Zavrieť

Porady

Ako na to,ked sa chcem zrieknut dedicstva.

Zdravim.Mama dala dom ako zabezpeku v roku 2008 banke/mala to len ona na mene.otec nie./,aby brat vedel zobrat 20,000 eur.pouzicku a z toho vedel kupit cinziak.,S tym ze to do jedneho roka sa tarcha prepise na ich cinziak,a dom bude zase cisty.Lenze to nespravili,a teraz ked uz mam obydvoch rodicoch velmy chorych,tak so musela ja konat.Lenze,chcela som prepisat tarchu da cinziak,a zistilo sa ze uz aj na cinziaku je uz vybranych dalsich 20,000 eur,v roku 2009.Takze moje dedicstvo bude nulova.Dom je ohodnoteny na 40,000 eur.a neviem ako by som vedela polovicu domu od brata a svagrinej vymahat.,kedze nemaju len cinziak.A poradili my aby som sa zriekla vsetkeho dedicstva,aj ja ,aj moj otec,aby sme nezdedili len dlh ked nebudu platit uver ktory zobrali na 29 rokov,a mame sa zrieknut pred smrtou matky alebo po smrti.,/uz je v konecnej stadii mama/Aky formular tam treba,a postup ako mam zacat.Za radu velmy pekne dakujem.S pozdravom
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Stačí to oznámiť notárke do jedného mesiaca po tom, čo ťa v dedičskom konaní vyzve vyjadriť sa k dedičstvu.

    doktor23 je offline (nepripojený) doktor23

    právnik - nesporová agenda (nezastupujem na súde, nie som advokát) ...viac doktor23
    Takže až po smrti a po oboznámení sa so súpisom aktív, pasív ....
    Mimochodom, podľa toho, čo píšeš, mama nemá žiadne pasíva, ona len založila nehnuteľnosť v prospech svojho syna, takže si nikto v dedičskom konaní nebude prihlasovať pohľadávky, pokiaľ tvoj brat platí ....

    vazze je offline (nepripojený) vazze

    vazze
    Dakujem za odpoved.chapem,lenze brat so svagrinou,po smrti matky,prestanu platit uver,a potom to prechadza na dedicov,otca a mna.Vtom je problem......

    EvaB je offline (nepripojený) EvaB

    EvaB
    Prečo sa chceš zrieknuť dedičstva?
    1.Ak by brat prestal platiť, ste schopní to utiahnuť, aby vám dom zostal? Ak nie, bude sa musieť predať bez ohľadu na to, či rodičia žijú. Vyplatila by sa hypotéka a zvyšok by zostal rodičom. A pretože brat si už svoj "podiel" vyčerpal, je na rodičoch, aby zabezpečili do budúcnosti spravodlivosť aj pre teba.
    2.Ak brat platí a bude platiť, nič by som neriešila. V prípade riešenia dedičstva po matke by som volila prepis podielu matky na otca. (to v prípade, že chcete, aby otec dožil v matkinom dome a ak by to bolo zárukou pokračovania splácania zo strany brata)Váš vzájomný pomer dedičstva by sa riešil až po otcovi, podľa splatenej časti hypotéky.
    Teoreticky, ak ste dvaja, každý máte podiel v budúcnosti po 20 000€. Pretože dom je zaťažený hypotékou vo výške 20 000€, jeho podiel v tomto čase je nulový.
    Ak by sa v budúcnosti riešilo dedičstvo po otcovi, tvoj podiel by bol 1/2 hodnoty majetku a jeho podiel 1/2 hodnoty mínus zostatok hypotéky.
    3.Ak by ste sa rozhodli dom po matke nepredať, ale chceš si ho nechať ty, platí horeuvedené - tvoj podiel 1/2=20 000€, pokračuješ v bratovej hypotéke, on dostane len rozdiel 20 000€-nesplatená časť hypotéky.
    Ak by si ho chcel nechať brat, nech ti vyplatí polovicu, t.j. tých 20 000€ a pokračuje v splácaní.
    Zrieknutím dedičstva nič neriešiš a strácaš svoj možný podiel vo výške 20 000€.
    Naposledy upravil EvaB : 18.08.11 at 10:57

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    ešte doplním, matka len súhlasila so založením nehnuteľnosti, t.j. dlh je bratov a nie matkin... t.j. do dedičstva ide celá hodnota domu... pasívum by to bolo ak by sa dedilo po bratovi...

    Ako na to,ked sa chcem zrieknut dedicstva.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.