Zavrieť

Porady

ako a cim zateplit strechu bungalovu

mam otazku hlavne na tych co uz maju bungalovy postavene. co vlastne zaizolovat na bungalove ci samotnu strechu alebo strop bungalovu. dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    Dal som drevený trámový strop na ktorý je podvesený sadrokartón, na ňom je poukladaná vata 6+18cm do kríža (samozrejme treba medzi SDK a vatu aj parozábranu).
    DSCF4204.jpg  

    iv@n je offline (nepripojený) iv@n

    iv@n
    ked zaizoluješ strechu, tak si zbytočne zvyšuješ vykurovaný priestor, ak nepotrebuješ z nejakého dôvodu na povale mať teplo tak zatepli strop ako Tomas

    DrPepper je offline (nepripojený) DrPepper

    DrPepper
    TomasHC Pozri príspevok
    Dal som drevený trámový strop na ktorý je podvesený sadrokartón, na ňom je poukladaná vata 6+18cm do kríža (samozrejme treba medzi SDK a vatu aj parozábranu).
    dakujem tomas super napad a to si daval tu vatu rovno na sadrokarton? ja sa bojim ze sa prelomi

    DrPepper je offline (nepripojený) DrPepper

    DrPepper
    DrPepper Pozri príspevok
    mam otazku hlavne na tych co uz maju bungalovy postavene. co vlastne zaizolovat na bungalove ci samotnu strechu alebo strop bungalovu. dakujem
    a co hovorite na to fukane zateplenie

    day je offline (nepripojený) day

    day
    DrPepper Pozri príspevok
    a co hovorite na to fukane zateplenie
    tiez OK, problem moze byt - vybrat spravnu firmu

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    DrPepper Pozri príspevok
    a co hovorite na to fukane zateplenie
    Nikto nevie,čo to urobí za 30 alebo 50 rokov.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    marleau Pozri príspevok
    Nikto nevie,čo to urobí za 30 alebo 50 rokov.
    neodporucam,co asi urobi papier za 20 rokov na lufte.ak ho medztym nezozeru mysi

    misho.adam je offline (nepripojený) misho.adam

    misho.adam
    medzi veznice (tramy)das izolaciu - ak mas napr. 18 vaznice tak 18 vatu. krizom na tie vaznice idu late aspon 5cm - medzi tie ide izolacia - hrubka podlahrubky lati. (to jekvoli tepelnym mostom)
    na tieto late nasponkujes parozabranu a na vrch parozabranyidu opat late - stacia aj 3 cm hrubky. natieto late sa bude vesat sadrokarton (medzi izolaciou a sadrokartonom budes mat vzduchovu medzeru)

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    DrPepper Pozri príspevok
    dakujem tomas super napad a to si daval tu vatu rovno na sadrokarton? ja sa bojim ze sa prelomi
    Tá vata neváži tonu, takže to išlo priamo na profily.
    DSCF3069.JPG  

    mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

    mendo933
    jeden krokvovy zaves ma nostnost 40kg/0,40kN, drôt 25kg/0,25kN
    Po skusenostiach ked sa mi Al schodiky vysmykli z popod nôh a pud sebazachovy pôsobil , zachytil som sa CD profile, ktory vysel len na jednom krokvovom zavese a mojich 99kg + vahu v trhu to udrzalo

    Ja mam na strope-rovine v podkrovi 18cm vaty pod kliestinami, 14cm medzi kliestinami, nad kliestinami je rost, kde je dalsich 10cm vaty a na tom su 1" dosky a povala je pochôzdna
    Neviem ako ti v bungalove vychadzaju vysky, a aky tam mas krov , ale aj v bungalove by som to riesil neako takto. A nezabudaj ze do strechy nesetri vatou, tam sa ti to najskôr vrati

    day je offline (nepripojený) day

    day
    Mame vaznikovy krov, na spodnej hrane chcem urobit rost z drotu a na to polozit izolaciu.
    Moje otazky: aky priemer drotu ste pouzili, aky rozostup medzi drotmi a ake pouzit klince? (lepenkace?)

    Dakujem ♧

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    1,8mm priemer viazací drôt zinkovaný rozostup 10 cm dávať šikmo nie kolmo neklincovať skrutkovať,skrutky do SDK 35mm.
    marleau alebo pevný špagát

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.