Zavrieť

Porady

Preplatok z ročn. zúčtovania pre jedného zamest. v januári a pre ostatných v marci

Ahojte,

poradíte mi, prosím.
Jeden študent, ktorý u nás pracoval do 8/2005 na dohodu, ale neuplatňoval si nezdaniteľnú časť na daňovníka, ma požiadal o ročné zúčtovanie. Preddavkovo zaplatená daň sa mu teda bude vracať v plnej výške - cca 6000 Sk. Písal mi však, že peniaze potrebuje čo najskôr. Môžem tomuto jednému dohodárovi urobiť ročné zúčtovanie a vyplatiť mu preplatok na dani v mzde za január 2006, ktorá bude predstavovať len tento preplatok, keďže u nás už nepracuje ... a ostatným zamestnancom preplatky, či nedoplatky vyplatiť až v mzde za február príp. marec 2006?

Stretli ste sa s tým už niekto?
Ďakujem.
Hana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    matokoli je offline (nepripojený) matokoli

    matokoli
    A ako sa to robí prakticky? Vystaví sa mu mzda za 12/2005, aj keď už nebol zamestnaný a ako bude vyzerať výplatná páska? Bude na nej len preplatok dane? Napíšte mi, prosím, podrobnejšie ako to urobiť.
    Ďakujem.
    podľa mňa mu žiaden výplatný lístok nebudeš dávať, len by ti mal podpísať napr. výdavkový bloček z pokladne, že tieto peniaze prijal, potom sa to vysporiada s Dú.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    matokoli
    A ako sa to robí prakticky? Vystaví sa mu mzda za 12/2005, aj keď už nebol zamestnaný a ako bude vyzerať výplatná páska? Bude na nej len preplatok dane? Napíšte mi, prosím, podrobnejšie ako to urobiť. Ďakujem.
    v rovnakom prípade ako máš ty som to riešila takto: zamestnanec ukončil pracovný pomer k 7.12., mzda mu bola vypočítaná v normálnom termíne do 10teho nasledujúceho mesiaca, zároveň mi dal žiadosť o vykonanie ročného zúčtovania dane a preplatok som mu poslala spolu s výplatou na účet. Výplatnú pásku som mu dala iba za december a na preplatok na ročnom zúčtovaní som mu poslala originál dokumentu ročné zúčtovanie dane, kde videl preplatok, ktorý mu vznikol a ktorý mu bol poslaný na účet.

    Preplatok z ročn. zúčtovania pre jedného zamest. v januári a pre ostatných v marci

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.