Zavrieť

Porady

Dobré rady do záhrady-pestovanie plodin

Ak mate nejake odskusane dobre rady, ako pestovat ovocie a zeleninku,ako sa starat o okrasnu zahradu,ake druhy plodin sa vam osvedcili, ako bojovat proti skodcom,alebo rozne osobne odskusane rady, zaujimave linky na pestovanie rastlin a pod.,pridajte
Naposledy upravil arizona : 20.06.15 at 14:55
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Hm...by som bol zvedavý na humanitu v prípade výskytu hlodavcov.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bettylou
Nevieš? Vieš. Ale nechce mať každý čas na to, aby zapojil prirodzených predátorov (krtko, indické bežce..). a niekedy sa to nedá.
Len škoda že prirodzení predátori nesmú žiť v mojej záhrade
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Dá sa, aj tak, aj inak. Pozri https://urobsisam.zoznam.sk/zahrada/...dnymi-skodcami
3 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

My máme na chalupe dvorové mačky, a aj tak máme krtince. Tento týždeň prinesené ku schodu tri tučné myši. Potkanov tu niet.
V meste v bytovke dávajú v pivniciach návnady na potkany, dvakrát do roka. Bývajú v našom dome nedotknuté, lebo ...sú tam pár rokov aj dve, tri vykastrované mačky, prikrmované 3x za týždeň a veru odkedy sú tam, potkanov nik nevidel.
2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

vicktor
Snad skodlivi invazivni migranti (teraz mam na mysli slimaky) nie su na roven ludom aby sa s nimi zachadzalo humanne.
Ked ta pichne komar, co spravis? Bacnes ho alebo nechas nasytit?
Krtko zere dazdovky pod zemou, nebeha po povrchu za slimakmi.
Snazim sa ku kazdemu zijucemu tvorovi pristupovat tak, ako si myslim, ze je spravne. Ak preferujem humannost aj k takymto " nemim tvaram " nevidim v tom nic zle. Nenutim inych, aby to robili ako ja.
1 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
A co take humanne robis s molami v satniku? A s mravcami v komore?
Zi a nechaj zit?
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

vicktor
A co take humanne robis s molami v satniku? A s mravcami v komore?
Zi a nechaj zit?
nemam ani jedno ani druhe, ale tato pekna tema je u niecom inom. venujme sa jej a tesme sa z krasy, ktoru ponukaju zahrady.
2 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Nešla som dnes na internet kvôli potkanom. Na šutáku som písala, že kamerujem a trovím potkanov. Mám doma iba psíka a mačku. Krmivo im kupujem vo veľkom balení (skorej synovia), pretože ako osoba vo vyššom veku nechodím do obchodu denne pre napr. 1 rožok a 1 liter mlieka. Zhodou okolností mi obaja synovia priniesli 10 kg balenie granulí pre psíka. Hneď som ho nepopratala. Teraz, keď som ho išla popratať zistila som, že v jednom balíku zostalo za dve hrste, v druhom polovica. Cena obidvoch bola 26 €, takže som to riešila tým, že som si dala kúpiť otrovu. Potkany prišli zrejme z ulice, nakoľko nie je na našej ulici kanalizácia a žijú pod mostíkmi ku domom nad kanálom pre odvod vody z umývania riadu, prania, kúpeľne a dažďovej vody. Ale zrejme už sa mi udomácnili aj na humne, lebo dnes mal psík ňufáčik od hliny. Asi sa pokúšal nejakého niekde vyhrabať. Humanisti dajte mi teda radu ako to mám riešiť, keď potkany sú obecné, obecný úrad o tom vie a nijako to nerieši. Mne momentálne kamera cez PC nefunguje, ale volala som dnes so synom na Morave, jemu cez mobil ide, Ešte sú tam. Večer dávam ďalšiu otrovu. Humánne cítiaci s potkanmi zabite ma.
6 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Obec neriesi? Nasa obec aspon pravidelne upozornuje ze kazdy ma s takymi spravit poriadok u seba v dome a v zahrade. Dufam ze obec tak cini vo svojich objektoch.
"Zvero-humanisti" zatial nedali podnet ochranarom zalovat obec ze postupuje podla zakona.
V bytovkach je spravca povinny nastrazit "maskrtky".
Naposledy upravil vicktor : 28.02.19 at 15:44
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Babka, všade v bytovkách sa robí jarná aj jesenná deratizácia, keď sa inak nedá, tak sa nedá, obec by tiež asi dávala otravu.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
korela
kukučka
Keď sú chutné, dobre padne, iná chuť jak zo zelovocu. Kým vyrastú lodyhy, to potrvá. My sme tak mávali zjari petržlen. Dostala som m.r. koreň šťavelu, už vykúka. Konečne sa aj u nás dalo ísť do záhrady, vyhrabávala som záhony do tmy. Tatry biele, čerstvý sneh.
Tak tie lodyhy vyrástli statočne skôr, ako som si myslela. :-)
Písala si 4.4. a už majú 3/4 metra. Ešte je na nich pár listov, potom ich hneď zlikvidujem.
Neoplatilo sa ulakomiť.
ako že nie?, lodyha jedna semená ... aj na ďalší rok, žiadne sáčky, farbičky... Nech SEMO bohuje, neboj neschudobneje
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
afrikánka
vicktor
pavol54
lenže v dnešných moderných domoch a to nehovorím o bytovkách
Nazdal by som sa ze v chladnicke dole v takej zasuvke na zeleninu by mali byt vhodne podmienky na uskladnenie, ale po troch tyzdnoch je mrkva ako plastelina. Preco?
Lebo je dopestovávaná vo vode a nie v pôde...
nepravda, aj tá zo záhrady odparí vodu a je ako plastelína
1 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
vicktor
Snad skodlivi invazivni migranti (teraz mam na mysli slimaky) nie su na roven ludom aby sa s nimi zachadzalo humanne.
Ked ta pichne komar, co spravis? Bacnes ho alebo nechas nasytit?
Krtko zere dazdovky pod zemou, nebeha po povrchu za slimakmi.
ta hej, ale ikry kladú slimáci pod zem ty výkvet civilizácie
0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

bettylou
afrikánka
vicktor
pavol54
lenže v dnešných moderných domoch a to nehovorím o bytovkách
Nazdal by som sa ze v chladnicke dole v takej zasuvke na zeleninu by mali byt vhodne podmienky na uskladnenie, ale po troch tyzdnoch je mrkva ako plastelina. Preco?
Lebo je dopestovávaná vo vode a nie v pôde...
nepravda, aj tá zo záhrady odparí vodu a je ako plastelína
Máš pravdu, tá zo záhrady alebo z "rínku" zmäkne, ale z hypermarketov do týždňa, dvoch, schytá čierne fľaky a splesnivie.
Aj od teba mám dnes dve mínusky...to čo sa deje na východe, slnečné erupcie, následky Černobyľu...?
1 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
vicktor
A co take humanne robis s molami v satniku? A s mravcami v komore?
Zi a nechaj zit?
mravce v komore?? mravce žijú predsa na lúke, pri hriadkach pod kameňmi, okolo ohniska... čo by robili v komore???!!! šak tam ani slnko nesvieti. Niekedy mám pocit, že sa bavím s MUTANTAMI
a ku tým moliam - v šatníku mám bobkový list. hoci sem tam si dovlečiem mole v dákom sáčku s múkou a pod. néé nevyhodím do konvy ako vy, prehrejem a uvarím aj s pridaným proteínom . A škodí mi to menej ako načapovať benzín dovezený z prednej ázie, pod lenivú riť s výhovorkou, že sa ponáhľam...
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
nepravda, aj tá zo záhrady odparí vodu a je ako plastelína[/QUOTE]
Máš pravdu, tá zo záhrady alebo z "rínku" zmäkne, ale z hypermarketov do týždňa, dvoch, schytá čierne fľaky a splesnivie.
Aj od teba mám dnes dve mínusky...to čo sa deje na východe, slnečné erupcie, následky Černobyľu...?[/QUOTE]
MIMO TÉMY mínusky nemáš ty, ale pricapené texty - bejby, ak chceš vysvetliť, daj, ktoré a pokecáme o tom. Je to len môj osobný názor a nie všeobecne povinné kritérium.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
babka - ježibabka
Nešla som dnes na internet kvôli potkanom. Na šutáku som písala, že kamerujem a trovím potkanov. Mám doma iba psíka a mačku. Krmivo im kupujem vo veľkom balení (skorej synovia), pretože ako osoba vo vyššom veku nechodím do obchodu denne pre napr. 1 rožok a 1 liter mlieka. Zhodou okolností mi obaja synovia priniesli 10 kg balenie granulí pre psíka. Hneď som ho nepopratala. Teraz, keď som ho išla popratať zistila som, že v jednom balíku zostalo za dve hrste, v druhom polovica. Cena obidvoch bola 26 €, takže som to riešila tým, že som si dala kúpiť otrovu. Potkany prišli zrejme z ulice, nakoľko nie je na našej ulici kanalizácia a žijú pod mostíkmi ku domom nad kanálom pre odvod vody z umývania riadu, prania, kúpeľne a dažďovej vody. Ale zrejme už sa mi udomácnili aj na humne, lebo dnes mal psík ňufáčik od hliny. Asi sa pokúšal nejakého niekde vyhrabať. Humanisti dajte mi teda radu ako to mám riešiť, keď potkany sú obecné, obecný úrad o tom vie a nijako to nerieši. Mne momentálne kamera cez PC nefunguje, ale volala som dnes so synom na Morave, jemu cez mobil ide, Ešte sú tam. Večer dávam ďalšiu otrovu. Humánne cítiaci s potkanmi zabite ma.
planéta je pre všetkých, či? Ale je taká diagnóza surifóbia. Ak ťa ale ohrozuje, alebo zje tvoje jedlo, nerieš, zabi. Všetko ostatné je o spolužití a rôznorodosti prírody a je to vzájomne obohacujúce. Dobre vidíš..
0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

BETYLLOU
miesto minusky sa da predsa hodit text
Aj teraz...vraj mravce nemozu byt v dome, komore, mylis sa, aj tie zahradne sa vedia potarat po pribytkoch. Kazdorocne v urcitom letnom obdobi absolvuju najazdy, teda aspon tuna, pri Trencine. Faraonov nespominam, to pozna snad kazdy...bejby
2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Dostala som v crepniku nadherne kvitnucu Laliu kralovsku, mozem ju uz zasadit do zahrady, ci cakat kym odkvitne?

Takato je
foto ilustr.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

a si si istá, že neprídu mrazy a nezmrzne?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať