Zavrieť

Porady

Ako nájsť zdroj vlhkosti ?

Dobrý deň !
Od istého času máme vlhkú stenu od spodnej časti pri vchodových dverách,vedľa steny je komín,mysleli sme ,že od komína ide vlhosť,ale ,keď sa kúri do črepených kachieľ vlhkosť zostáva.Máme verandu vybetónovanú ,takže aj z toho by mohla byť vlhkosť .Tiež dávame Ceresit,no zoberie trochu vlhkosti,ale zdroj vhkosti nie. Podlažie je asi 1.20 od povrchu dvora .JA by som sa chcela len informovať,či neexistuje niejaký "prútikár" alebo mechanizmus,pomocou ktorého by sa dalo zistiť,odkiať tá vlhkosť presne ide.ALebo ,odborníci,čo doporučujú.
Ďakujem za dobrú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Vlhkosť ide z miesta kde je to najviac vlhké.Bez obhliadky nemožné určiť príčinu.Prútikár vám nepomôže ani žiadne ceresity.

    rudopp je offline (nepripojený) rudopp

    Vylúčený člen rudopp
    AlinaGAg Pozri príspevok
    Dobrý deň !
    Od istého času máme vlhkú stenu od spodnej časti pri vchodových dverách,vedľa steny je komín,mysleli sme ,že od komína ide vlhosť,ale ,keď sa kúri do črepených kachieľ vlhkosť zostáva.Máme verandu vybetónovanú ,takže aj z toho by mohla byť vlhkosť .Tiež dávame Ceresit,no zoberie trochu vlhkosti,ale zdroj vhkosti nie. Podlažie je asi 1.20 od povrchu dvora .JA by som sa chcela len informovať,či neexistuje niejaký "prútikár" alebo mechanizmus,pomocou ktorého by sa dalo zistiť,odkiať tá vlhkosť presne ide.ALebo ,odborníci,čo doporučujú.
    Ďakujem za dobrú radu.
    Chcelo by to vidieť.
    1, Ale je možné, že ťah komína podchladzuje stenu až blízko rosného bodu
    (skús tak na týždeň zavrieť a zhora zdola utesniť komín, či sa niečo zmení )
    2, Veranda bola vybetónovaná dávno pred istým časom ?
    3, Rozmýšľaj aká zmena nastala (malá stavebná/ zmena vetrania - - otvorené/zavreté pivničné okno) krátko pred istým časom

    nesca je offline (nepripojený) nesca

    to keby som vedela :-) nesca
    Nevedie niekde poblízku vodovodné potrubie? Môže byť prasknuté a vlhkosť sa prejavila na stene.

    Ako nájsť zdroj vlhkosti ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.