Zavrieť

Porady

mam pravo na vratenie notebooku do 7 dni ak som nainstaloval windows ?

volal som do nemenovaneho obchodu a tam mi povedali ze nie ked som uz instaloval windows ale ked naformatujem disk tak je v povodnom stave tak nechapem ..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    Ak mám byť detailista, tak ani po naformátovaní už nie je v pôvodnom stave.
    Ale podľa mňa sa aj tak vyhovárajú...

    jaj000 je offline (nepripojený) jaj000

    jaj000
    ale ked je naformatovany tak je prakticky nemozne zistit ze je pouzivany aspon bezny smrtelnik to nedokaze a do nejakeho it laboratoria ho posielat zrejme nebudu a notebook nieje nejak poskodeny poskriabany ani nic este aj folie ma na sebe si myslim ze mam pravo na vratenie penazii

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ..no ja si myslím, že pokiaľ by sa ti pokazil do 7 dní, v rámci reklamácie máš právo na peniaze, ale u nás nefunguje nákup "na skúšku" a teda nemáš nárok na vrátenie peňazí...možno na výmenu za iný notebook...ale to si im nemal povedať, že je po windowse formátovaný...

    (tuším som niekde čítala, že šikovný počítačový maník zistí formátovanie)

    jaj000 je offline (nepripojený) jaj000

    jaj000
    asi som sa zle vyjadril nie je formatovany ale je v nom windows notebook ide ale ked ho budem vraciat budem formatovat

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    jaj000 Pozri príspevok
    asi som sa zle vyjadril nie je formatovany ale je v nom windows notebook ide ale ked ho budem vraciat budem formatovat
    ..

    cit:ked naformatujem disk tak je v povodnom stave tak nechapem..

    ..nie je v pôvodnom stave...aj keď relatívne je,ešte raz, u nás nefunguje nákup tovaru na skúšku...

    ..a má ten notebook nejaký problém, kvoli čomu ho chceš vrátiť a späť peniaze?..nevrátia ti peniaze..

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    jaj000 Pozri príspevok
    ale ved v zakone je ze do siedmych dni bez udania dvododu mozem vratit vyrobok nie ?
    ..

    ..no to ano,ibaže obchodníci to tak nevidia...a ak si si taký istý aplikáciou zákona v praxi, vezmi noťas a choď to skúsiť...lebo tu ti ho nikto nevymení za peniaze...tu je len diskus...

    jaj000 je offline (nepripojený) jaj000

    jaj000
    ciste teoreticky keby som udal ze napr. je hlucny alebo piska alebo nieco take tak by mi mali vratit peniaze nie ?

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    jaj000 Pozri príspevok
    volal som do nemenovaneho obchodu a tam mi povedali ze nie ked som uz instaloval windows ale ked naformatujem disk tak je v povodnom stave tak nechapem ..
    kupoval si v kamennej predajni alebo cez eshop?

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    toto sa týka iba e-shopov /že do 7-dní vrátiť/...

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    [QUOTE=jaj000;1832814]
    1Dara Pozri príspevok

    cize mam pravo na odstupenie nie aj napriek tomu co hovoria ?
    podla mna ano ... pozri si este obchodne podmienky, ci nahodou neuctuju nejaky poplatok, za "kontrolu funkcnosti" alebo podobne

    jaj000 je offline (nepripojený) jaj000

    jaj000
    [QUOTE=1Dara;1832820]
    jaj000 Pozri príspevok

    podla mna ano ... pozri si este obchodne podmienky, ci nahodou neuctuju nejaky poplatok, za "kontrolu funkcnosti" alebo podobne
    dik zatial ale este mam otazku ked oni zdrziavaju dnes je posledny den 7 a jaksi maju na vsetko cas budem mat narok na vrateni aj potom ?

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    dnes im to doruc - do predajne/sidla podla obchodnych podmienok alebo odosli poisteny - riadne zabeleny balik

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.