Zavrieť

Porady

Velkorozmerove okna - hlinik alebo plast?

Aktualne potrebujem vyriesit otazku okien na nas dom.

Mame vela presklenych ploch (celkom je to cca 80m2 okien) navyse v dennej casti su tieto okna vo velkych formatoch (napr. v jedalni cca 5x2,7 ... rozdelene na 4 casti, z toho len jedny posuvne dvere na terasu... ale viac by sa mi pacilo rozdelenie na polovicu a druha polovica posuvne dvere... ale zase nechcem aby dvere boli tazke a tazko sa otvarali... ) ... plus mame 3 rohove okna od zeme po strop...

Stale nemam jasno, co zvolit. Mam len malo cenovych ponuk. Chcem oslovit dalsie firmy, co vyrabaju aj plastove okna, len stale riesim, ci vobec mozem nad plastom uvazovat. Jasno mame len v tom, ze okna budu s trojsklom a dekor tmavsia seda az antracit obojstranne.

Jedna z cenovych ponuk od firmy, co robi aj plast aj hlinik je v oboch pripadoch priblizne rovnaka, co sa mi zda zavadzajuce. Myslim si, ze cenovu ponuku na plast nadsadili, aby sme si vybrali hlinik...

Mame k dispozicii posledne peniaze, uz viac navysovat uver nebudeme a potrebujeme za tieto peniazky dom dorobit a preto sa snazime rozumne usetrit, kde sa bude dat... pripadne sa utvrdit, ze ponukana cena je primerana...

Snazim sa preluskat aj starsie temy ohladom okien, ale zatial som nenarazila na podobny problem.

Dakujem za akykolvek postreh, napad, inspiraciu ci radu
Usporiadat
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

tak uz mam viacero ponuk... aj na hlinik, aj na plast a aj na ich kombinaciu...

este cakam na jednu z ciech a jednu na drevo-hlinik ...

zatial, co sa tyka plastu, tak bezkonkurencne najlepsiu cenu ma prva ponuka z ciech... hlinik vychadza najlepsie z prvej ponuky priamo zo ziliny (vyrobca je Polsko) ...

doma sa nato pozriem, zosumarizujem a popisem ake profily mam nacenene

mendo: prijemne ma prekvapila rychlost odpovede z firmy, kt. si mi odporucil vsetkym to zatial trvalo v priemere tyzden a tento pan z Bošáce mal hotovu ponuku asi za tri dni
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

potom napis profil, kovanie, sklo+ ramik a cenu komplet
To je este pomale, do kamosa z som v stvrtok vecer hustil aby poslal cp ze nic za to neda a v sobotu bol uz aj zamerat
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

odpovedal mi zastupca firmy Deceuninck, ze nedokazu vyrobit ramy nasich rozmerov... ze doporucuju hlinik alebo okna rozdelit tak, aby plocha skla bola maximalne 2,3m2 ... hm... to by bolo delenia a delenia na milion prtavych okienok...
1 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

je to mozne, preto som napisal uzsi vyber profilov na ktore sa treba zamerat a tym usetris kopu casu a bude to prehladnejsie.
0 0
DrPepper DrPepper

DrPepper je offline (nepripojený) DrPepper

andreaS Pozri príspevok
pripajam pokus o nakreslenie pre blizsiu predstavu

c.1 je povodne navrhnute otvaranie

c.2 je delenie na polovicu

c.3 je delenie na 4 casti ale dve posuvne
neskusala si to rozdelit na 3 casti s tym, ze otvarala by sa len stredova cast?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

DrPepper Pozri príspevok
neskusala si to rozdelit na 3 casti s tym, ze otvarala by sa len stredova cast?
na tretiny nie, lebo nad tym je detska izba, kt. je zosuladena na rovnake delenie... ale dakujem za postreh
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

Mam cenove ponuky na tieto profily:

PLAST:

- Kalypso Aktiv - nevedia urobit najvacsie plochy v jednom kuse

- Trocal 88 plus - nie je problem s nicim, ani velke terasove na polovicu...

- Rehau Geneo rada Progress - nevedia urobit vela okien v jednom kuse (pevne)

- Schuco Corona SI82 Classic - terasu v pohode na polovicu ale jedno pevne velke nevie urobit v jednom kuse

HLINIK

- Aliplast Imperial

- firma Oknoplast, ale profil si nepamatam a na ich stranke nevidim popis k hlinikovym oknam...

- Sulko CS 86 HI


DREVO a DREVOHLINIK

- Mirador
0 0
qwertin qwertin

qwertin je offline (nepripojený) qwertin

Máme zasklennú plochu 2,5x 7,8 rozdelenú na 6 častí, trojsklo, v strede je odsúvacie, výklopné, tam sme dali pre istotu dvojsklo, profil gealan,
mame ich od roku 2008, absolutna spokojnost, robila to firma paket,
teraz sme chceli, aby nam dorobili žalúzie a sieťky, ale zatiaľ sa neozvali.
Aj cena za celý dom, bola mimoriadne priaznivá, jedna z naozaj mála vecí,
pri našej stavbe domu, na ktorú si nemôžeme sťažovať.
1 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

na mojom velkom plastovom okne badam obcas okrem toho ako cinkne sklo ked sa cez neho snazi preletiet mucha este to, ze ked vyjde slnko tak sem tam tichucko pukne ako sa suchne sklo po tesneni. Ten plast sa proste roztahuje. Mam tam tmavy drevodekor. Pokial je geneo jeden z tych lepsich profilov, tak ostatne plastaky musia stat uplne za prd. Balkonove dvere pravidelne sadaju, uz ich nastavovali snad 100x. ale to moze byt tym ze tie dvere su na ubohom okennom kovani. mam aj plastove vchodove dvere geneo a tie zatial vyzeraju solidne. Ale tam zasa nieje 80 kilove sklo.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

dakujem za dalsie postrehy...

po pravde, mat na okna viac financii, tak by som dala aj bezramove okna ... resp. co najviac skla bez predelovania...

s odstupom casu mi volali z par firiem, ako sme sa rozhodli... prekvapil ma jeden predajca plastu... konkretne v tom, ze ohovara ostatne profily, ake su nekvalitne... toto sa mi nezda vhodne...

a este mi volali z inej firmy, nad kt. sme vobec nerozmyslali ale cenovu ponuku som dala vypracovat z cisteho zaujmu ako sa pohybuje cena... no a ponuka nam velku zlavu... chce sa stretnut osobne, tak som sama zvedava na tu cifru... tento vie, kolko mame rozpocet na okna a aby nam ho dodrzal, tak by musel dat zlavu cca 40% ...

takze som zase skoro na zaciatku... plast alebo drevo?

K plastu mam este jednu otazku... ktore z doporucenych profilov su komplet vystuzene, cize nie len pri pantoch, ale komplet celym obvodom?
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

Zo zoznamu plastov ma trocha prekvapilo geneo, ze nevedia vsetko spravit. 88+ len potvrdzuje ze je to kvalitny profil za prijatelnu cenu. Hlavne sa vyhnut suflikantom, ktori naslubuju hory doly a po zaplateni ziadna ochota. To ohovoaranie na ine profily by ma velmi zaujimalo, kto aky profil obhajoval. ja mam trocal po celom obvode vystuz, ostatne neviem. Z hlinikovych profilov co si uviedla mi najlespie vychadza Sulko, aj ked ten profil nepoznam ma najsirsiu stav hlbku a Uf ramu 1,7 co je na hlinik v poho ani si nemyslim ze si na zaciatku, ja to vidim inak
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

dakujem...

na trocal 88+ mam momentalne najlepsiu cenu... da sa povedat asi bezkonkurencnu...

ale nechcem sa dat zlakat na to najlacnejsie zase... mame predbezne dohodnute stretnutie s tebou doporucenej firmy z Bošáce...

a co hovoris na to drevo resp. drevohlinik?

A davaju nejaku zlavu ak by sme boli napriklad referenčny dom? Resp. co je adekvatna zlava... a ako to chodi ak by sme boli referencny dom... v zasade s tym problem nemam, ale potrebujem vediet o navsteve minimalne dva tri dni vopred, aby som sa vedela zariadit... ale to len na okraj.

musim sa opakovat - dakujem
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Incon vystužoval po celom obvode.Drevo je pri veľkých rozmeroch náchylné na krútenie.Byť vami tak pri takýchto rozmeroch radšej drevo neriskujem.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

220870 Pozri príspevok
Incon vystužoval po celom obvode.Drevo je pri veľkých rozmeroch náchylné na krútenie.Byť vami tak pri takýchto rozmeroch radšej drevo neriskujem.
preco by sa malo krutit? je to robene z lepenych eurohranolov, suchych.. jasne ze dokonaly material nieje, a zrejme z praxe mate take skusenosti, ale pokial sa spravi (zlepi) drevenny "euro"hranol kvalitne, tak nemyslim, ze by mal tendenciu sa krutit.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
mendo933 Pozri príspevok
Zo zoznamu plastov ma trocha prekvapilo geneo, ze nevedia vsetko spravit. 88+ len potvrdzuje ze je to kvalitny profil za prijatelnu cenu. Hlavne sa vyhnut suflikantom, ktori naslubuju hory doly a po zaplateni ziadna ochota. To ohovoaranie na ine profily by ma velmi zaujimalo, kto aky profil obhajoval. ja mam trocal po celom obvode vystuz, ostatne neviem. Z hlinikovych profilov co si uviedla mi najlespie vychadza Sulko, aj ked ten profil nepoznam ma najsirsiu stav hlbku a Uf ramu 1,7 co je na hlinik v poho ani si nemyslim ze si na zaciatku, ja to vidim inak
Nečítal som to celé.Ale to ,že z toho ,alebo toho profilu dokážu vyrobiť všetko ,nezávisí ani tak od profilu ,ale od podvodníkov a šuflikantov ,ktorých zaujíma zákazník len dovtedy kým zaplatí.Všetky profily majú svoje rozmerové hranice.Väčšinou okolo 2,3m na dĺžku.Potom je nutný spojovací profil alebo dilatácia.Odporúčam si tieto veci overiť skôr ako niečo kúpite.Vyrobiť sa dá aj 6m okno,ale výdrž má minimálnu.Ak vám budú predajcovia tvrdiť ,že ich profil môže byť aj dlhší ,ako 2,3m pýtať si to od nich písomne ,su na to certifikáty ,ktoré vystyvujú výrobcovia profilov nie firmi vyrábajúce okná.
S týmito vecami som robil dosť dlho na to aby som mohol kľudne napísať ,že okno väčšie, ako 230 cm by som nikdy nekúpil.Možno vám vydrží záruku,ale je to hranica únosnosti,ak niečo nejaký materiál alebo stroj pracuje dlhodobo na hranici svojej únosnti tak sa mu prudko znižuje celková životnosť.
2 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
alltracboy Pozri príspevok
preco by sa malo krutit? je to robene z lepenych eurohranolov, suchych.. jasne ze dokonaly material nieje, a zrejme z praxe mate take skusenosti, ale pokial sa spravi (zlepi) drevenny "euro"hranol kvalitne, tak nemyslim, ze by mal tendenciu sa krutit.
Videl som všelijaké okná všetkých druhov tipov zlé aj dobré.Ale kvalitné okno z eurohranolu som nikdy nevidel.A myslím to vážne.Na plastoch sa klamalo ,ale to čo dovádzali výrobcovia tzv eurookien je jedna veľká katastrofa ,ktorá nemá s kvalitou nič spoločné.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ja to beriem z hladiska nabytku.. daju sa spravit krasne velke kusy, ktore su stabilne sto rokov. Pravda je ze eurohranol zo smreku bude stat za prd.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

co sa tyka toho dreva, tak mame od firmy Mirador ponuku na "smrek cinkovany" ... dve verzie, jedna cisto drevo a druha s hlinikovym vonkajsim oplastenim...

mne to nic nehovori...
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
ani mne ,nevyznám sa do tipov dreva .Ale vídam to po stavbách.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
alltracboy Pozri príspevok
ja to beriem z hladiska nabytku.. daju sa spravit krasne velke kusy, ktore su stabilne sto rokov. Pravda je ze eurohranol zo smreku bude stat za prd.
Aj nábytok vystavený povetriu bude mať iné vlastnosti ,ako vo vnútri suchého interiéru.Myslím ,že ani nieje chyba v technológiach ,ale v tom ,že zohnať kvalitné drevo ,je problém a ak tak to stojí kopu euračov čo vplýva na cenu.Tá tlačí výrobcov eurookien tlačiť cenu dolu na úkor kvality dreva ,zaslklenia a povrchových úprav lakov a lazúr.
Nechcem aby to vyzeralo že osie... to iné ako sa páči mne.....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať