Zavrieť

Porady

Dobré rady do záhrady-pestovanie plodin

Ak mate nejake odskusane dobre rady, ako pestovat ovocie a zeleninku,ako sa starat o okrasnu zahradu,ake druhy plodin sa vam osvedcili, ako bojovat proti skodcom,alebo rozne osobne odskusane rady, zaujimave linky na pestovanie rastlin a pod.,pridajte
Naposledy upravil arizona : 20.06.15 at 14:55
Usporiadat
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

alaya1

Zasadila som 4 kolieska plne semienok, vykukli len 4 slabe rastlinky. Asi som nepouzila dobru "sortu" paradajok .
Ja som sadila z Lidla,slovenske
Boli v tom obale,ako vidiet na obrazku-su v tom zasadene
Naposledy upravil arizona : 11.05.16 at 13:40
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

sadite zu plantu-rajciny,papriky von,ci este pockat?
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

osky
sadite zu plantu-rajciny,papriky von,ci este pockat?
Paradajky mám už skoro dva týždne von, ale papriku mám stále medzi oknami a na parapetách. Už mi kvitne zo dva týždne, no bojím sa ju dať ešte von.
0 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Ja som cez víkend posadila paradajky aj papriku, ale mám to od severu chránené múrom.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

osky
sadite zu plantu-rajciny,papriky von,ci este pockat?
Ja som sadila von minuly tyden /NR kraj/ . Asi hodinu po zasadeni sa spustila hrozna burka a krupobitie. Niektore planty vyzeraju uboho,uvidim, ci to este rozchodia
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Ešte pozerám, že aj 23.mája bude studená noc, tak neviem, či dať už von, veď paprika potrebuje teplejšie.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Potrebujem radu ohladne Rakytnika. Skusal mu niekto, kto ho pestuje tvarovat konare? Mame ich velmi roztahane a nikde som nenasla odporucanie, co sa tyka tvarovania.

Posadene este nic, leje v kuse, mam cas do Urbana.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

http://abecedazahrady.dama.cz/clanek...-pri-pestovani

Rakytník plodí obvykle od čtvrtého roku věku a první roky po výsadbě se zdá, že nepotřebuje žádný řez. Samičí odrůdy však jsou náchylnější k prosychání plodonosného obrostu, kterého se musíte zbavovat řezem.

Výhodnější je samičí odrůdy pravidelně zmlazovat, to znamená odstraňovat každoročně odplozený obrost a staré kosterní větve, aby se keř nerozrůstal do šíře a neplodil pouze po obvodových větvích.

Hluboký zmlazovací řez rakytník přežije bez obtíží, jsou odrůdy, jež po zmlazovacím řezu rychleji obrůstají. Pro usnadnění prací (i když s rakytníkem jich je minimum) praktikujte raději pravidelný řez a prosvětlování.
2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Kvaka
http://abecedazahrady.dama.cz/clanek...-pri-pestovani

Rakytník plodí obvykle od čtvrtého roku věku a první roky po výsadbě se zdá, že nepotřebuje žádný řez. Samičí odrůdy však jsou náchylnější k prosychání plodonosného obrostu, kterého se musíte zbavovat řezem.

Výhodnější je samičí odrůdy pravidelně zmlazovat, to znamená odstraňovat každoročně odplozený obrost a staré kosterní větve, aby se keř nerozrůstal do šíře a neplodil pouze po obvodových větvích.

Hluboký zmlazovací řez rakytník přežije bez obtíží, jsou odrůdy, jež po zmlazovacím řezu rychleji obrůstají. Pro usnadnění prací (i když s rakytníkem jich je minimum) praktikujte raději pravidelný řez a prosvětlování.
Dakujem, my sme ich zdedili po predchadzajucom majitelovi chalupy, chceli by sme ich zrezat nejako uhladne, do obluka, vytvorit nejaky tvar, nechcela som riskovat, ze zlym tvarom ich poskodim Davaju kvalitnu a hojnu urodu.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Tak asi sú už staršie, zrezávať môžeš pravidelne.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

O arónii píšu tu, na spracovanie je lepšia zmrazená. http://www.aronia-sk.sk/zazracna-aronia-video
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

1 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

má niekto skúsenosti s pestovaním chryzantémy veľkokvetej? píšem veľkokvetej, pretože tie klasické kríčkové mám a chcela by som skúsiť vypestovať s tými veľkými kvetmi
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Možno sa niekto inšpiruje takouto výzdobou "grafiti z machu"

http://www.napadynavody.sk/graffiti-...sam-graff-p477
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Terezia13
má niekto skúsenosti s pestovaním chryzantémy veľkokvetej? píšem veľkokvetej, pretože tie klasické kríčkové mám a chcela by som skúsiť vypestovať s tými veľkými kvetmi
v prvom rade musíš mať správnu odrodu, veľkokvetú. No a potom je to o pravidelnom vylamovaní. Ideálne jedna rastlina, jeden kvet. všetky bočné vyhonky z pazúch vylamovať. Pravidelne, niekedy aj každý týždeň. potom máš šancu vypestovať veľký kvet.
2 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Tuším sú tie veľkokveté aj háklivejšie, mne pred rokmi pod Tatrami vymrzli. Bratranec ich v októbri dáva do skleníka a má potom pekné na hroby.
Naposledy upravil kukučka : 04.12.16 at 15:48
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Postrek na burinu
Pol lyžičky Jari a štvrť pohára soli rozpustíme v 1,5 litri jablčného octu.
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

kukučka
Postrek na burinu
Pol lyžičky Jari a štvrť pohára soli rozpustíme v 1,5 litri jablčného octu.
No akosi to nie logika Každú kyselinu neutralizujeme zásadou a obrátene. ostáva ešte účinok prvkov Na a Cl a zmena Ph pôdy, lenže sú rastliny kyslomilné a zásadomilné Jar sa používa vo všetkých postrekoch ako zmáčadlo čo zabezpečuje priľnavosť postreku na rastline s voskovitou vrstvou
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

kukučka
Postrek na burinu
Pol lyžičky Jari a štvrť pohára soli rozpustíme v 1,5 litri jablčného octu.
A to potom dáš do pôdy?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

BXLmiami
kukučka
Postrek na burinu
Pol lyžičky Jari a štvrť pohára soli rozpustíme v 1,5 litri jablčného octu.
A to potom dáš do pôdy?
Ked pise, ze je to postrek, ja som pochopila, ze tym postrieka rastlinku
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať