Zavrieť

Porady

Problem s jednou fa vs program ALFA pomôže niekto?

Ahojte, tak laaamem si hlavu ako zaúčtovat v ju v alfe nasledovne:

fa z eurotelu na ktorej su poplatky v hodnote 958,48sk bez dph, nasledovne bola uznana reklamacia faktury, a odpočet na sumu -1338, rozdiel -379,52 + dph -72,10, suma na úhradu za zúčtovacie obdobie je -451,50 ktora bola odrátana este nasledujucej fakture.

ako zaúčtovať faktúru??? Ako naklad v sume 958,48sk alebo minusovou položkou??? Ak to nahram ako naklad, treba dat reklamaciu asi do prijmov + uhrady spravit internymi dokladmi??? Vie mi niekto poradit prosim??? V PU sa mi to zda jednoduchsie ) Dakujem za kazdu odpoved

Milan
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    Dobropisom to neide? Už si Alfu len slabo vybavujem, ale ja to riešim dobropisom. Predpokladám, že máš fa od nemenovaného T operátora - ja mám s ním tiež dobré skúsenosti

    laguna je offline (nepripojený) laguna

    laguna
    este stary eurotel, marec min. rok :-) Hmm, dobropis ma napadol, ale ci je to spravne kedze je to FAKTURA vyslovene napisane, a potom ako v alfe urobit uhradu z dobropisu na fakturu, nieco ako vzajomne zapocitanie pohl. a zav. tam totiz nieje

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    laguna
    Ahojte, tak laaamem si hlavu ako zaúčtovat v ju v alfe nasledovne:

    fa z eurotelu na ktorej su poplatky v hodnote 958,48sk bez dph, nasledovne bola uznana reklamacia faktury, a odpočet na sumu -1338, rozdiel -379,52 + dph -72,10, suma na úhradu za zúčtovacie obdobie je -451,50 ktora bola odrátana este nasledujucej fakture.

    ako zaúčtovať faktúru??? Ako naklad v sume 958,48sk alebo minusovou položkou??? Ak to nahram ako naklad, treba dat reklamaciu asi do prijmov + uhrady spravit internymi dokladmi??? Vie mi niekto poradit prosim??? V PU sa mi to zda jednoduchsie ) Dakujem za kazdu odpoved

    Milan
    Neviem, či som správne pochopila situáciu. Dostali ste prvú fa na celkovú sumu 1.140,70, reklamovali ste a prišla opravená fa na sumu - 451,50?

    Z tvojich čísel (zaokrúhlene) mi vychádza, že ste vyreklamovali viac:

    1.poplatky......958,60........DPH......182,10..... ....spolu.....1.140,70
    2.poplatky....-1.338,-........DPH....-213,60.........spolu....-1.592,20
    ----------------------------------------------------------------
    spolu............-379,40........DPH......-72,10.........spolu......-451,50

    Teraz neviem, či to bola takto opravená faktúra po reklamácii, alebo r.1 je pôvodná fa a r.2. je dobropis, o ktorý ponížili nasledujúcu fa.

    P.S: ALfu nepoznám, dúfam ti niekto pomôže.

    laguna je offline (nepripojený) laguna

    laguna
    fa som dal ako minus, ako prosim vas este spravit uhradu medzi fakturami s rovnakymi polozkami v alfe??? Internymi dokladmi??? Dakujeeem

    slnko je offline (nepripojený) slnko

    slnko
    laguna
    fa som dal ako minus, ako prosim vas este spravit uhradu medzi fakturami s rovnakymi polozkami v alfe??? Internymi dokladmi??? Dakujeeem
    ak som to dobre pochopila, tak teraz by už išlo o zápočet došlej fa a dobropisu. To by podľa mňa stačilo iba v knihe záväzkov ručne pridať úhradu a napísať poznámku, že je to uhradené a vzájomne sa odvolať na danú faktúru a dobropis. Pre lepšie pochopenie som použila už neplatný výraz dobropis.

    laguna je offline (nepripojený) laguna

    laguna
    presne tak )) o započet

    pardon stále mam zaužívany vyrat D/Ť aj ked je to oprava základu dane

    pekny den a dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.