Zavrieť

Porady

Zdravotné a sociálne poistenie za obdobie 1 mesiac

Nevedela som presne do ktorej témy túto otázku zaradiť, tak pardon ak je tu odveci.
Chcem sa opýtať, koľko by som ako dobrovoľne nezamestnaná osoba musela zaplatiť odvody do sociálnej a zdravotnej poisťovne za jeden mesiac - august. A či sa to dá zaplatiť aj spätne. Pozerala som stránku sociálnej poisťovne a pod. ale nemam šajnu v týchto veciach, dúfam že mi tu niekto poradí.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Karla26 Pozri príspevok
    Nevedela som presne do ktorej témy túto otázku zaradiť, tak pardon ak je tu odveci.
    Chcem sa opýtať, koľko by som ako dobrovoľne nezamestnaná osoba musela zaplatiť odvody do sociálnej a zdravotnej poisťovne za jeden mesiac - august. A či sa to dá zaplatiť aj spätne. Pozerala som stránku sociálnej poisťovne a pod. ale nemam šajnu v týchto veciach, dúfam že mi tu niekto poradí.
    Do ZP ako dobrovoľne nezamestnaná je suma poistného 46,06 Eur.
    Do SP nič.
    Je však potrebné, aby si sa ihneď prihlásila do ZP ako samoplatiteľ (dúfam, že to nebude zo strany ZP s pokutou), nakoľko si povinná zmenu údajov hlásiť do 8 dní.

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    do ZP sú odvody povinné, do SP sa môžeš prihlásiť dobrovoľne

    Karla26 je offline (nepripojený) Karla26

    Karla26
    dík za odpoved, ale s tou social.poist. som prekvapena. Pytam sa len preto, lebo sa moze stat ze mi da zamestnavatel vypoved k 31. 7.2011 takze si budem musiet doplatit zdravot. za august a myslela som ze aj socialne..ale este to vyriesim aj inak, ale to uz je na dlho. V kazdom pripade diky moc za odpoved

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Karla26 Pozri príspevok
    dík za odpoved, ale s tou social.poist. som prekvapena. Pytam sa len preto, lebo sa moze stat ze mi da zamestnavatel vypoved k 31. 7.2011 takze si budem musiet doplatit zdravot. za august a myslela som ze aj socialne..ale este to vyriesim aj inak, ale to uz je na dlho. V kazdom pripade diky moc za odpoved
    Nechceš sa evidovať na UP ? za uchádzačov o zamestnanie je platitelom zdr.poistenia štát.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Karla26 Pozri príspevok
    dík za odpoved, ale s tou social.poist. som prekvapena. Pytam sa len preto, lebo sa moze stat ze mi da zamestnavatel vypoved k 31. 7.2011 takze si budem musiet doplatit zdravot. za august a myslela som ze aj socialne..ale este to vyriesim aj inak, ale to uz je na dlho. V kazdom pripade diky moc za odpoved
    A teraz si kde? Pracuješ? Čerpáš voľno? Dovolenku?

    Zamestnávateľ ti nemôže dať spätne výpoveď.

    Zdravotné a sociálne poistenie za obdobie 1 mesiac

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.