Zavrieť

Porady

Operácia očí leaserom

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Ahojte.

Má niekto skúsenosť s operáciou očí (krátkozrakosti/ďalekozrakosti) leaserom? Ako to prebieha, koľko to dnes stojí,...

Ďakujem
Usporiadat
gabi9 gabi9

gabi9 je offline (nepripojený) gabi9

čo je teda vlastne lepšie? Operovať laserom alebo neoperovať, keď lekári nosia okuliare?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
gabi9 Pozri príspevok
čo je teda vlastne lepšie? Operovať laserom alebo neoperovať, keď lekári nosia okuliare?
myslím, že táto diskusia a osobné skúsenosti majú pomôcť, aby si záujemca urobil vlastný názor.
Nie je to o tom, všeobecne za zhodnúť a povedať čo je lepšie.....
0 0
kacatkoo17 kacatkoo17

kacatkoo17 je offline (nepripojený) kacatkoo17

Ahoj, hľadám telefonne číslo na kliniku v Košiciach. Otec sa rozhodol ísť na operáciu očí a zatial som sa nejak nedopátrala. Za pomoc ďakujem
0 0
shureido shureido

shureido je offline (nepripojený) shureido

Ja som si dala robit oci v BA v Excimeri a som spokojna. V 2006 mi robili obe oci -9 Dph a po roku mi na kontrole dooperovali -2 Dph. Takze spolu mi stiahli 11 dioptrií. Vcera som bola na kontrole a na pravom oku mi ostala -0,5 Dph, čo aj tak však povazujem za zázrak. Aj ked som si operáciu vytrpela 2x a po druhej som mala vysoky ocny tlak, nelutujem. Clovek ktori neexistoval s tak vysokou vadou si ani nevie predstavit ten zázrak, keď sa ráno zobudí a VIDÍ...aj ked len na hodiny na nočnom stolíku. Neviem čo bude za 10, 20,30 rokov, pre mňa je dôležité že vidím a znovu môžem robiť milón vecí ktoré sa predtým nedali (bazén, šoférovanie, skočila som padákom, potápala som, basket - viete aká je to radosť trafiť kôš??). Nosila som aj KŠ, ale bolo to nepohodlné a boleli ma z nich oči. Takže ak mi táto možnosť dala len napr. 5 rokov existencie bez okuliarov - stálo to za to. Ved mám 27 r. a nemohla som robit nič -pritom pohyb je môj život... Takže tak.
0 0
JajaFabša JajaFabša

JajaFabša je offline (nepripojený) JajaFabša

Je nejaké obmedzenie hornej hranice veku na operáciu? Operácia v 46-tich rokoch je normálna? Veľmi by som chcela zažiť pocit nemať okuliare na očiach, alebo v zime lyžovať bez nich. Teraz to riešim šošovkami, je to síce riešenie, ale s pocitom, že len dočasné.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
nie je to obmedzené vekom, skôr zdravotným stavom - teda možnosťou operovať oči. A to ti záväzne povedia práve na klinike.
0 0
ssussanne ssussanne

ssussanne je offline (nepripojený) ssussanne

Prosim, vedeli by ste mi poradit?

Idem na operaciu oci laserom koncom augusta.
Bohuzial tyzden nato, mi zacina jeden kurz, kde budem musiet vela citat a studovat. a popritom musim vela citat aj v praci.
Bude mi robit nejaky problem dlhodobe citanie tyzden po operacii alebo to bude v pohode?

Ďakujem.
0 0
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

Osobnu skusenost nemam, ale kamaratka bola na operacii asi pred dvoma mesiacmi. Viem, ze asi tyzden po operacii poriadne nevidela(videla tak rozmazane a neostro, zahmlene) a dost ju to este bolelo. Ale kazdy den sa to zlepsovalo.
Nie som si ista, ale zda sa mi ze jej vraveli, ze ma oci cvicit a namahat, ale zas neviem do akej miery a kolko od operacie. Spytaj sa tam, kde ta budu operovat.
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

Jaja, zial je to obmedzene vekom. Ja som sa informovala pred niekolkymi rokmi (mala som vtedy 48) a napisali mi, ze je to uz volny preklad "starecka slepota". Tiez som si chcela vylepsit svoj zivot. lebo je to s okuliarmi neprijemne najma pri sporte a predovsetkym v zime, ale aj na slniecku. Takze myslim, ze nepochodis, aj ked odvtedy preslo cca 6 rokov.
0 0
lulu74 lulu74

lulu74 je offline (nepripojený) lulu74

ja patrím medzi tých odvážnych na začiatkoch operovania, krátkozrakosť -6,5 som si dala operovať vo firme EXCIMER v BA pred 13 rokmi. nad 5 diptrii negarantuju nulovú kratkozrakosť mne sa do polroka dioptrie vrátili na -2,ale na korekciu som už nešla, dvoky to nič nie je okuliare mi v princípe nevadia a s dvojkami diptriami sa dá športovať aj bez okuliarov,ale ja som mala takú krátkozrakosť pred operáciou že som bez okuliarov nedovidela napr. v mori kam stúpam a na dva metre som nerozoznala črty tváre oprotistojaceho človeka, takže mne to veľmi pozitívne zmenilo život. Po operácii som ale mala dosť bolestivý týždeň, prakticky ste slepí,musíte mať niekoho pri sebe a ja osobne som bola ešte pár mesiacov veľmi citlivá na svetlo aj akúkoľvek obrazovku - kedze som vtedy pracovala v banke pri prepážke kde som musela sústavne pozerať do obrazovky počítača, bola som na PN dva mesiace po operácii, mňa proste bolela akákoľvek obrazovka aj silnejšie svetlo. ale po tých rokoch to neľutujem,je to iná kvalita života ten rozdiel 5 dioptrii. Držím palce.
0 0
poisonkatka poisonkatka

poisonkatka je offline (nepripojený) poisonkatka

ja som bola na operacii v excimeri v roku 2000...mala som dioptrie -5 na oboch ociach...operovali mi obe oci z odstupom jedneho tyzdna...teraz po 8 rokoch nosim na pozeranie tv -0,75 dioptrie...takze sa to trosku vratilo..chcem ist na dokorigovanie, len neviem ci mam este cakat, ci sa to zhorsi alebo ist teraz ...lebo v podstate vidim dobre..ale pracujem za pc, takze sa to asi bude zhorsovat...
0 0
erika1211 erika1211

erika1211 je offline (nepripojený) erika1211

Jana Motyčková Pozri príspevok
Pridám skúsenosť manžela, mal dioptrie 6, začal denne cvičiť (kúpil si knižku a postupoval podľa nej), asi po 2 rokoch sa tie dioptrie ustálili na 2-2 1/2. Takže bez ohľadu na operáciu doporučujem cvičiť a podľa možnosti nosiť okuliare čo najmenej, aby si oko nenavyklo.

Dobrý,
zaujal ma váš komentár,a veľmi veľmi by som potrebovala vedieť aké to cvičenia cvičill váš manžel,ja sa bojim risknuť operaciu očí s tým aby sa to zasa nevrátilo,rada by som vyskušla radšej takuto metodu cvičenia...prosím ak možte,dali by ste mi vedieť ? názov knižky som videla,ale mna by skôr zaujímali tie cvičenia konkrétne čo robil on,prosím dajte mi vedieť ak budete môcť
strašne,strašne dakujem vopred za odpoved
Erika
0 0
DJW DJW

DJW je offline (nepripojený) DJW

Zdravím všetkých. Tiež rozmýšlam nad operáciou očí a kedže mám vysoké dioptrie, neviem odhadnúť, v ktorom stredisku sú lepší odborníci.
  • Oftum s prof. Andrejom Černákom

alebo
  • Excimer s prof. Tomášom Juhásom a prof. Petrom Strmeňom

Vyzerá to, ze v oboch strediskách sú špičkový odborníci, no navzájom o sebe píšu nelichotivo a to ma mýli..
0 0
Petoo67 Petoo67

Petoo67 je offline (nepripojený) Petoo67

Moje skusenosti s EPI-LASIK su zatial po 3 mesiacoch od operacie nie najlepsie. Mam po 44 rokov a operater ma presvedcil na monovison, kde na jednom oku sa nechava zostatkova dioptria a na druhom sa urobi korekcia na nulu. Pred operaciou som mal dioptrie -6 a -7. Som grafik a fotograf. Pred zakrokom som dost dlhu dobu s operaterom skusal rozne moznosti korekcie do dialky. Napokon sme sa rozhodli, ze neurobi uplnu korekciu do dialky, zvlast preto, aby som videl na blizko, kedze robim za PC a fotim (cez hladacik fotoaparatu sa divam na blizko - na hodnoty na displeji a do dialky na samotny objekt). Podla operatera by som s tym nemal mat problem.


