Zavrieť

Porady

S priateľkou čakáme bábätko, potrebovali by sme poradiť na aké dávky máme nárok.

Priateľka ma 20r. a je absolventkou SŠ, nieje samoplatiteľkou ZP. Ja som zamestnaný len pár mesiacov. Bývame spolu no svadbu zatiaľ neplánujeme. Potrebovali by sme poradiť na aké dávky, príspevky máme nárok a kedy ich budeme môcť poberať. Za pomoc vopred ďakujeme.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Po pôrode rodičovský príspevok vo výške 190,10 eur. Prídavky na dieťa 21,25 eur po narodení dieťaťa a ty ak budeš stále zamestnaný a splníš podmienky príjmu si na dieťa po narodení budeš môcť uplatniť daňový bonus vo výške 20,51 eur.

    Ďalej po pôrode máte nárok na príspevok pri narodení dieťaťa vo výške 151,37 eur a príplatok k príspevku vo výške 678,49 eur.

    To je asi tak všetko. Teraz nemáte nárok na nič.

    myara je offline (nepripojený) myara

    myara
    ja len doplnim, ze platenie zdravotneho poistenia nema nic spolocne s davkami zo socialneho poistenia, pre ziskanie davok je potrebne platit si nemocenske poistenie v socialnej poistovni, ak by si priatelka platila dobrovolne nemocenske poistenie, mala by narok ja na materske, ale toto poistenie by musela platit min 270 dni pred porodom
    len ako priklad: ak by si platila z max VZ 44,67 EUR/mes, dostavala by materske 670,05 EUR/mes po dobu 34 tyzdnov

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ptrkmio1 Pozri príspevok
    Priateľka ma 20r. a je absolventkou SŠ, nieje samoplatiteľkou ZP. Ja som zamestnaný len pár mesiacov. Bývame spolu no svadbu zatiaľ neplánujeme. Potrebovali by sme poradiť na aké dávky, príspevky máme nárok a kedy ich budeme môcť poberať. Za pomoc vopred ďakujeme.
    Priatelka je evidovaná na Úrade práce ? Od toho sa odvíjajú jej povinnosti voči zdr.poisťovni.

    ptrkmio1 je offline (nepripojený) ptrkmio1

    ptrkmio1
    Ďakujeme všetkým za pomoc. Priateľka nieje evidovaná na úrade práce, pretože tým že len teraz ukončila SŠ do 1.septembra je študentkou. Ak by bola má to vplyv na výšku??

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ptrkmio1 Pozri príspevok
    Ďakujeme všetkým za pomoc. Priateľka nieje evidovaná na úrade práce, pretože tým že len teraz ukončila SŠ do 1.septembra je študentkou. Ak by bola má to vplyv na výšku??
    Ak nechce platiť preddavky do zdr.poisťovne ako samoplatitel, musí sa zaevidovať na UP ako uchádzač o zamestnanie, najneskôr do 7.9.2011.

    Nárok na dávky podrobne rozpísala Xanti v prísp. č. 2

    S priateľkou čakáme bábätko, potrebovali by sme poradiť na aké dávky máme nárok.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.