Zavrieť

Porady

Dobré rady do záhrady-pestovanie plodin

Ak mate nejake odskusane dobre rady, ako pestovat ovocie a zeleninku,ako sa starat o okrasnu zahradu,ake druhy plodin sa vam osvedcili, ako bojovat proti skodcom,alebo rozne osobne odskusane rady, zaujimave linky na pestovanie rastlin a pod.,pridajte
Naposledy upravil arizona : 20.06.15 at 13:55
Usporiadat
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

alaya1
SEn zahradkara ?
http://zahradavkopci.sk/my-na-pohariky-urodu-neratame/
3 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Zivot je kratky na to, aby som sa stresovala ludmi, ktori si nezasluzia byt v mojom zivote ani problemom. ...viac
asi sme sa nepochopili, ja som myslela to uskladnenie....

Ale precitala som si ten prispevok a pravdupovediac, radsej budem v zime jest svoje kompoty, ako kupovat " cerstve" ovocie a zelenimu v marketoch. Ja zavaram ovocie vylucne so solou a dzemy len s tym, co je v ovoci.
3 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

alaya1
asi sme sa nepochopili, ja som myslela to uskladnenie....

Ale precitala som si ten prispevok a pravdupovediac, radsej budem v zime jest svoje kompoty, ako kupovat " cerstve" ovocie a zelenimu v marketoch. Ja zavaram ovocie vylucne so solou a dzemy len s tym, co je v ovoci.
Cukor organizmus potrebuje je to vedecky dokázané,len sa nemusí kvôli tomu jesť uhliarskou lopatou
4 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Nemusí sa ani zavárať, ale ani nakupovať v hypermarketoch...stačí dopestovať dostatočné množstvo zeleniny, ovocia, dobre uskladniť a vystačíme si celú zimu.
Kyslá kapusta, fazuľa, cícer, hrach, mrkva, cvikla, zeler... najlepšie konzumovať v surovom stave, postrúhať, ochutiť, použiť ako prílohy. Ovocie, orechy, lieskovce...všetko zo svojho okolia. Potrebujeme niečo viac v zime?
3 0
pavol54 pavol54

afrikánka
Nemusí sa ani zavárať, ale ani nakupovať v hypermarketoch...stačí dopestovať dostatočné množstvo zeleniny, ovocia, dobre uskladniť a vystačíme si celú zimu.
Kyslá kapusta, fazuľa, cícer, hrach, mrkva, cvikla, zeler... najlepšie konzumovať v surovom stave, postrúhať, ochutiť, použiť ako prílohy. Ovocie, orechy, lieskovce...všetko zo svojho okolia. Potrebujeme niečo viac v zime?
Máš úplnú pravdu, lenže v dnešných moderných domoch a to nehovorím o bytovkách, je ťažko uchovať čerstvé ovocie a zeleninu z vlastnej produkcie. Takže niekedy je nutná tepelná úprava buď nad 90 alebo pod -18
2 0
afrikánka afrikánka

pavol54
afrikánka
Máš úplnú pravdu, lenže v dnešných moderných domoch a to nehovorím o bytovkách, je ťažko uchovať čerstvé ovocie a zeleninu z vlastnej produkcie. Takže niekedy je nutná tepelná úprava buď nad 90 alebo pod -18
Vychádzam z toho, že ten, ktorý dopestuje nejaké množstvo zeleniny, ovocia, je majiteľom, alebo nájomníkom pôdy. A to potom je možnosť mať záhradnú chatku, domček na náradie...a vykopať jamu na uskladnenie už nie je problém. Toľko o tých, čo bývajú v bytovkách a majitelia domov? Tam sa dá použiť aj vodovodná šachta. Takto fungujeme aj my a susedia (neviem, aké šachty sa budujú dnes). Kto chce sa vynájde...
Ale mať špajzičku s pekne uloženými pohármi, farebne doladenú, tak to je radosť pre oči, tiež som kedysi tomu holdovala. Aj krabičky s drobným ovocím v mrazáku sa zídu...
1 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
pavol54
lenže v dnešných moderných domoch a to nehovorím o bytovkách
Nazdal by som sa ze v chladnicke dole v takej zasuvke na zeleninu by mali byt vhodne podmienky na uskladnenie, ale po troch tyzdnoch je mrkva ako plastelina. Preco?
0 0
afrikánka afrikánka

vicktor
pavol54
Nazdal by som sa ze v chladnicke dole v takej zasuvke na zeleninu by mali byt vhodne podmienky na uskladnenie, ale po troch tyzdnoch je mrkva ako plastelina. Preco?
Lebo je dopestovávaná vo vode a nie v pôde...
0 0
pavol54 pavol54

vicktor
pavol54
pri chladení dochádza k odparovaniu vody . Voda sa odparuje aj pri trojnom bode
0 0
alaya1 alaya1

Zivot je kratky na to, aby som sa stresovala ludmi, ktori si nezasluzia byt v mojom zivote ani problemom. ...viac
Napady, ako sa vedla plota daju pestovat kvetiny aj plodiny.
https://tojenapad.dobrenoviny.sk/pre...RY6r-tuF0FU4T0
4 0
alaya1 alaya1

https://tojenapad.dobrenoviny.sk/ako...MLUxH8vbAfBfh8
4 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Tak toto je skôr do okrasnej záhrady. Kvety a bylinky v netradičných kvetináčoch

https://tojenapad.dobrenoviny.sk/uza...j-v-zahrade-2/

Tá deviatka sa mi páči. Vie niekto ako sa to dá spraviť a či to môže byť aj z inej rastliny?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Niektorí ľudia sú ako oblaky. Keď nevidím v debate ich nick, hneď je krajší deň. ...viac
bettylou
Tak toto je skôr do okrasnej záhrady. Kvety a bylinky v netradičných kvetináčoch

https://tojenapad.dobrenoviny.sk/uza...j-v-zahrade-2/

Tá deviatka sa mi páči. Vie niekto ako sa to dá spraviť a či to môže byť aj z inej rastliny?
Oveľa vhodnejšie je 6 - ka, lepšie ukáže...
Skús urobiť 27 - ku...a Ťa rovno prizabijem..
0 0
bettylou bettylou

6 ta to jak päsť na oko. 27 srandovná, ale mňa zaujíma jak je to zrobené, že je to jak vo vzduchu na tej 9.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

bettylou
........................ ale mňa zaujíma jak je to zrobené, že je to jak vo vzduchu na tej 9.
Nááááá.... šak SILON.....
1 0
bettylou bettylou

misoft
bettylou
........................ ale mňa zaujíma jak je to zrobené, že je to jak vo vzduchu na tej 9.
Ta to sú z umelej hmoty tie kvietky? Som ja myslela, že živé. Tak nič..
1 0
pavol54 pavol54

bettylou
misoft
bettylou
Ta to sú z umelej hmoty tie kvietky? Som ja myslela, že živé. Tak nič..
To máš jedno aj tak to bolo len vyrobené pre foto časopisu, väčšina tých aranžérskych kúskov skončí život v deň po zdokumentovaní. ako tie tibetské výtvory
2 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať