Zavrieť

Porady

Kde sa da kupit/objednat talianska hladka muka na cestoviny?

Musi to byt muka na cestoviny, lebo ta na pizzu ma ine zlozenie (a tym padom ine vlastnosti), akurat je pomleta rovnako hrubo. Nemam na mysli semolinu, ktora sa miesi s vodou, ale hladku psenicnu muku, ktora sa miesi s vajcami (bez vody).

Nasiel som len jeden obchod, ale tam maju iba 25kg balenia:
http://www.rbcompany.sk/305/produkty...nske-pripravky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    Slayer666 v Taliansku :-), pozri stránku http://it.wikipedia.org/wiki/Farina, všimni si hodnotu W a skús vybrať alebo namiešať potrebnú múku, ako vravím iný kraj iný zvyk ako pražiť a miešať kávu

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    ja sice neviem kde sa da zohnat,ale hladka muka je aj v taliansku rovnaka na vsetko.
    ak hladas konkretnu muku-iste je to zmes,poznam tie ich muky,uz su zmiesane s drozdim a podobne.ale tam je vzdy aj napisane,na co je to vhodne.takze ziadna hladka muka.
    hladaj cez google,alebo inde napr. pod nazvom:Mucna zmes na cestoviny

    Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

    Slayer666
    erzet Pozri príspevok
    Tu? Spýtam sa?
    Budem vdacny, aj ked v delikatesach by som to neocakaval.

    Osky: No nechce sa mi verit, lebo je muka s vyssim aj muka s nizsim obsahom lepku sa da takisto pomliet na 00. Nemyslim zmesi.

    Ale asi najlepsie bude, ak sa mi nepodari zohnat v SR, namiesat si z nasich muk.

    peterknazeje je offline (nepripojený) peterknazeje

    peterknazeje
    V BA je zopar obchodov s talianskymi potravinami/surovinami. Ked do niektorych pojdem, popytam sa.
    Ale osobne by som cestoviny robil z beznej OO muky s cerstvymi domacimi vajickami (maju pekne zlte zltky) a nasledne poctivo rucne spracoval. A samozrejme cestoviny vyrabal aj pomocou stroja na cestoviny (pouzivali ho uz nase babky), ktory cesto hladko a rovnomerne rozvalka. To rozvalkanie opakovat niekolkokrat s prelozenim cesta. Potom z platkov cesta sa daju robit rozne druhy cestovin, opat pomocou stroja na cestoviny.

    Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

    Slayer666
    Dáša_ Pozri príspevok
    slayer a trochu mimo témy - čo dobré plánuješ?
    No domace cestoviny - fettuccine/trenette, tagliatelle, pappardelle a ine. A potom omacok je vela, ktore s nimi chcem vyskusat (vacsinu z nich som neskusal vobec, tzn. so ziadnymi), tak potom sa podelim.

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    Slayer666 Pozri príspevok
    Budem vdacny, aj ked v delikatesach by som to neocakaval.

    Osky: No nechce sa mi verit, lebo je muka s vyssim aj muka s nizsim obsahom lepku sa da takisto pomliet na 00. Nemyslim zmesi.

    Ale asi najlepsie bude, ak sa mi nepodari zohnat v SR, namiesat si z nasich muk.

    ja som zila dost dlho v Taliansku a veru som si tam nevsimla taketo veci.viem o roznych mukach ako som uz spominala ale hladku a polohrubu som kupovala vzdy tu istu,nebol taky vyber aky pises.

    Kde sa da kupit/objednat talianska hladka muka na cestoviny?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.