dialničné známky sa fakturujú bez DPH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Bola okolo toho veľká diskusia aj na školeniach raz povedali že s DPH, raz
bez DPH a potom to ešte raz zopakovali.....Ale naša auditorka má k tomu
písomné stanovisko, že diaľničné známky bez DPH - bez pochýb a jednoznačne.
Dianka, a nemohla by si pre nás niečo urobiť? zverejniť to stanovisko, aby si nám pomohla sa zorientovať?
0 0
denisadam denisadam

denisadam je offline (nepripojený) denisadam

chudaska
Tento rok si uz mozes uplatnit aj DPH, len musis mat podklad z tej dialnicnej znamky -je to danovy doklad
vJU podklad z dialničnej známky zaevidujem ako FA do knihy došlýchFA? Nevadí, že na ňom nie je žiadny dátum? Ten je len na doklade z reg. pokladne
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

denisadam
vJU podklad z dialničnej známky zaevidujem ako FA do knihy došlýchFA? Nevadí, že na ňom nie je žiadny dátum? Ten je len na doklade z reg. pokladne
Prečo by si to evidovala ako faktúru ? Veď to je bežný nákup cez ERP. Čo ťa k tomu vedie ?
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

denisadam
vJU podklad z dialničnej známky zaevidujem ako FA do knihy došlýchFA? Nevadí, že na ňom nie je žiadny dátum? Ten je len na doklade z reg. pokladne
Nie, nezaeviduješ. Faktúra sa tu nechápe v účtovníckom zmysle (ako doklad o vzniku záväzku či pohľadávky), ale ako "faktúra" - doklad o dodaní tovaru alebo služby v zmysle § 71 zákona o DPH. Za faktúru sa považuje aj doklad z ERP, ak je cena tovaru alebo služby nižšia ako 50 tis. Sk, a tiež ich nezapisuješ do knihy faktúr, len do záznamov v zmysle § 70 ZDPH.
0 0
denisadam denisadam

denisadam je offline (nepripojený) denisadam

andrej_rv
Nie, nezaeviduješ. Faktúra sa tu nechápe v účtovníckom zmysle (ako doklad o vzniku záväzku či pohľadávky), ale ako "faktúra" - doklad o dodaní tovaru alebo služby v zmysle § 71 zákona o DPH. Za faktúru sa považuje aj doklad z ERP, ak je cena tovaru alebo služby nižšia ako 50 tis. Sk, a tiež ich nezapisuješ do knihy faktúr, len do záznamov v zmysle § 70 ZDPH.
ďakujem, slovo "faktúra" ma ozaj zmýlilo.
0 0
maruš maruš

maruš je offline (nepripojený) maruš

Dianka keby si bola zlatá a poskytla nám to stanovisko!!!!!!!!!!!!!!!!
Ďakujem veľmo pekne
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Dianka
Dialničné známky sa fakturujú bez DPH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Bola okolo toho veľká diskusia aj na školeniach raz povedali že s DPH, raz
bez DPH a potom to ešte raz zopakovali.....Ale naša auditorka má k tomu
písomné stanovisko, že diaľničné známky bez DPH - bez pochýb a jednoznačne.
Uvažujem dobre, ak hovorím, že ak sa dialničné známky podľa toho neurčeného písomného stanoviska fakturujú jednoznačne bez DPH, tak si nemám ako nárokovať odpočet? - ak si mala toto na mysli, lebo tie výkričníky ma dosť nastrašili. Myslím, že áno, ovšem stanovisko DR na stránke http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...ta/dph1_06.pdf
k § 71 a 75 hovorí niečo celkom iné.
Zároveň neviem načo by bol pri novele zákona o DPH k 1.1.2006 vsunutý bod. č. 4 ods. b:

(4) Za faktúru sa považuje aj a) cestovný lístok vydaný prevádzkovateľom verejnej hromadnej dopravy osôb, ktorý je platiteľom, ak cestovný lístok obsahuje jeho obchodné meno, dátum vyhotovenia a cenu vrátane dane,
b) podkladová časť nálepky, ktorou sa preukazuje zaplatenie úhrady za užívanie diaľnic, ciest pre motorové vozidlá a ciest I. triedy v tuzemsku, ktorá ostane príjemcovi služby po oddelení nalepovacej časti nálepky, ak podkladová časť nálepky obsahuje obchodné meno dodávateľa služby, cenu vrátane dane a sumu dane.


Naposledy upravil evina : 06.02.06 at 17:32
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
evina
Uvažujem ... načo by bol pri novele zákona o DPH k 1.1.2006 vsunutý bod. č. 4 ods. b:

(4) Za faktúru sa považuje aj a) cestovný lístok vydaný prevádzkovateľom verejnej hromadnej dopravy osôb, ktorý je platiteľom, ak cestovný lístok obsahuje jeho obchodné meno, dátum vyhotovenia a cenu vrátane dane,
b) podkladová časť nálepky, ktorou sa preukazuje zaplatenie úhrady za užívanie diaľnic, ciest pre motorové vozidlá a ciest I. triedy v tuzemsku, ktorá ostane príjemcovi služby po oddelení nalepovacej časti nálepky, ak podkladová časť nálepky obsahuje obchodné meno dodávateľa služby, cenu vrátane dane a sumu dane.
na základe tohto ustanovenia, je možné odpočítať DPH. Je to stanovené zákonom a platí to od 1.1.2006, tým je táto diskusia uzavretá, nie?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Podľa mojej mienky áno, to som chcela jednoznačne povedať mojím príspevkom.
Naposledy upravil evina : 06.02.06 at 18:08
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

evina
Podľa mojej mienky áno, to som chcela jednoznačne povedať mojím príspevkom.
Tak som to po prečítaní prijala .
0 0
Dianka Dianka

Dianka je offline (nepripojený) Dianka

Po tom ako sme skúsili vypýtať od tej našej auditorky to stanovisko, sme ju okamžite vymenili. Dobre, že si ho pýtala..........Ak som niekoho /dúfam, že nie/ zaviedla mojim prispevkom, veľmi sa ospravedlňujem.
0 0
sonahelenamaria sonahelenamaria

sonahelenamaria je offline (nepripojený) sonahelenamaria

Strelec - rebelant
Pekný deň prajem,

chcem sa spýtať: Je rozdiel medzi diaľničnou známkou a diaľničným poplatkom?

Ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať