Zavrieť

Porady

Dobré rady do záhrady-pestovanie plodin

Ak mate nejake odskusane dobre rady, ako pestovat ovocie a zeleninku,ako sa starat o okrasnu zahradu,ake druhy plodin sa vam osvedcili, ako bojovat proti skodcom,alebo rozne osobne odskusane rady, zaujimave linky na pestovanie rastlin a pod.,pridajte
Naposledy upravil arizona : 20.06.15 at 14:55
Usporiadat
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ako ziskat semienka z rajcin na dalsie pestovanie
http://www.potravinovezahrady.cz/jak...ne-bramborove/
2 0
Aanika Aanika

Aanika je offline (nepripojený) Aanika

co vy na to?????,mne sa to paci...
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Aanika
co vy na to?????,mne sa to paci...
Odhliadnuc od toho, že sa Ti to páči...aký osoh je ešte z tých paliet....teda, okrem vlastnosti, že pekne horia ?
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Aanika
co vy na to?????,mne sa to paci...
je to podobne, ako sadit do ciernej netkanej textilie, aspon si to myslim.
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Mam plodiaci rakytnik- ak mate, co robite z plodov? Susite, ci konzervujete?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

alaya1
Mam plodiaci rakytnik- ak mate, co robite z plodov? Susite, ci konzervujete?
kamarátka mrazí a používa do čaju
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Uvazovala som nad susenim, ale aj mrazenie je dobry napad, uz mam namrazenu aj aroniu.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Raz som na návšteve pila likér, bol vynikajúci, je veľmi dobrý na štítnu žľazu.
Chcela som urobiť, no nemám aróniu.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

kukučka
Raz som na návšteve pila likér, bol vynikajúci, je veľmi dobrý na štítnu žľazu.
Chcela som urobiť, no nemám aróniu.
my sme aroniu zdedili pri chalupe aj tie rakytniky, nevedela som, co s tou aroniou, som to namrazila, v zime bude dobry s medom.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Ak robíte kompót z hrušiek , prípadne z jabĺk - šupnite tam pár kúskov arónie - spraví to veľmi zaujímavú chuť
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

paradajkozemiak, tak to čítam prvýkrát
http://zakustom.com/blog/43089338729...s-odnogo-kusta
paradajkozemiak.jpg  
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Zaštepiť paradajku do zemiaka. Chcela som priložiť text z prekladača, ale dalo mi to siahodlhé nezmysly.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Tomatokartofel - úroda paradajok a zemiakov z jedného kra

V poslednej dobe, tlač hlásené z Veľkej Británie a Nového Zélandu na pestovanie rastlín, takže je možné získať v rovnakom čase ako plodiny paradajok a zemiakov z jedného kra.

Zemiaky, paradajky. z jedného kra NOVINKA PRE NOVINKA

V poslednej dobe, tlač hlásené z Veľkej Británie a Nového Zélandu na pestovanie rastlín, takže je možné získať v rovnakom čase ako plodiny paradajok a zemiakov z jedného kra.

Zemiaky, paradajky. z jedného kra NOVINKA PRE NOVINKA

Je to zázrak s názvom "tomatokartofel" (v anglickej verzii TomTato, od slov - "paradajkovej» - paradajkami a «zemiakovým» - zemiaky) a nie je produktom genetického inžinierstva alebo na chov, ale výsledok špeciálnou technológiou, očkovanie.

Je možné úspešne pestovať svoje vlastné týchto zariadení v krajine a získať stabilné úrodu ako v "palcoch" a "koreňov"? Praktické skúsenosti ukazujú, že je to možné. Snažte sa pochopiť túto technológiu, najmä preto, že sú niektoré veľmi dôležité nuansy.
Tomatokartofel (TomTato)

Očkovanie - jeden spôsob rozmnožovania rastlín a zvýšiť ich odolnosť voči nepriateľskom prostredí. U zeleniny začali používať na začiatku minulého storočia. Ukázalo sa, že vyvinutý koreňový systém podnož, poskytuje zvýšené a stálej výnosy zeleniny v otvorenom poli. V rovnakej dobe vegetačného obdobia znížila navrúbľované rastliny a významne zvyšuje produktivitu. V súčasnej dobe najpopulárnejší vnútrodruhovej štepenie, prevažne ovocných plodín. Medzirodová vrúbľovanie je známe, ale veľmi zriedkavé.

Všetci vieme, že vrcholy zemiakov obsahuje toxické látky. Ak nie ste natívne zemiaky rastú zelené a paradajka Bush, nezobrazí sa, ak tieto toxíny v paradajkách, a ako to bude mať vplyv na toxicitu zemiakov? V akej časti rastliny budú zaslané do hlavného toku živín do hornej alebo spodnej? Potrebujem špeciálne poľnohospodárske stroje pestovanie týchto rastlín?

Prejsť priamo k technológii. V polovici apríla pristane v hrnci zemiakových hľúz v pochvopitatelnuyu zmesi. Po dvoch týždňoch, môžete byť očkovaný paradajka zemiakov, najlepšie zlepšenú kopulirovki. Kopulirovka - štepenie spôsob spájania zložiek viac či menej rovnaký priemer, sa zlepšenou - nielen pripojený úsekoch, ale tiež umožňuje ďalšie štiepenie a rezanie spojené s skladom je oveľa silnejší.
Štepenie paradajky zemiaky

Štepenie paradajky zemiaky

Očkovanie sa vykonáva, keď je hrúbka stonky zemiakov a paradajok sadeníc 0,5 cm, môže byť doma. Tento vštepil každý útek je žiaduce, aby dĺžka sekciách prekročená o viac než štvornásobok hrúbky sceľovaných stonky. V úsekoch Stonky nôž vyrobený prameňov-karty, ktoré sú priamo pripojené, neumožňuje sebemenší sušenie. Potom spustite pevne pripútaní baktericídne omietky a dať na tienistom mieste tlmiť pôdu a samotné rastliny.
Lôžkoviny

Lôžkoviny

Neľakajte sa, ak deň alebo dva paradajka potomka fade, ak je vykonané správne, druhý deň sa obnoví pôvodný vzhľad. Po 7-9 dňoch je možné vykonať pristátie rastlín v záhrade pod krycím materiálom a týždeň odstrániť obväz z miesta potomka. Čoskoro si všimnete vzhľad kvitnúce štetcom paradajok, ao mesiac neskôr vidieť výsledky. Ak sa pozorne uvoľniť pôdu, môžeme vidieť nástup mladých hľúz.

Čas na úrodu. Na jednej krovia môže zbierať 1,5-3 KG 5-8 kg zemiakov a paradajok, čo je veľmi dobré.
Paradajka a zber zemiakov z jedného kra

Paradajka a zber zemiakov z jedného kra

Výskumné vedci zistili zvýšenú odolnosť vrúbľované rastliny k plesni a pásavky zemiakovej, a obsah toxických látok solanínu v ovocie paradajok a hľúz zemiakov, však zostáva v normálnom rozmedzí. Skúsenosť ukázala, že je vyžadované zvláštne poľnohospodárskej techniky pestovania vrúbľovania rastlín.

zdroj
Kľúčové slová: zemiaky, zelenina, paradajky
Publikované Olga Filippova, 11.17.2014 o 15:03
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1



super napad, len kde zohnat tie vruty.

https://www.pinterest.com/pin/551831760567153348/
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
alaya1
super napad, len kde zohnat tie vruty.
Na rýchlovku, nechce sa mi viac lúskať, či je ešte niečo lacnejšie. Drahších je plno.
1 ks = 1,40.... Free Shipping to Slovakia (Slovak Republic)

http://www.aliexpress.com/item/Autom...346265356.html

...predajca na Slovensku by určite pýtal aspoň 2 násobok.
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
buchač
alaya1
super napad, len kde zohnat tie vruty.
Na rýchlovku, nechce sa mi viac lúskať, či je ešte niečo lacnejšie. Drahších je plno.
1 ks = 1,40.... Free Shipping to Slovakia (Slovak Republic)

http://www.aliexpress.com/item/Autom...346265356.html

...predajca na Slovensku by určite pýtal aspoň 2 násobok.
By som skúsila toto (vrch urezať a horúcim drôtom urobiť dierky ) http://www.domovazahrada.sk/nas-dom/...download#anch1
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Peggynka
buchač
alaya1
super napad, len kde zohnat tie vruty.
Na rýchlovku, nechce sa mi viac lúskať, či je ešte niečo lacnejšie. Drahších je plno.
1 ks = 1,40.... Free Shipping to Slovakia (Slovak Republic)

http://www.aliexpress.com/item/Autom...346265356.html

...predajca na Slovensku by určite pýtal aspoň 2 násobok.
By som skúsila toto (vrch urezať a horúcim drôtom urobiť dierky ) http://www.domovazahrada.sk/nas-dom/...download#anch1
Ono sa dá aj inak.
Ale či by to vyšlo lacnejšie a či by sa to vôbec oplatilo, tak to je už otázne.
Ono, češi vravia..."zlaté české ručičky"...ale ani tie slovenské nie sú na zahodenie, ba povedal by som, že sú aj šikovnejšie, len sa s tým toľko cavykov nerobí.
Lenže ten Tvoj kolíček nemá závit...

Takže ja by som to videl asi takto.
Kúpiš PVC trubky primeraných rozmerov. Narežeš na patričnú dĺžku. Prispôsobiš si podľa svojho tou teplovzdušnou pištoľou do patričného tvaru. Fľašu s vodou šturiš na pevno do širšej trubky.
Lenže kto by sa s tým piplal ?...Lebo ja určite teda nie...a to ani pre pár kusov.

P.S.:
Ale šak alaya má love...kúpi...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať