Zavrieť

Porady

Ukončenie strednej školy-bonus

Dobry deň,
Ako je to vlastne z daňovým bonusom keď mi zamestnankyňa doniesla este v juni potvrdenie o ukončeni strednej školy svojho syna ku 30.04.2005.
Daňový bonus som jej priznala naposledy v máji v aprilovej mzde.Teraz ked som jej robila potrvdenie o prijme,lebo ukončila u nas pracovný pomer som si uvedomila ci som to vôbec urobila správne.
Lebo neviem či jej syn nastupil potom hned do prace alebo ostal doma.Či mala naň este nárok.
Poradíte mi?
Usporiadat
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

xinko
Dobry deň,
Ako je to vlastne z daňovým bonusom keď mi zamestnankyňa doniesla este v juni potvrdenie o ukončeni strednej školy svojho syna ku 30.04.2005.
Daňový bonus som jej priznala naposledy v máji v aprilovej mzde.Teraz ked som jej robila potrvdenie o prijme,lebo ukončila u nas pracovný pomer som si uvedomila ci som to vôbec urobila správne.
Lebo neviem či jej syn nastupil potom hned do prace alebo ostal doma.Či mala naň este nárok.
Poradíte mi?
Mohla si uplatiť daňový bonus aj za jún, júl a august. Keď ti donesie potvrdenie o poberaní prídavkov na deti za tieto mesiace, môžeš to kľudne doplatiť pri ročnom zúčtovaní dane.
Naposledy upravil Zita4 : 18.01.06 at 10:37 Dôvod: doplnenie
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

xinko
Dobry deň,
Ako je to vlastne z daňovým bonusom keď mi zamestnankyňa doniesla este v juni potvrdenie o ukončeni strednej školy svojho syna ku 30.04.2005.
Daňový bonus som jej priznala naposledy v máji v aprilovej mzde.Teraz ked som jej robila potrvdenie o prijme,lebo ukončila u nas pracovný pomer som si uvedomila ci som to vôbec urobila správne.
Lebo neviem či jej syn nastupil potom hned do prace alebo ostal doma.Či mala naň este nárok.
Poradíte mi?
V prípade, ak sa ten študent nezamestnal do 1. septembra, tak jej patrí daňový bonus aj za júl a august. Na daňový bonus má zamestnanec nárok za nezaopatrené dieťa podľa z. 600/2003 o prídavku na dieťa. Ten v § 3 definuje, že nezaopatreným dieťaťom je dieťa, ktoré sa sústavne pripravuje na výkon povolania najviac do veku 25 rokov. Čo je to príprava na výkon povolania zase nájdeš tu:

http://www.porada.sk/showthread.php?...=zamestnanosti.
Naposledy upravil Chobot : 18.01.06 at 07:38
0 0
xinko xinko

xinko je offline (nepripojený) xinko

No keď už u nas skončila ku 31.12.2005 tak jej to uplatniť nemôžem.
Ale od 01.01.2006 nastupila vo firme pre ktoru tiež robim mzdy, tak podľa potvrdenia o prijme a ak mi predloži aj potvrdenie o poberani pridavku tak jej možem spraviť ročne zúčtovanie stym že sa jej doplati daňovy bonus.A vlastne či jej môžem robiť ročne zúčtovanie keď nastupila 01.01.06?Alebo si bude robiť sama daňové priznanie?
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Ak ťa o to požiada , tak jej môžeš urobiť ročné zúčtovanie dane ty v starej firme. Ak nepožiada ,tak jej pošleš podklady a urobí si daňové priznanie sama.
0 0
xinko xinko

xinko je offline (nepripojený) xinko

Ďakujem za radu.Pekny deň
0 0
učtovníčka učtovníčka

učtovníčka je offline (nepripojený) učtovníčka

Dnes som dostala utázku čo s deťmi ktoré vlastne už detmi nie sú ale nedostanú podporu od štátu lebo sa o nich majú postarať rodičia do 25-ho roku života keď nebudú mať vlastný príjem? Čo v tomto prípade majú nárok na prídavky na deti a daňový bonus? Z čoho ich majú živiť keď sami ledva živoria. Viete mi poradiť či sú nejaké možnosti kompenzácie alebo pod. Ďakujem
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

učtovníčka
Dnes som dostala utázku čo s deťmi ktoré vlastne už detmi nie sú ale nedostanú podporu od štátu lebo sa o nich majú postarať rodičia do 25-ho roku života keď nebudú mať vlastný príjem? Čo v tomto prípade majú nárok na prídavky na deti a daňový bonus? Z čoho ich majú živiť keď sami ledva živoria. Viete mi poradiť či sú nejaké možnosti kompenzácie alebo pod. Ďakujem
Nárok na prídavky majú len v tom prípade, ak sa sústavne pripravujú na povolanie. Ak už skolu ukončili a sú ne/dobrovoľne nezamestnaní, nemajú na prídavky nárok, veď sú to dospelí ľudia ako všetci ostatní, ktorí sú nezamestnaní.

Neviem, či absovlenti nemajú náhodou nárok na nejakú podporu po skončení školy, treba sa opýtať na úrade práce.
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Absolventi, ktorí sú evidovaní na úrade práce, majú možnosť ísť na absolventskú prax, odrobia 20 hodín týždenne maximálne po dobu 6 mesiacov. Mesačne dostanú z ÚPSVaR 1700 Sk. Toto je práve pre mladých ľudí, ktorí už neštudujú a majú do 25 rokov.
0 0
INOTEX INOTEX

INOTEX je offline (nepripojený) INOTEX

Pekny den, ja by som potrebovla radu, za mesiac 12/2005 som vyplatila zamestnancovi danovy bonus vo vyske 400./Sk/1 dieta a mala som mu vyplatit 450, ako mam teraz pokracovat? Dakujem
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

INOTEX
Pekny den, ja by som potrebovla radu, za mesiac 12/2005 som vyplatila zamestnancovi danovy bonus vo vyske 400./Sk/1 dieta a mala som mu vyplatit 450, ako mam teraz pokracovat? Dakujem
Ak robíš ročné zúčtovanie dane, tak to uprav v ňom. Ak si to robí zamestnanec sám, tak nech si on ten rozdiel douplatní.
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

Ak vysokoškolák ukončil štúdium 4.1. má nárok na daňový bonus za január?
0 0
Peťo Peťo

Peťo je offline (nepripojený) Peťo

Áno. Pekný deň.
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Zuziana
Ak vysokoškolák ukončil štúdium 4.1. má nárok na daňový bonus za január?
Podľa § 33 ods. 5 zákona o dani z príjmov pre nárok na daňový bonus musia byť na začiatku mesiaca splnené podmienky. To znamená, že 1.1. bol ešte študentom, tak má nárok na DB za január. (Ak sa zachovala štandardná dĺžka štúdia neprekročil 25 rokov veku.)
0 0
Kristina27 Kristina27

Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

AK "dieťa" maturovalo v máji, potom malo absolvenskú prax do 31.12.2005, za koľko mesiacov si na neho môže daňovník uplatniť daňový bonus, ja som mu zatiaľ uplatnila 01 - 06/2005.
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Kristina27
AK "dieťa" maturovalo v máji, potom malo absolvenskú prax do 31.12.2005, za koľko mesiacov si na neho môže daňovník uplatniť daňový bonus, ja som mu zatiaľ uplatnila 01 - 06/2005.
Ak bolo na absolventskej praxi už od júla 2005, t.zn., že bolo evidované ako uchádzač o zamestnanie. Na tie mesiace už nespĺňalo štatút študenta. Ak nebolo evidované na úrade práce v júli ani v auguste, môžeš doplatiť daňový bonus po predložení potvrdenia pri RZD.
0 0
Kristina27 Kristina27

Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

Na absolvenskú prax išla študentka 1.8.2005, rodič má nárok na daňový bonus za ňu tak od 01 - 07/2005? Nevadí, rodič si bude podávať DP, lebo mal príjmy podľa §5 aj §6, takže tam sa to potom vyrovná.
Ďakujem za rady.
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Kristina27
Na absolvenskú prax išla študentka 1.8.2005, rodič má nárok na daňový bonus za ňu tak od 01 - 07/2005? Nevadí, rodič si bude podávať DP, lebo mal príjmy podľa §5 aj §6, takže tam sa to potom vyrovná.
Ďakujem za rady.
Over si to, pretože nezáleží na tom, kedy išla na absolventskú prax, ale odkedy bola evidovaná na ÚPSVaR ako uchádzač o zamestnanie.
0 0
Kristina27 Kristina27

Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

Ako uchádzač bola evidovaná na úrade práce od 1.7.2005, takže má nárok na daňový bonus do konca škol. roka? Od 01-06/2005?
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Kristina27
Ako uchádzač bola evidovaná na úrade práce od 1.7.2005, takže má nárok na daňový bonus do konca škol. roka? Od 01-06/2005?
Má nárok na daňový bonus poslednýkrát za jún 2005, nie do konca školského roka, pretože koniec školského roka je 31. 8. 2005.
0 0
Kristina27 Kristina27

Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

Ďakujem ................
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať