Zavrieť

Porady

Win XP - inštalácia - problém

Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Ahojte,

mal som v počítači vírus, tak som sa ho rozhodol preformátovať. PC som bootoval z CD Win XP, naformátoval, spustil inštaláciu. V prvom kroku mi setup nahral nejaké súbory do PC, nasledoval prvý reštart počítača. Vybral som CD, aby mi z neho nebootovalo a objavila sa čierna obrazovka s textom: Chyba pri čítaní z disku. Stlač Ctrl+Alt+Del. Tak som to opäť formátoval, skúsil nainštalovať a tá chyba mi už nevypisuje, len sa mi zacyklil reštart, ukáže sa mi len prvá obrazovka po reštarte a na druhej už reštartuje.

Mohol sa mi pokaziť HDD? Ako mám postupovať ďalej?

Ďakujem
Usporiadat
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

Ja vždy odporúčam zrušiť partíciu s OS. Samotné formátovanie nestačí. Skús to.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
sthruska Pozri príspevok
Ja vždy odporúčam zrušiť partíciu s OS. Samotné formátovanie nestačí. Skús to.
Ako sa to robí? Teda keď už som formátoval.
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Pomohlo, ďakujem
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Letko Pozri príspevok
Ahojte,

mal som v počítači vírus, tak som sa ho rozhodol preformátovať. PC som bootoval z CD Win XP, naformátoval, spustil inštaláciu. V prvom kroku mi setup nahral nejaké súbory do PC, nasledoval prvý reštart počítača. Vybral som CD, aby mi z neho nebootovalo a objavila sa čierna obrazovka s textom: Chyba pri čítaní z disku. Stlač Ctrl+Alt+Del. Tak som to opäť formátoval, skúsil nainštalovať a tá chyba mi už nevypisuje, len sa mi zacyklil reštart, ukáže sa mi len prvá obrazovka po reštarte a na druhej už reštartuje.

Mohol sa mi pokaziť HDD? Ako mám postupovať ďalej?

Ďakujem
po restarte sa cd s PC nevybera, lebo este nieje celkovo nainstalovany system. Jednoducho sa botovanie po restarte odignoruje (cize nestlacas klaves ak ta to vyzve)
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

Fero11 Pozri príspevok
po restarte sa cd s PC nevybera, lebo este nieje celkovo nainstalovany system. Jednoducho sa botovanie po restarte odignoruje (cize nestlacas klaves ak ta to vyzve)
ale instalacia nabehne aj ked cd vyberies, si ho potom pyta
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

V prvom kroku mi setup nahral nejaké súbory do PC, nasledoval prvý reštart počítača. Vybral som CD, aby mi z neho nebootovalo
Ale v BIOSe si iste nenastavil po tomto kroku (prvý reštart) bootovanie z HDD, preto stále hľadalo prvé nastavené zariadenie (CD), potom hľadá ostatné (ktoré si iste nemal žiadne nastavené) a tak to skončilo.
Správne po prvom reštarte musíš vstúpiť do BIOSu, nastaviť ako prvé bootovanie z HDD, potom ostatné (CD), uložiť nastavenie BIOSu, spustiť reštart. CD-čko môže zostať v mechanike, pretože začne z HDD, postupne si bude potrebné súbory ťahať z CD.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

mecky Pozri príspevok
ale instalacia nabehne aj ked cd vyberies, si ho potom pyta
Je to mozne, ale toto som nikdy neskusal i ked zapis do MBR sa urobi asi na zaciatku
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Chlapci, mne sa to rozbehlo po zmazaní partície, postupoval som podľa návodu z príspevku číslo 4, problém bol vyriešený.
0 0
PotPalo PotPalo

PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

posledný svojho druhu
Aby bolo jasno s tým bootovaním: ono je to vlastne jedno, všetky možnosti sú správne.

Ja dám v BIOSe boot priority: 1. CD-ROM, 2. harddisk0. Nabootuje to z CD, ak stlačím kláves spustí sa inštalácia z CD, ak nestlačím kláves nabootuje sa z harddisku (pokračovanie inštalácie). CD vyberám až po dokončení inštalácie, potom v BIOSe nastavím boot priority: 1. harddisk0.

Poznámka: originál inštalačné CD (alebo jeho presná kópia) píše po nabootovaní z neho: "Stlacenim klavesu spustite instalaciu z CD....", počká to chvíľku, ak sa nič nestlačí, bootuje sa z ďalšieho zariadenia. Ak sa jedná o mizernú kópiu CD, toto tam nieje a rovno sa spustí inštalácia.
Naposledy upravil PotPalo : 03.08.11 at 16:55 Dôvod: č --> š (kontrola gramatiky nefunguje)
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

PotPalo Pozri príspevok
Poznámka: originál inštalačné CD (alebo jeho presná kópia) p..e po nabootovaní z neho: "Stlacenim klavesu spustite instalaciu z CD....", počká to chvíľku, ak sa nič nestlačí, bootuje sa z ďalšieho zariadenia. Ak sa jedná o mizernú kópiu CD, toto tam nieje a rovno sa spustí inštalácia.
Zrejme všetky moje kópie CD sú mizerné lebo ja tam tie p..e nemám.
Naposledy upravil Vlado40 : 03.08.11 at 23:10
0 0
PotPalo PotPalo

PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

posledný svojho druhu
ups, opravené...
0 0
worker1111 worker1111

worker1111 je offline (nepripojený) worker1111

PotPalo Pozri príspevok
Aby bolo jasno s tým bootovaním: ono je to vlastne jedno, všetky možnosti sú správne.

Ja dám v BIOSe boot priority: 1. CD-ROM, 2. harddisk0. Nabootuje to z CD, ak stlačím kláves spustí sa inštalácia z CD, ak nestlačím kláves nabootuje sa z harddisku (pokračovanie inštalácie). CD vyberám až po dokončení inštalácie, potom v BIOSe nastavím boot priority: 1. harddisk0.

Poznámka: originál inštalačné CD (alebo jeho presná kópia) píše po nabootovaní z neho: "Stlacenim klavesu spustite instalaciu z CD....", počká to chvíľku, ak sa nič nestlačí, bootuje sa z ďalšieho zariadenia. Ak sa jedná o mizernú kópiu CD, toto tam nieje a rovno sa spustí inštalácia.
presne tak,ja mám dokonca trvale nastavené 1. CD, 2. HDD, lebo ak tam nenájde CD automaticky pokračuje na HDD
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Potrebujem poradiť. Preinstaloval som XP na W7. Na disku C bolo XP a instalaciu som dal na disk D (fyzicky iny hardisk). Ak PC startuje, dava mi volbu bud povodny OS, teda XP, alebo novy - W7. No a problem nastava, ak disk C odpojim, resp. nanutim boot z disku D. Tak sa to zastavi, že ntldr nenajdene.
Zaujima ma, ako to opraviť, pretože disk C potrebujem preformatovať.
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

To máš problém. Podľa popisu to vyzerá, boot sektor pre W7 (100 MB) je na disku C.
Ak preformátuješ celý disk, tak znefunkčníš W7.
Môžeš ovšem preformátovať len zvyšok.
Ďalšia možnosť je znovu inštalovať W7 na D. Bez prítomnosti C v PC. Ovšem nebudeš si vyberať medzi XP a W7.
0 0
alessi alessi

alessi je offline (nepripojený) alessi

Pokoj a dobro
Aj tak nechápem dualnost xp a w7.
0 1
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

Ani ja, ale to je už jeho problém.
0 1
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
sthruska Pozri príspevok
Ani ja, ale to je už jeho problém.
Ja samozrejme nepotrebujem mat XP a WIN7. Nikde to to nespominam. Alebo ano? Jednoducho sa niečo stalo inak, ako som chcel. Takže...neporadite?
Potrebujem disk ako C vymazat, naformatovať.
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

Viď
Ďalšia možnosť je znovu inštalovať W7 na D. Bez prítomnosti C v PC. Ovšem nebudeš si vyberať medzi XP a W7.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
No ja XP nepotrebujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať