Zavrieť

Porady

Usporiadat
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ja budem troška od pálenice, páleniu ja moc nerozumiem, ale rád si spomínam ako sme s dedkom robili volakedy ked som mal 11-15 rokov ríbizlák, vínko-sme naoberali, naprešovali, dali pracovať a s dedkom sme potom chodili do pivnice pozerať ako pracuje...- dedo nebol žiadny masliak a vždy tou pipetkou vytiahol 2-3 deci aj pre mňa-ani som z pivnice nevedel vyliezť ked to 2-3 krát zopakoval...
A potom bol krik lebo babke sa nepáčilo, že ma údajne kazí a učí na zlé chodníčky,tak po ňom začala hučať po celom baráku...- ale on si to vždy obhájil- povedal- to je len mušt...a ja poobede v posteli death ...
To boli časy...
Počuj kukulienka .

To je petržalský zlepšovák (načo sa trápiť s hroznom a podobnými onými ).

PS
Ale to zas klobúk dolu.
Prešovať (aby bolo číre/iskrivé) vínko je fuška
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

alabut Pozri príspevok
Do slaka, cernice v prdeli, cervene vino v prdeli, cukor v prdeli. Pri dosladzovani likeru som namiesto cukru nasypal sol. Antialkoholici zo Zdravia mozu skakat od radosti. :-)
A to ako, ak si tam sypal soľ ????????????
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
AlaNR Pozri príspevok
My robíme na viackrát, teraz bola marhuľovica, potom bude na konci septembra slivka a zmeska bude samostatne. Ale ovocná zmeska, nie tekvicková a podobná...
Kúpim
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

rudopp Pozri príspevok
Pokiaľ v tom nemáš cukor, môžeš strúhať aj ceruzky = nepribudne nič

PS
Sám cukor dáva : 1 kg = cca 0,7 l (50%)
Do dobrého ovocného kvasu sa cukor nepridáva je to tam cítiť a to už nie je ono. Z cukru sa voľakedy (u nás sa hovorí za Márie Terézie) pálila jedenástka. Za 10 korún kilo cukru a za korunu cajch (kvasnice). Ale to by Ti v oficiálnej pálenici nezobral. Musel by si to robiť doma ako lavórovicu.
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

erzet Pozri príspevok
Kúpim
Erzet ozval sa Ti niekto? Neviem odkiaľ si, ale skús v najbližšej pálenici, tam Ti páleník poradí na koho sa máš obrátiť. Ešte Ti aj uleje . Ja som Teraz kupovala k hodom marhuľovicu a banujem, že som nekúpila viacej. V pálenici Ti poradí dobrý zdroj, lebo to je reklama aj pre neho, že dobre páli. A zvyčajne býva aj dobrá cena. My pokiaľ nemáme vlastnú jabĺčkovicu, takto kupujem na zarábané alkoholy buď jabĺčkovicu, alebo vínovicu.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
babka - ježibabka Pozri príspevok
Erzet ozval sa Ti niekto? Neviem odkiaľ si, ale skús v najbližšej pálenici, tam Ti páleník poradí na koho sa máš obrátiť. Ešte Ti aj uleje . Ja som Teraz kupovala k hodom marhuľovicu a banujem, že som nekúpila viacej. V pálenici Ti poradí dobrý zdroj, lebo to je reklama aj pre neho, že dobre páli. A zvyčajne býva aj dobrá cena. My pokiaľ nemáme vlastnú jabĺčkovicu, takto kupujem na zarábané alkoholy buď jabĺčkovicu, alebo vínovicu.
To bolo dvakrát na AlaNR. Kašle na mňa, ani neodpovie.
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

babka - ježibabka Pozri príspevok
Do dobrého ovocného kvasu sa cukor nepridáva je to tam cítiť a to už nie je ono. Z cukru sa voľakedy (u nás sa hovorí za Márie Terézie) pálila jedenástka. Za 10 korún kilo cukru a za korunu cajch (kvasnice). Ale to by Ti v oficiálnej pálenici nezobral. Musel by si to robiť doma ako lavórovicu.
Dobrý ti dá sám 8-10 l/100 - tam netreba.
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Nekašlem, akurát som nemala čas na poradu... ;-)
Táto sa iba pečatí a odkladá. Marhule sú u nás vzácne, nie vždy sa vydarí mať čistú marhuľu...
A keď, šak to je ZAKAZANÉ, čo ma majú colníci naháňať????
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

možno sa to bude teraz hodiť
http://koktail.sk/slovnik-barmana/
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať