Zavrieť

Porady

Komin a jeho cena

Ak mate zakladovu platnu a idete urobit komin pre krb (kominova doska, hlavica, samotove materialy, kominova tvarnica, montaz) kolko by to tak mohlo stat?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    Áno, prdel. Bez uvedenia typu (šamot, murovaný, nerez...), výšky, priemeru rúry, počtu otvorov, zaústenia - bez toho cenu nepovie ani Chuck Norris.

    zelenydom je offline (nepripojený) zelenydom

    zelenydom
    TomasHC Pozri príspevok
    Áno, prdel. Bez uvedenia typu (šamot, murovaný, nerez...), výšky, priemeru rúry, počtu otvorov, zaústenia - bez toho cenu nepovie ani Chuck Norris.
    Bez exemplifikacie tvojho slovnika by Tvoja odpoved po faktickej stranke nijako neutrpela a odkaz by bol jasny vsetkym. (mozno s vynimkou Chucka Norrisa)
    Pokoj s tebou..........

    tommi_d je offline (nepripojený) tommi_d

    tommi_d
    Do ceny komínu by som osobne rátal i práce, ktoré bezprostredne súvisia s myšlienkou mať komín, spomínaš krb takže
    200 mm povedzme Prespor, výška 7 m, tvárnica na revízne dvierka, tvárnica na zaústenie dymovodu,doprava, odborná montáž, hlavica
    stavebné súvisiace práce : vyomietanie komína v interiéri, pokiaľ je to drevostavba tak na stenu kde bude krb Superizol ja by som dal 5 cm (cena bratru 45 EUR/m2 ) vyomietanie v exteriéri vo farbe omietky, treba počítať s minimálne 1 prestupom cez strop (pokiaľ je stavba bungalov) a prestupom cez strešný plášť (wakaflex cca 70,- EUR) Osobne by som počítal s cenou okolo 1700,- EUR, dodávka a montáž

    zelenydom je offline (nepripojený) zelenydom

    zelenydom
    Vdaka Vam, clovek co nema ani ponatie o takychto veciach si Vasich odhadov velmi vazi - trochu mi priblizili realitu.
    Este raz vdaka.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.