Teraz 3 mesiace po zakroku vidim na prave oko do dialky o trochu lepsie ako som videl s okuliarmi. Tu mala zostat zostatkova dioptria -1, je tu vsak +1. Aby som videl na PC pravym okom a ako tak na mobil, tak som si musel niekolkonasobne zvacsit font. Lave oko je na tom horsie. Tu nemala byt ziadna zostatkova dioptria. Do dialky nevidim dobre, navyse zvdojene. Na blizko lavym nevidim vobec. Mam + 2.5 dioptrie. Uz viem ako sa citia sray ludia, ktory na blizko vobec nevidia (nevedia si precitat pribalovy letak, popis na vyrobku, noviny, casopis, nedokazu si po sebe dobre umyt pohar, utriet prach a podobne). Som z toho velmi nestastny a keby som sa mal znovu rozhodnut, tak na zakrok nejdem alebo by som konzultoval zakrok vo viacerych strediskach. Navyse nemozem od zakroku fotografovat, co je velmi sklucujuce, pretoze je to nielen moj konicek, ale hlavne moja praca. V noci a v sere vidim kruhy okolo svetiel, tzv halo efekt. Cez den pri vacsom kontraste vidim okolo objektov akoby hmlu - podobny efekt ako ked dlshie plavate v bazene s otvorenymi ocami.
Uz som bol niekolkokrat na vynutenej kontrole. Jedine co mi povedali je cakat, resp. odporucili mi okuliare na blizko (ktore mi ani nemohli predpisat). Okuliare som si dal spravit, ale ked ich dlhsie nosim pri praci, tak ma z nich boli hlava a ked ich zlozim, tak mam vyrazne zhorseny zrak na blizko ako ked som ich nenosil. Momentalne mam uz problem precitat bez okuliarov pristrojovy panel v aute. Navyse s okuliarmi neprecitam popis na produktoch v obchode. Pred operaciou som s tym nemal vobec problem.


Neviem co mam robit. Mam pocit, ze lekarovi uz pomaly leziem na nervy, ved kratkozrakost mi ciastocne odstranili, tak mam byt spokojny. Ale ja nie som a navyse vyrazne mi cely zakrok zatial zhorsil najma moj pracovny zivot.
0 0
delonka delonka

delonka je offline (nepripojený) delonka

Peťo, je mi ľúto tvojho súčasného stavu s očami, neskúsil by si očnú jógu? možno by tento stav pomohla zmierniť., do vyhľadávača na porade si daj "dobrý zrak" a vyhodí ti to uvedené cviky., ja osobne si takto zmierňujem tiež rozdiel, resp. potrebu druhých okuliarov na čítanie a snažím sa vydržať v mojom veku /55 r./ s jednými., od narodenia som krátkozraká, dioptrie v súčasnosti - 7,5., a neznášam prekladanie okuliarí, okamžite sa mi začne točiť hlava, zdvíhať žalúdok a tento stav mi ostane aj dve hodiny a aj tak sa vrátim k okuliarom čo mám na diaľku.

držím palce, všetko dobré želám
0 0
Petoo67 Petoo67

Petoo67 je offline (nepripojený) Petoo67

Delonka, dakujem za radu. Vyskusam. Vcera som to konzultoval s odbornikom z BA a ten mi povedal, ze v stredisku kde mi to robili pravdepodobne urobili velku prekorekciu (chybny stary pristroj, alebo zle nastaveny pristroj alebo zla obsluha pristroja). Ze to v ziadnom pripade takto nemalo dopadnut a ze budem potrebovat po uplynuti dalsich 3 mesiacov reoperaciu. Sucasny stav je pre mna neakceptovatelny, zvlast preto, ze mi nedovoluje plnohodnotne pracovat. Takze musim sa pripravit na dalsie vydavky, jednak za novu operaciu, ale uz urcite v inom zariadeni
0 0
mina311 mina311

mina311 je offline (nepripojený) mina311

Reoperáciu Ti spravia v tom istom zariadení bez ďalších výdavkov... - ide v podstate o "reklamáciu".... teda aspoň v zmluve, ktorú podpísal môj partner to tak písali....
0 0
Petoo67 Petoo67

Petoo67 je offline (nepripojený) Petoo67

mina311, ja som nic take v zmluve nemal. Teda aspon o tom neviem. A aj keby. Uz im nedoverujem, pretoze prekorekcia na "superpresnom" laserovom zariadeni az nejakych 2,5 dioptrii je velmi vela.
0 0
pe84 pe84

pe84 je offline (nepripojený) pe84

Som právnička a mamina dvoch detičiek ...viac
ja by som strasne chcela ist, mam dost silne dioptrie a vadi mi to pri malej dcerke, som taka obmedzena tym a casto ju buchnem okuliarmi, ale pocula som, ze su par dni po operacii hrozne bolesti ako ked mas piesok v ociach, juj hroza a navyse ma odradza, ze sa to niekedy zvykne vratit, alebo moja kolegyna mala bolesti hlavy a zistili, ze porebuje cylindre, takze nosila okuliare aj tak...
0 0
Petoo67 Petoo67

Petoo67 je offline (nepripojený) Petoo67

Mila pe84, ja by som sa moc neobaval, len po mojej skusenosti by som si vybral take pracovisko, ktore ma niekolkorocne skusenosti, maju najnovsi typ lasera - cim vyssia frekvencia tym je presnejsi, a samozrejme by som sa pytal na referencie. Mna a ja priatela po operacii v RBK to dost bolelo. Asi 4 -5 dni som bol na tabletkach (od bolesti a na spanie) a to bolest znasam velmi dobre. Kamaratku, ktoru operovali v BA kvalitnejsim a novsim typom laseru nic nebolo. Je 2 mesiace po zakroku a vidi skvelo. bez problemov.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať