Zavrieť

Porady

je možný odpočet DPH ?

dobrý deň, v prílohe prikladám faktúru. položka označená zvýrazňovačom bola kupovaná pre firmu, ostatné položky sú kupované na súkromné účely. som szčo, platca dph, vediem JU

1. Môžem si odpočítať daň zo zvýraznenej položky vo výške 3,32eur i napriek tomu ,že samostatne táto suma nie je na faktúre vyčíslená? (§71 ods.2 i)

2. platilo sa to v hotovosti, blok z ERP mám na celkovú sumu faktúry 197,52eur. Ako to zaúčtovať? Vyhotovím iba interný doklad na sumu 16,60eur (VOZD) + 3,32 eur(20% dph).

Ako by ste to spravili vy - skúsení účtovníci.

Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    bibitraub Pozri príspevok
    dobrý deň, v prílohe prikladám faktúru. položka označená zvýrazňovačom bola kupovaná pre firmu, ostatné položky sú kupované na súkromné účely. som szčo, platca dph, vediem JU

    1. Môžem si odpočítať daň zo zvýraznenej položky vo výške 3,32eur i napriek tomu ,že samostatne táto suma nie je na faktúre vyčíslená? (§71 ods.2 i)

    2. platilo sa to v hotovosti, blok z ERP mám na celkovú sumu faktúry 197,52eur. Ako to zaúčtovať? Vyhotovím iba interný doklad na sumu 16,60eur (VOZD) + 3,32 eur(20% dph).

    Ako by ste to spravili vy - skúsení účtovníci.

    Ďakujem za radu.
    Faktúru by som zaúčtovala na dvakrát.
    Prvý zápis by bol VOZD - členenie materiál - suma 16,60 (základ 13,28 Eur, DPH 3,32 Eur).
    Druhý zápis by bol VNZD - osobná spotreba - suma 197,52 mínus 16,60 = 180,92
    1. áno
    2. ja by som spravila pokladničný doklad s tým, že to, čo nejde do účtovníctva, by som vyškrtala
    rodina1 Pozri príspevok
    Faktúru by som zaúčtovala na dvakrát.
    Prvý zápis by bol VOZD - členenie materiál - suma 16,60 (základ 13,28 Eur, DPH 3,32 Eur). (oprava základ 16,60 €, DPH 3,32 €, spolu 19,92 €)
    Druhý zápis by bol VNZD - osobná spotreba - suma 197,52 mínus 16,60 = 180,92
    Toto riesenie je lepsie ako moje skrtanie. Este by som doplnila, ze tych 16,60 € je cena bez DPH, nie cena s DPH

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    ja tak nakupujem + účtujem roky - načo platiť banke 2x poplatky za dva účty (platby kartou)

    je možný odpočet DPH ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.