Zavrieť

Porady

Chlieb upeceny bez namahy a pekarne

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Mile pekarky, chcem vas upozornit na jeden uzasny recept na chlieb, je jednoduchy, absolutne bezpracny a pritom naozaj velmi dobry. Odkedy som sa ho odhodlala upiect, chlieb nekupujem a do posledkej omrvinky doma chlieb zjeme.http://varecha.pravda.sk/recepty/dom...95-recept.html
Usporiadat
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
toto je ten môj... z jenskej misy...
01022013360.jpg  
7 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

AlaNR Pozri príspevok
toto je ten môj... z jenskej misy...
a kde sa schoval?
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
arizona Pozri príspevok
a kde sa schoval?
kuk dole
Šak už sa aj pomaly zjedol, tak tam nebol... Ale našla som z neho aspoň foto
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Tiež som ho piekla. Bol chutný, ale nevyhovuje mi, že musím naň čakať z jedného dňa na druhý. Preto si stále pečiem v pekárničke.
0 0
karol IV karol IV

karol IV je offline (nepripojený) karol IV

Osvedčený recept na nemiesený chlieb:

Ingredience:
500 g pšeničnej chlebovej múky
100 g pšeničnej celozrnej múky
350 ml vody
1 PL octu
1 PL oleja
1,5 KL soli
1 KL cukru
1 KL chlebového korenia alebo rasce
10 g instantného alebo sušeného droždia (alebo 30 g čerstvého)
Popis prípravy:
Všetky sypké zložky dobre premiešame a pridáme studenú vodu, trocha premiešame a pridáme ocot a olej. Cesto lyžicou premiešame tak aby neboli suché ostrovčeky. Misu zakryjeme a necháme kysnúť 18-24 hodín. Potom cesto vyklopíme na múkou posypaný vál, rukou sploštíme a preložíme raz pozdlž a naprieč, potom vytvarujeme bochník a a vložíme do nádoby vystlanej papierom na pečenie o veľkosti približne ako je potrebné pre vystlanie jenskej misy v ktorej budeme chlieb piecť. Necháme odstáť asi 30-40 minút. Jenskú misu s vrchnákom zohrejeme v rúre na 230°C. Vyberieme zohriatú misu z rúry a preložíme vykysnuté cesto aj s papierom do vyhriatej misy, zakryjeme a vložíme do rúry. Pečieme asi 30 minút s vrchnákom, potom vrchnák odoberieme a dopečieme ešte 15 minút pri 200°C. Vyberieme z misy a necháme vychladnúť na mriežke.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
karol IV Pozri príspevok
Osvedčený recept na nemiesený chlieb:
...
...
Vyberieme z misy a necháme vychladnúť na mriežke.
...aká veľká , koľko litrová má byť tá jenská misa vzhľadom k množstvu indegredienciám...???
Dumem už nejakú dobu , že upečiem na skúšku ...
Len by som nerád , aby sa mi rúra zadrbala ...
0 0
viktorviktor viktorviktor

viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

buchač Pozri príspevok
...aká veľká , koľko litrová má byť tá jenská misa vzhľadom k množstvu indegredienciám...???
Dumem už nejakú dobu , že upečiem na skúšku ...
Len by som nerád , aby sa mi rúra zadrbala ...
z druhej strany príspevkov
tetrisss - ale tak je to taka klasika na kura, aj malu kacku.
alla66- skus odmerat kolko vody tam vojde....
tetrisss - Hehe, ja blbec, to by ma nenapadlo a to si hovorim, ze som mala vzdy jednotku z matiky... Voslo tam 4,5 l vody
0 0
viktorviktor viktorviktor

viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

Zloženie:
4 šálky chlebovej múky (ja som použil 3 1/2 šálky chlebovej múky a 1/2 šálky polohrubej)
* Poznámka: môžete použiť hladkú múku, ak chcete
1/4 lyžičky droždia
2 šálky vody
1 1/2 lyžičky soli

Do misky preosejeme múku, pridáme kvasnice, soľ, premiešame, Pridáme vodu a premiešavame len kým voda vsiakne so múky, zakryjeme, necháme postáť 18 hodín, (cesto zostane jednoliate, s pórovitou štruktúrou, musí byť veľmi mäkké, ťahavé a lepkavé, v žiadnom prípade nepridávať múku a cesto premiešavať)
Cesto preklopíme na pomúčenú dosku, sformujeme tvar a preložíme do pripravenej formy, keď je treba popravíme tvar a zakryjeme, necháme postáť 2-3 hodiny.
Pečieme v rozohriatej rúre 15-20 minút do 230 C a dopečieme pri 200 35-45 minút do hotovosti - hnedo zlata

originál http://foodwishes.blogspot.sk/2009/01/no-knead-ciabatta-bread-you-can-believe.html

http://www.nytimes.com/video/2006/11/07/dining/1194817104184/no-knead-bread.html
Naposledy upravil viktorviktor : 14.02.13 at 20:35
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Spomenula som si včera na tento chlebík,tak som včera zamiesila - bez miesenia a dnes upiekla, nesklamal, je výborný
0 0
viktorviktor viktorviktor

viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

pre rusky čítajúcich


pre rusky rozumejúcich


Хлеб без дрожжей v plynovej rúre


ešte čapati,
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať