Zavrieť

Porady

DPH zo služieb pre zahraničie

Dobré ráno všetkých v porade.

Prosím Vás vie mi niekto pradiť? Sme spoločnosť (slovenská), ktorá bude vystavovať na výstave v Bratislave. Spoluvystavovateľmi budú obchodný partnery z čiech a maďarska. Výstavnú plochu s montážou a demontážou stánku ako aj energie zaplatí naša spoločnosť. Dohoda s obchodnými partnermi je, že im budeme výstavu prefaktúrovávať. Mám im to účtovať s DPH alebo bez DPH. Ja to nakúpim s DPH. Majú nejakú šancu si to DPH doma odpočítať?
Myslím si že im to mám účtovať s DPH však je to na slovensku, len mi je ľúto čo oni vedia urobiť s DPH. Či si ju vedia uplatniť keď nejde o tovar.
Ďakujem všetkým za odpovede.
Pekný piatkový deň.
Lina
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Oldi je offline (nepripojený) Oldi

    Oldi
    Myslím, že naozaj fakturovať s DPH, vychádza mi to na § 15 ods.1.
    Zahraniční partneri by si tú DPH mohli uplatniť len ak by sa registrovali v SR.
    Pekný deň.

    alexaneta je offline (nepripojený) alexaneta

    alexaneta
    ja myslím ak by splnili podmienky a limit na vrátenie dane mohli by si tu potom o to požiadať alebo zvoliť na faktúre inú službu kde je pre nich samozdanenie ale to zre´jme nie je možné lebo keď aj vám to fakturujú tak musíte prefakturovať tú istú službu ale bolo by to pre nich výhodnejšie určite napr. ak by ste to vy aj váš dodávateľ nazvali napr. ako reklamnú službu
    pekný deň

    DPH zo služieb pre zahraničie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.