Zavrieť

Porady

Dobré rady do záhrady-pestovanie plodin

Ak mate nejake odskusane dobre rady, ako pestovat ovocie a zeleninku,ako sa starat o okrasnu zahradu,ake druhy plodin sa vam osvedcili, ako bojovat proti skodcom,alebo rozne osobne odskusane rady, zaujimave linky na pestovanie rastlin a pod.,pridajte
Naposledy upravil arizona : 20.06.15 at 14:55
Usporiadat
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

bettylou

Každý svojho štastia strojcom. Ty máš hektár, ja mám "fractura subcapitalis radii, sine disloc" , a to už dva týždne len v závese, kôli excoriatio periorbotalis. Prekladať nemusíš vidím.
To ale nebola reakcia na Teba,ty máš s tou motykou pravdu,to bola reakcia na -citujem-ten kto nesúhlasil mal záhradku tak do 1 ara .......
To čo si prosím ťa vyvádzala?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
BXLmiami
To čo si prosím ťa vyvádzala?
Sexuálny úraz predsa..
Motyka jej prijesexovala...
0 2
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

arizona prepáč, nereagovala som na tvoju radu, ale na Milanovú "letlampu", ako vidím, už ho niekto vymazal
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Mate skusenost s kupou v Starklovi - pred mesiacom som objednala kriky bobulovin a odvtedy sa ani neozvali. Zvyknu posielat aj po tak dlhej dobe?
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Môžeš im napísať mail, alebo aj zavolať...na objednávke máš svoje zákaznícke číslo. Kedysi dávno objednala aj kvietky aj stromky aj kríky...všetko došlo v pohode. Odvtedy mi posielajú katalógy aj na jar aj na jeseň, ale už neobjednávam...dostať u nás všetko.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

alaya1
Mate skusenost s kupou v Starklovi - pred mesiacom som objednala kriky bobulovin a odvtedy sa ani neozvali. Zvyknu posielat aj po tak dlhej dobe?
Ja som od nich objednavala vela, nikdy nebol problem.
Oni posielaju v case,kedy je vhodny cas na vysadbu objednanych rastlin.

Pre istotu ich oslov a spytaj sa,mozno objednavka nepresla, alebo...
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Kriky by mali byt aktualne aj teraz, napisala som, uvidim, co odpisu
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Mám v záhradke kvety, ktorým nepoznám/zabudnem meno, alebo platí aj opačne, chcem vybrať/kúpiť nové. Našla som dobrý atlas, obsahuje množstvo krásnych kvetov - je síce v poľštine, no má aj latinské názvy. Napr. som nikdy nepočula, že existuje kvet s menom Mojžišova krv, je krásny, na 3-tej strane.
http://www.swiatkwiatow.pl/rosliny-ozdobne-c1.html
1 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Tu sú inšpirácie na závesné kvetináče
http://www.napadynavody.sk/13-inspir...su-zahrad-p810

Vie mi niekto povedať, ako drží tá 11stka vo vetre?

Teraz vážne, obyčajný umelohmotný 3lankový závesný kvetináč s hákom. Na hrade mám nabité, také tie háčiky. U nás keď fúka, tak sa veci kyvocú aj meter hore dole. Ako si ho upevním na hradu na terase, aby mi to z toho háku nevypadlo, prípadne, aké iné upevnenie alebo kvetináč?
zk.jpg  
1 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

bettylou
Tu sú inšpirácie na závesné kvetináče
http://www.napadynavody.sk/13-inspir...su-zahrad-p810

Vie mi niekto povedať, ako drží tá 11stka vo vetre?

Teraz vážne, obyčajný umelohmotný 3lankový závesný kvetináč s hákom. Na hrade mám nabité, také tie háčiky. U nás keď fúka, tak sa veci kyvocú aj meter hore dole. Ako si ho upevním na hradu na terase, aby mi to z toho háku nevypadlo, prípadne, aké iné upevnenie alebo kvetináč?
Mňa by skôr zaujímalo, ako sa polieva tá 10-ka...
Teraz vážne: 3lankový nahradil retiazkový /jedno lanko po čase vypovedalo/. Mám ho/ich - 3 ks tretí rok a som spoko... Ak kovový háčik zašróbuješ takmer na doraz do hrady, nemá ako vyletieť, ani keby sa čerti ženili...
Ten, ktorý máš, môžeš zabezpečiť tak, že závesný háčik kvetináča priviažeš o kovový háčik v hrade /kúskom špagátu, drôtu.../...
A potom už len čakať, čo/či vydrží...
4077278_900-550.jpg  
2 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Neviem, ako sú na kvetináči napojené tyčky vedúce k háku...ale v tvojom prípade, ak si ho chceš ponechať, tak by som tie umelohmotné tyčky odstránila. Na okraji kvetináča by som spravila otvory, cez ktoré by som vyviedla z iného materiálu nové úchyty. Tie by som už rovno zavesila na hradu. Úchyty.....tenšie prírodné lanko, dráty, primeranej hrúbky reťaze, a pod. Chce to kliešte, na ohýbanie a strihanie kovu, kombinačky. Nové otvory do kvetináča neradím vyhotoviť vŕtačkou, kvetináč môže prasknúť. Oveľa istejšie je dobre do červena nahriať klinec požadovanej veľkosti a otvor prepáliť.
Asi by som pouvažovala aj nad háčikom v hrade, istejšie by bolo do dreva naraziť "účko". V tom prípade potom karabínu. Ak máš poruke domáceho majstra, tak to hravo zvládne. Ak si trochu šikovná, zvládneš to aj ty.
Takýmto spôsobom si môžeš potom zavesiť hocičo....štýlové staré misy, smaltované riady a podobne. Chce to pohrabať sa v kôlni, sklade.
Ja som takto použila dve nepotrebné klietky pre vtákov, ako je vyobrazené č.9. Dávam tam kvetináč s ťahavými kvetmi. Jeden mám na balkóne pod strieškou v zime zavesený na retiazke s karabínou a slúži, ako krmitko pre vtáky. V lete dávam dovnútra sviečku, kahance.
Využila som na kvety už aj plechovú konvu na polievanie, smaltované vedro, starú porcelánovú misu na polievku, starú kondvu na masť, starý hrniec, maľovaný čajník....dá sa hocičo, podľa aktuálnej nálady a farby kvetov.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

... to má rád piplačky, nemusí kupovať.
http://homedecorideas.uk/wp-content/...kets-ideas.jpg
2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

aj takto sa daju pestovat kvietky
2 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
alaya1
aj takto sa daju pestovat kvietky
Máš pravdu, dajú.
Ale opýtam sa...pestovala by si kvety v takej betónovej džungli ?
Betónová lavička s betónovými kvetináčmi...kúsok trávnika obklopený betónou dlažbou a tehlou.
Nie veľmi orechové...teda aspoň podľa mňa.
3 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

buchač
alaya1
aj takto sa daju pestovat kvietky
Máš pravdu, dajú.
Ale opýtam sa...pestovala by si kvety v takej betónovej džungli ?
Betónová lavička s betónovými kvetináčmi...kúsok trávnika obklopený betónou dlažbou a tehlou.
Nie veľmi orechové...teda aspoň podľa mňa.
Islo o ten napad na lavicku. Ja v tych svahovkach mam staleplodiace jahody. Mne to neprekaza.Tato lavicka sa mi paci
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
alaya1
Islo o ten napad na lavicku. Ja v tych svahovkach mam staleplodiace jahody. Mne to neprekaza.Tato lavicka sa mi paci
Nápad, nápad...sorry, ale sadnúť si na takúto lavičku ? Kua, šak by som si pripadal jak na návšteve cintorína.
Osobne nemám nič ale proti prírodnému kameňu...robím s ním to svoje.
Naše kvetináče sú buď z dreva alebo zo starých nádob - sud na kapustu, šmalcovník a podobne.

No nie sú tieto lavičky oveľa krajšie ....či ???
https://www.google.sk/search?q=woode...HZCpDTwQsAQIEw
0 0
viktorviktor viktorviktor

viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

kukučka
Mám v záhradke kvety, ...........
http://www.swiatkwiatow.pl/rosliny-ozdobne-c1.html
skús napísať na Starkl, kedysi dávno poslali omylom za iný kvet, nedal sa rozmnožiť odelením ani semenom, jedine náhodným vzídením v blízkosti, v určitom období vegetácie pri dotyku rukou, nohou /nezakrytou časťou tela/ robil nepekné "popáleniny" pri dotyku
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Na jednom kriku (ribezla ci josta) su zdrave aj chore konare - preco? Co s tym? Resp. ako zamedzit dalsiemu vyskytu?
Na jar som pouzil jarny postrek od zaciatku marca v dvojtyzdnovych intervaloch asi 5x.
WP_20170608_15_31_09_Pro.jpg  
WP_20170608_15_30_31_Pro.jpg  
WP_20170608_15_30_11_Pro.jpg  
1/1
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať