Zavrieť

Porady

kúpa mobilu cez internet od fyzickej osoby

Dobrý deň,

od českého občana som na dobierku kúpil na internete inzerovaný smartphone. Hoci mi predajca tvrdil, že je plne funkčný, ukázalo sa, že je absolútne nepoužíteľný (pokazený dotykový display a nefunkčná batéria). Predajca potom prestal komunikovať. Mám však na neho meno aj adresu, keďže som platil dobierku.

Je možné sa v takomto prípade obrátiť na políciu pre podvod? Ak áno, na ktorú? Na Slovensku alebo v ČR?

Za odpoveď vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Myslim, ze v tomto pripade by bolo najlepsie obratit sa sam na seba a vziat si ponaucenie, ze taketo veci treba kupovat u registrovanych predajcov.

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Ak to bolo kupovane cez inzertny portal, oplatilo by sa prestudovat ich podmienky inzercie, ci tam nahodou nieco nie je aj pre tento pripad. Myslim, ze na Bazosi nieco podobne je.
    ja by som urcite takto mobil nekupila, ked clovek pocuje, co vsetko cez inzeraty ludia stvaraju.

    Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

    Gina Er
    máš poučenie,že sa máš najprv pýtať a potom kupovať.....sorry,ale teraz budem zlá,ja vždy na takéto poviem,tak Ti treba.Bože,ľudia,keby sme boli v roku 1850,tak sa nebudem čudovať,že sa dá niekto obabrať,ale dnes,keď to človek denne číta v novinách,je to v TV,je to na nete.....

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Inak , myslim si, ze predavajuci sa ohradi, ze on poslal plne funkcny MT a pokazil si to ty.

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    pozri sa na to z tej pozitívnej stránky... mohol ti poslať namiesto pokazeného mobilu 300 g sádry, pilín, alebo použité trenky

    no môžeš sa obrátiť na políciu, našu s tým, že si sa stal obeťou podvodu, avšak ak si za to vysolil menej ako 266 € nepôjde o trestný čin ale iba o priestupok... t.j. vybodnú sa na teba... alebo skús prelúskať internet či je viacero ľudí takto podvedených a môžte podať hromadné oznámenie, potom by sa to začalo už inak riešiť... ale skôr sa nastav na to, že obídeš s dlhým nosom...
    Naposledy upravil Ice dive : 21.08.11 at 10:52

    Podnikanie je offline (nepripojený) Podnikanie

    http://www.podnikanie.net Podnikanie
    Gina Er Pozri príspevok
    máš poučenie,že sa máš najprv pýtať a potom kupovať.....sorry,ale teraz budem zlá,ja vždy na takéto poviem,tak Ti treba.Bože,ľudia,keby sme boli v roku 1850,tak sa nebudem čudovať,že sa dá niekto obabrať,ale dnes,keď to človek denne číta v novinách,je to v TV,je to na nete.....
    A skade mohol vedieť, že kupuje nefunkčný telefón? Keby rozmýšlali všetci tak ako vy, tak by sa cez internet(bazar) nepredávalo.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Domnievam sa, ze keby bol telefon v poriadku, nebolo by ho treba predavat cez internet, ale predal by sa priamo. Odbornici radia, ze cez internet je treba kupovat len od spolahlivych firiem, ja napriklad kupujem len knizky od Martinusu alebo z osvedcenych a preverenych antikvariatov.

    Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

    Gina Er
    Podnikanie Pozri príspevok
    A skade mohol vedieť, že kupuje nefunkčný telefón? Keby rozmýšlali všetci tak ako vy, tak by sa cez internet(bazar) nepredávalo.
    ale ani by ľudia neprichádzali o peniaze vďaka takýmto podvodníkom

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Ja som nedavno kupila cez net z e schopu .polskeho,sampony pre psa, lebo som chcela vybabrat s postovnym od osvedceneho predajcu. No a cuduj sa svete, zo samponov bolo odliate a to dost. Takze som sa tiez poucila, ze radsej doplatim a mam to 100%.

    Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

    Gina Er
    alaya1 Pozri príspevok
    Ja som nedavno kupila cez net z e schopu .polskeho,sampony pre psa, lebo som chcela vybabrat s postovnym od osvedceneho predajcu. No a cuduj sa svete, zo samponov bolo odliate a to dost. Takze som sa tiez poucila, ze radsej doplatim a mam to 100%.
    nejdem nikoho obhajovať,ale....na fľaši bol napísaný obsah? možno bolo 500 ml šampónu v 750ml fľaši.Veď sa pozri v obchode na fľaše,ktorá je úúúplne do plna?

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Gina Er Pozri príspevok
    nejdem nikoho obhajovať,ale....na fľaši bol napísaný obsah? možno bolo 500 ml šampónu v 750ml fľaši.Veď sa pozri v obchode na fľaše,ktorá je úúúplne do plna?
    Chybala skoro tretina naplne. Ja som tie brala od ineho dodavatela, tento neuctoval postovne, tak uz viem, preco.

    Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

    Gina Er
    no to by ma zaujímalo,čo robil s tým odliatym šampónom,veď nemá na to fľašky,aby to zase predával

    KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

    KoxXxo
    Taktiež som kupoval mobil na inzerát, ale s predajcom som sa stretol a kúpa prebehla až po odskúšaní mobilu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.