Zavrieť

Porady

spravca budovy a holuby

Ahoj

Na dvore a povale mame vela holubov,ktory tu spinia.Niekolko krat sme oslovili /spravcu bodovy/ na schodzach, aby s tym nieco spravila a zamadzila im pristup na poval, ale to je ako hadzat hrach o stenu. Po nejakom case sa niektore pravdepodobne pristupne cesticky pre holubov zasilikonovali /neviem presne co tam davali/, ale tie, ktore boli vysie nechali tak,takze efekt je nulovy. Stale chodia na povalu a znecistuju aj dvor,kde chodia pre potravu. Vraj si mame dat spravit novu strechu, co neni mozne, kedze 90% obyv. je v dochodkovom veku.

Na jar som isla s dcerkami na dvor a mladsej sa hned vyhadzali flaky na nozickach, doktorka nevedela presne od coho, tak sme sa objednali na alergologiu. Samozrejme obidve su alergicke na plesne,ktore sa nachadzaju aj v truse holubov. Ked sme jej povedali,ze ich tu mame na dvore a streche, tak sa az zhrozila,vraj to treba riesit a dat ich odstranit.

Prosim poradte mi ako na spravcu budovy. Co musi podla zakona urobit, prip. co by sme my ako vlastnici mohli spravit.
PS- pisala som aj na mesto, ale to ma vypoklonkovalo,ze oni s tym nic nemaju, co je sice pravda, ale mohli aspon poradit.
vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Treba na schôdzi prijať uznesenie a uviesť presne, čo má správca urobiť, napr. objednať firmu na opravu či úpravu strechy ...

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    Koby Pozri príspevok
    Ahoj

    [I]Na dvore a povale mame vela holubov,ktory tu spinia.Niekolko krat sme oslovili /spravcu bodovy/ na schodzach, aby s tym nieco spravila a zamadzila
    Neviem či si zase niekto nepletie správcu s SVB ....alebo nejakou súkromnou osobou...

    rudopp je offline (nepripojený) rudopp

    Vylúčený člen rudopp
    Koby Pozri príspevok
    Ahoj

    Na dvore a povale mame vela holubov,ktory tu spinia.Niekolko krat sme oslovili /spravcu bodovy/ na schodzach, aby s tym nieco spravila a zamadzila im pristup na poval, ale to je ako hadzat hrach o stenu. Po nejakom case sa niektore pravdepodobne pristupne cesticky pre holubov zasilikonovali /neviem presne co tam davali/, ale tie, ktore boli vysie nechali tak,takze efekt je nulovy. Stale chodia na povalu a znecistuju aj dvor,kde chodia pre potravu. Vraj si mame dat spravit novu strechu, co neni mozne, kedze 90% obyv. je v dochodkovom veku.

    Na jar som isla s dcerkami na dvor a mladsej sa hned vyhadzali flaky na nozickach, doktorka nevedela presne od coho, tak sme sa objednali na alergologiu. Samozrejme obidve su alergicke na plesne,ktore sa nachadzaju aj v truse holubov. Ked sme jej povedali,ze ich tu mame na dvore a streche, tak sa az zhrozila,vraj to treba riesit a dat ich odstranit.

    Prosim poradte mi ako na spravcu budovy. Co musi podla zakona urobit, prip. co by sme my ako vlastnici mohli spravit.
    PS- pisala som aj na mesto, ale to ma vypoklonkovalo,ze oni s tym nic nemaju, co je sice pravda, ale mohli aspon poradit.
    vdaka
    Holub nie je myš = nemôže byť problém za niekoľko desiatok € zamedziť im vstup na povalu.

    A asi by ich bolo menej aj na dvore + nekŕmiť !!!!!

    Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

    Andy Kralik
    1. Holuby su problem. Staci aby jeden clovek z domu ich prikrmoval a koniec - nezbavite sa ich. Ale to musite chciet vsetci.
    2. Ste vlastnici alebo najomcovia? Ak vlastnici nic vam nebrani cez nejaku specializovanu firmu riesit uzavretie strechy tak, aby nemohli zahniezdit. Treba sa dohodnut na schodzi vlastnikov. Spravcovske spolocnosti su casto nepruzne.
    Ak ste najomnici, treba sa spolocne na vlastnika obratit so ziadostou. Pripadne by som mozno skusil zajist na Urad verejneho zdravia - byvala hygiena, ci nieco neporadia.
    3. Pravda je ze zbavit sa holubov je velmi tazke. Nam pomohlo ked na streche vedlajsieho domu zahniezdil sokol mysiar (alebo nieco podobne to je..) - holuby sa nejak zlakli...

    Koby je offline (nepripojený) Koby

    Koby
    ahoj,
    dakujem za odpovede.
    My sme vlastnici bytov a na schodzi neviem, ci sa nieco dohodneme, kedze su tam vacsinou dochodcovia a s nimi sa clovek tazko dohodne. Tento rok si odsuhlasili opravu kominov, lebo vraj cez komin zateka do pivnic. Pred 2rokmi som chcela ,aby dali spravit zvonceky /automaticke otvaranie vchod.dvier/ ,ak niekto pride,no samozrejme som vyhorela na plnej ciare, ze to oni nepotrebuju. Tak ja som s 2detmi chodila hore dole po schodoch,ked niekto prisiel. Skoda hovorit. Ked chodia letaky,alebo odcitavat plyn, tak im poviem nech si zazvonia nizsie-babkam /ved nech behaju/.
    No a ked sme s muzom navrhli opravu strechy, ani nebudem komentovat. Radsej si daju bud.rok vymalovat vnut.spoloc.priestory,ale ze do tych priestorov obcas zatecie zo strechy im nevadi. Ved je to lacnejsie ako nova strecha./60roc.tehlovy cinziaciak/.
    Holuby tu nikto neprikrmuje, oni sa jednoducho zabyvali na streche/povale a na dvor chodia spasat nejake mlade vyhodnky,alebo co. Hlavne na jar s pravidelnou presnostou /rano,obed,vecer/ chodia na mlade vyhonky,klicky alebo co obzierat. Je tam dost zelene a travnatej plochy.
    Hlavne by som potrebovala vediet, ci na to neni nejaky /ak ano,tak aky/ zakon ak by som s tym isla na hygienu. Lebo co som sa snazila dopatrat, tak teraz vraj hygiena/urad verej.zdravia nemaju ziadne PAKY/zakon ako donutit spravcovsku spol. aby nieco spravila.
    Viem o firme,co odchytava holubov, ale platit to vsetko z vlastneho vrecka,je trochu moc. Hlavne ked som 5rokov na MD a teraz po materskej ako nezamestnana nedostanem ani korunu podla nasich krasnych zakonov.

    dodo1001 je offline (nepripojený) dodo1001

    dodo1001
    Pozrite si ako máte uzavretú zmluvu o výkone správy. V zásade však platí (vzhľadom na celkovú cenu), že okrem havárie potrebuje správca na ostatné práce súhlas VBaNP, t.z. musíte si to dať schváliť na vašej schôdzi. Robí sa to väčšinou natiahnutím pletiva na všetky otvory, t.z. minimálne po celom obvode strechy a osadením drôtených zábran. Určite to nestojí pár korún, počítajte min. so sumou 50,00 - 70,00 €/1m. V tejto cene nie je odstránenie skapatých holubov, odvoz vtáčieho trusu a desincekcia strechy.

    spravca budovy a holuby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.