Zavrieť

Porady

Dobré rady do záhrady-pestovanie plodin

Ak mate nejake odskusane dobre rady, ako pestovat ovocie a zeleninku,ako sa starat o okrasnu zahradu,ake druhy plodin sa vam osvedcili, ako bojovat proti skodcom,alebo rozne osobne odskusane rady, zaujimave linky na pestovanie rastlin a pod.,pridajte
Naposledy upravil arizona : 20.06.15 at 14:55
Usporiadat
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

vicktor
Na jednom kriku (ribezla ci josta) su zdrave aj chore konare - preco? Co s tym? Resp. ako zamedzit dalsiemu vyskytu?
Na jar som pouzil jarny postrek od zaciatku marca v dvojtyzdnovych intervaloch asi 5x.
Myslim si, ze nemusi ist jednoznacne o chorobu.Pises o predjarnom postreku,ale nepises, ci a kedy si krik naposledy prerezaval a omladzoval.

Na jar prestrihavaj kriky,stare,odrodene konare odrez,nechaj asi 5 mladych,tie skrat.
Červené a biele ríbezle rodia na dvojročnom dreve,tie mozes kazdu jar zrezat hlbsie.Cierne ribezle a josty rodia na jednorocnom dreve,tym staci skratit iba vrcholec.
Vysusene a poskodene konare mozes odrezavat priebezne,aj pocas roku,netreba ich zbytocne nechavat na kriku.Oslabuju rastlinu a mozu na nich byt skodcovia.
3 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Dakujem.
Nie som skuseny zahradkar, cital som cosi o radikalnom reze, ale nerobim to. Na jar odstranujem take konare ktore su suche / odumrete / nevyrasia. Tieto sa zazelenali a uschli az prednedavnom.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

vicktor
Dakujem.
Nie som skuseny zahradkar, cital som cosi o radikalnom reze, ale nerobim to. Na jar odstranujem take konare ktore su suche / odumrete / nevyrasia. Tieto sa zazelenali a uschli az prednedavnom.
Mohol ich oslahut mraz,alebo sa im mohlo stat hocico.Kazdopadne odrez .-)

mrk aj sem http://carozahrady.sk/drobneovocie/r...ribaegres.html
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Nedalo mi- zlepsovak
6 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
arizona
vicktor
Na jednom kriku (ribezla ci josta) su zdrave aj chore konare - preco? Co s tym? Resp. ako zamedzit dalsiemu vyskytu?
Na jar som pouzil jarny postrek od zaciatku marca v dvojtyzdnovych intervaloch asi 5x.
Myslim si, ze nemusi ist jednoznacne o chorobu.Pises o predjarnom postreku,ale nepises, ci a kedy si krik naposledy prerezaval a omladzoval.

Na jar prestrihavaj kriky,stare,odrodene konare odrez,nechaj asi 5 mladych,tie skrat.
Červené a biele ríbezle rodia na dvojročnom dreve,tie mozes kazdu jar zrezat hlbsie.Cierne ribezle a josty rodia na jednorocnom dreve,tym staci skratit iba vrcholec.
Vysusene a poskodene konare mozes odrezavat priebezne,aj pocas roku,netreba ich zbytocne nechavat na kriku.Oslabuju rastlinu a mozu na nich byt skodcovia.
Tie čierne ríbezle a jostu o koľko skrátiť ten vrcholec, prípane treba nad nejakým očkom??
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

zelené paradajky nevyhadzujte, ak vám nejaké nedozreli na koreňoch, pozbierajte zdravé zelené plody, vložte do debničky na novinový papier a prikryte tiež novinami, uložte do tmavej miestnosti, ja posledné dozrievajúce mávam ešte aj v decembri
4 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Alebo ich dať do veľkėho skla na zaváranie, medzi ne vložiť červené jabĺčka a nechať pekne dozrieť.
3 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Objavila som dnes este na chalupe, na buduci rok zasadim viac sadenic- vyhoda je, ze Hokaido sa nesmie polievat.
b2.jpg  
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Terezia13
zelené paradajky nevyhadzujte, ak vám nejaké nedozreli na koreňoch, pozbierajte zdravé zelené plody, vložte do debničky na novinový papier a prikryte tiež novinami, uložte do tmavej miestnosti, ja posledné dozrievajúce mávam ešte aj v decembri


zelene sme nazbierali dnes este 2 vedra, skoncili v komposte az na tie naj kusky, tie dozreju na pekaci, ako kazdy rok na kuchynskom stole.
b3.jpg  
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Terezia13
zelené paradajky nevyhadzujte, ak vám nejaké nedozreli na koreňoch, pozbierajte zdravé zelené plody, vložte do debničky na novinový papier a prikryte tiež novinami, uložte do tmavej miestnosti, ja posledné dozrievajúce mávam ešte aj v decembri
https://www.dobrarada.sk/clanok/dozr...paradajok.html
Roky to robieva sused, bežne dostať takto dozrievané paradajky v obchodoch za pomoci etylénu.
Úplne zelené by som nenechávala dozrievať, ako píšu, až mi je ľúto, koľko nám ich zostalo. Pomaly viac kg ako počas leta.
0 1
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Tweety
Alebo ich dať do veľkėho skla na zaváranie, medzi ne vložiť červené jabĺčka a nechať pekne dozrieť.
Jabĺčko môže byť aj žlté. Mne už dozrievajú so žltým. A vonku mám ešte jeden koreň, ktorý sám vyrástol. Bol obrovský. Otrhala som konce a stále ešte sa nájdu zálistky. Odtrhli sme z neho už asi 10 rajčín.
Rajčiny (5).JPG  
Rajčiny (7).JPG  
Rajčiny (3).JPG  
1/1
6 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

korela
Terezia13
zelené paradajky nevyhadzujte, ak vám nejaké nedozreli na koreňoch, pozbierajte zdravé zelené plody, vložte do debničky na novinový papier a prikryte tiež novinami, uložte do tmavej miestnosti, ja posledné dozrievajúce mávam ešte aj v decembri
https://www.dobrarada.sk/clanok/dozr...paradajok.html
Roky to robieva sused, bežne dostať takto dozrievané paradajky v obchodoch za pomoci etylénu.
Úplne zelené by som nenechávala dozrievať, ako píšu, až mi je ľúto, koľko nám ich zostalo. Pomaly viac kg ako počas leta.
nechávam dozrievať paradajky prírodnou cestou, nepodporujem dozrievanie žiadnou chemikáliou
3 1
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

hosty ako bonsai
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Terezia13
korela
Terezia13
zelené paradajky nevyhadzujte, ak vám nejaké nedozreli na koreňoch, pozbierajte zdravé zelené plody, vložte do debničky na novinový papier a prikryte tiež novinami, uložte do tmavej miestnosti, ja posledné dozrievajúce mávam ešte aj v decembri
https://www.dobrarada.sk/clanok/dozr...paradajok.html
Roky to robieva sused, bežne dostať takto dozrievané paradajky v obchodoch za pomoci etylénu.
Úplne zelené by som nenechávala dozrievať, ako píšu, až mi je ľúto, koľko nám ich zostalo. Pomaly viac kg ako počas leta.
nechávam dozrievať paradajky prírodnou cestou, nepodporujem dozrievanie žiadnou chemikáliou
Dúfam, že si to niekto nevysvetlil, že sused kupuje kvôli dozrievaniu paradajok etylén. Ten sa uvoľňuje zo zrelých jabĺk totiž sám. Je to opísané aj v oboch článkoch. Veď aj voda má svoj chem. vzorec.
http://www.pluska.sk/izahradkar/uzit...ia-jablka.html
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

korela
Terezia13
korela
Terezia13
zelené paradajky nevyhadzujte, ak vám nejaké nedozreli na koreňoch, pozbierajte zdravé zelené plody, vložte do debničky na novinový papier a prikryte tiež novinami, uložte do tmavej miestnosti, ja posledné dozrievajúce mávam ešte aj v decembri
https://www.dobrarada.sk/clanok/dozr...paradajok.html
Roky to robieva sused, bežne dostať takto dozrievané paradajky v obchodoch za pomoci etylénu.
Úplne zelené by som nenechávala dozrievať, ako píšu, až mi je ľúto, koľko nám ich zostalo. Pomaly viac kg ako počas leta.
nechávam dozrievať paradajky prírodnou cestou, nepodporujem dozrievanie žiadnou chemikáliou
Dúfam, že si to niekto nevysvetlil, že sused kupuje kvôli dozrievaniu paradajok etylén. Ten sa uvoľňuje zo zrelých jabĺk totiž sám. Je to opísané aj v oboch článkoch. Veď aj voda má svoj chem. vzorec.
http://www.pluska.sk/izahradkar/uzit...ia-jablka.html
teda neviem ako by sa dal v malom kúpiť etylén lebo je to plyn s nízkym bodom varu. Voľakedy, keď som nechával dozrievať banány, tak sa do plechovky napr od rýb, nalial technický lieh a ten sa nechal horieť v zavretej miestnosti a to stačilo na tvorbu etylénu pre cca tonu banánov 3 deci spáleného liehu = 1000 kg banánov. LEN PRE ZAUJÍMAVOSŤ bod varu etylénu je -103,7 stupňa Celzia
Naposledy upravil pavol54 : 31.10.17 at 10:43
2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Mam maliny- rodiace na jednorocnych, tie treba ostrihat na cca 30 cm- bolo mi povedane. Je lepsie teraz, ci na jar strihat. Rodili od augusta a to ich mame len rok.
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

alaya1
Mam maliny- rodiace na jednorocnych, tie treba ostrihat na cca 30 cm- bolo mi povedane. Je lepsie teraz, ci na jar strihat. Rodili od augusta a to ich mame len rok.
teraz
2 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

pavol54
alaya1
Mam maliny- rodiace na jednorocnych, tie treba ostrihat na cca 30 cm- bolo mi povedane. Je lepsie teraz, ci na jar strihat. Rodili od augusta a to ich mame len rok.
teraz
JPP, jedna pani povedala

Kedy napíše, o koľko rokov, že to bolo pre ňu malina, zbohatnúť, bohovsky?

A nebolo by lepšie, keby si pre ukľudnenie kúpila nejakú vec,trebarz psa?
1 2
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Neviem, či tu niekto pestuje mangold, ja som ho zasadila min. rok prvýkrát, listy vyrástli do 45 cm výšky, čo sa nestihlo minúť, ostalo na koreni. Dnes som sa bola pozrieť, minuloročné listy zvädli, uschli a už sú vonku nové cca 15 cm, tak nemusím sadiť nové. Potešilo.
Aj žihľava už pekne rastie.
2 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Ja hej, ale mám porýľované,takže nanovo, skúsim. Dík za tip. Špenát sa tak dá.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať