Zavrieť

Porady

môže zamestnávateľ zakázať používanie súkromného notebooku ?

mám otázku z pracovnoprávnej oblasti.
môže zamestnávateľ zakázať zamestnancovi používanie súkromného notebooku alebo mobilného telefónu na pracovisku ?

predpokladajme ze zamestnanec má splnené všetky povinnosti a nemá žiadne nedostatky v pracovnom výkone. a ani mu ziadne neboli vytykane. popri práci bezne vyuzival sukromny mobilny telefon a notebook s vlastnym pripojenim na internet s tym ze to nijako neovplyvnovalo jeho pracovný výkon. vo firme neexistuje ziadna smernica ktorá by pouzivanie sukromneho vybavenia osetrovala alebo zakazovala. tak isto charakter práce to nevylucuje (nepracuje v priamom styku so zakaznikom ani nic podobne). po zmene nadriadeneho vsak prisiel zakaz a oznam o planovanom preradeni o dve urovne nizsie z dovodu "organizacnych zmien". ide zjavne o mobbing a snahu vystvat zamestnanca bez nutnosti vyplatit odstupne uvedene v kolektivnej zmluve. ako sa je mozne tomu branit ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    A preco by nemohol? Ved ta plati za to, aby si pracoval pre neho, nie aby si si brazdil po internete v pracovnej dobe.

    To, ze mas cas na sukr. veci moze znamenat, ze mas asi malo prace, daj bacha, aby ti nepridal
    ja s tym nemam problem... nech mi kludne prida... moja robota je cista operativa a to navalova... ak mam robotu, makam, ale ak mam 2h okno ktore zamestnavatel nie je schopny nicim vykryt ? preco ma problem s tym ze sedim na zadku a cakam na robotu a popri tom pouzivam sukromny NTB ?
    EDIT: este doplnim ze nechodim fajcit, vacsinou nechodim ani na obedy a po stranke mojej prace mi nema co vytknut...
    Naposledy upravil tyler_durden : 03.08.11 at 06:48

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    tyler_durden Pozri príspevok
    ja s tym nemam problem... nech mi kludne prida... moja robota je cista operativa a to navalova... ak mam robotu, makam, ale ak mam 2h okno ktore zamestnavatel nie je schopny nicim vykryt ? preco ma problem s tym ze sedim na zadku a cakam na robotu a popri tom pouzivam sukromny NTB ?
    EDIT: este doplnim ze nechodim fajcit, vacsinou nechodim ani na obedy a po stranke mojej prace mi nema co vytknut...
    Nič Ti potom nebráni, aby si sa s ním o tom porozprával. ALe, ak aj napriek tomu jeho používanie zakáže, s tým nič nenarobíš, musíš dodržiavať pracovnú disciplínu.
    Tweety Pozri príspevok
    Nič Ti potom nebráni, aby si sa s ním o tom porozprával. ALe, ak aj napriek tomu jeho používanie zakáže, s tým nič nenarobíš, musíš dodržiavať pracovnú disciplínu.
    tohto som sa obaval...
    islo mi len o to ci taketo obmedzovanie ma alebo nema oporu v zakone teda ci ma na taketo nieco pravo. interne to neosetruje ziaden predpis ani smernica...

    ak si k tomu priratam dalsie veci a fakt ze ma chce presunut o dve urovne nizsie asi nadchadza "time to say goodbye"...

    dakujem za odpoved...

    alessi je offline (nepripojený) alessi

    Pokoj a dobro alessi
    Môže to zakázať aj z dôvodu BOZP. A navyše počul som o prepustení z dôvodu že zamestnanec odišiel na WC o 5 minút skôr ako mal prestávku. Tak radšej poslúchni.

    môže zamestnávateľ zakázať používanie súkromného notebooku ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.