Zavrieť

Porady

Velkorozmerove okna - hlinik alebo plast?

Aktualne potrebujem vyriesit otazku okien na nas dom.

Mame vela presklenych ploch (celkom je to cca 80m2 okien) navyse v dennej casti su tieto okna vo velkych formatoch (napr. v jedalni cca 5x2,7 ... rozdelene na 4 casti, z toho len jedny posuvne dvere na terasu... ale viac by sa mi pacilo rozdelenie na polovicu a druha polovica posuvne dvere... ale zase nechcem aby dvere boli tazke a tazko sa otvarali... ) ... plus mame 3 rohove okna od zeme po strop...

Stale nemam jasno, co zvolit. Mam len malo cenovych ponuk. Chcem oslovit dalsie firmy, co vyrabaju aj plastove okna, len stale riesim, ci vobec mozem nad plastom uvazovat. Jasno mame len v tom, ze okna budu s trojsklom a dekor tmavsia seda az antracit obojstranne.

Jedna z cenovych ponuk od firmy, co robi aj plast aj hlinik je v oboch pripadoch priblizne rovnaka, co sa mi zda zavadzajuce. Myslim si, ze cenovu ponuku na plast nadsadili, aby sme si vybrali hlinik...

Mame k dispozicii posledne peniaze, uz viac navysovat uver nebudeme a potrebujeme za tieto peniazky dom dorobit a preto sa snazime rozumne usetrit, kde sa bude dat... pripadne sa utvrdit, ze ponukana cena je primerana...

Snazim sa preluskat aj starsie temy ohladom okien, ale zatial som nenarazila na podobny problem.

Dakujem za akykolvek postreh, napad, inspiraciu ci radu
Usporiadat
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

naldo:

nedopadlo to uplne idealne, nevybrali sme si dobru firmu... ohladom velkych presklenych stien sa opytam jednej znamej, kt. robili okna, videla som fotky aj ineho domu, kt. ma ovela vacsie presklene steny ako my a maju to urobene fantasticky... dala som sa ukecat ze inak to nejde a viac neriesila... ale je pravda, ze presklenu rohovu stenu na prizemi nam rozdelili na jedno velke okno, rohovy stlp v interieri (kvoli statike), a potom druha stena rozdelena na polovicu... tu som chcela v jednom kuse, ale zvolili sme rozdelenie, aj kvoli pripadnemu rozbitiu skla... aby sa nemuselo menit tak obrovske sklo...

zdvizno posuvne dvere su konstrukcne uplne ine ako zvysok okien... je to osobitny ram, v kt. je cely system... dovezene to bolo v jednom kuse a 7 chlapi mali co robit aby ich presunuli do zadnej casti domu... portal je na 4 casti a druha cast sa otvara... nasla som potom este moznost ze by isli otvorit vsetky 4... pripadne dve vnutorne odseba by vytvorili vacsi otvoreny priestor... tento portal ale robi problem, kt. nam oknari zatial neopravili... prisli cosi ponastavovali ale robi to stale... v lete ked sa do nich oprie slnko tak sa tazko otvaraju, cca 15cm pri otvoreni to robi a to iste pri zatvoreni, poslednych 15cm ide tazko zavriet...

ale aby som nebola negativna, tak robili nam kontrolu kotla a manzel mi hovoril ze chodil panko s dakym pristrojom po dome, namieril na stenu a ukazalo mu teplotu, namieril na skla a tiez mu ukazalo teplotu, ze to zopakoval par krat lebo mu neslo do hlavy, ze mu ukazuje tie iste hodnoty na stene aj na skle... tak snad tie okna nebudu najhorsie...
0 0
addo77 addo77

addo77 je offline (nepripojený) addo77

Naldo hladajte dalej, uplne v pohode ide spravit hebe-schiebe okno rozdelene na dve casti o rozmere napr. 5000x3000 mm s trojsklom (kovanie ma nosnost 400 kg) ale v systeme Schuco, netusim co povedia lacnejsie systemy. Druha vec je komfort pouzivania, taketo kridlo co ma 370 kg posuvat zrovna neni sranda a palka to bude tiez riadna. Takze sirka 3,5 m x vyska 2,6 m nie je ziadna prehnana poziadavka .. robili sme vacsie opachy.
0 0
teslik teslik

teslik je offline (nepripojený) teslik

Ja som si daval 2,4m na 3m sirka dvoje posuvne,stredovy murovany stlpik medzi oknami,bo max co mi povedali,co mozu urobit je 6m,je to velmi,velmi drahe+tazke,tazsie sa budu otvarat,ak vobec,tak som to tak vyriesil,cenu pocitaj cca 2600 a hore,za kus,to je pri mojom rozmere,
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať