Zavrieť

Porady

Môže si sused postaviť bránu do nášho dvora ?

Rada by som sa poradila. Sused sa po dlhých rokoch rozhodol postaviť oplotenie okolo svojho domu a pozemku. Vchod na svoj pozemok má z inej strany , napriek tomuto faktu si postavil bránu do dvora ku mne. Zatiaľ ešte brána nestojí , ale v jednej časti plotu vynechal na bránu priestor , spravil k nej už aj schodík z mojej aj jeho strany pozemku . Neželám si , aby k nám chodil na pozemok a narúšal naše súkromie.
Mám nejaké práva ? Na koho sa môžem obrátiť ak potrebujem právnu pomoc ? Môžem zasadiť vedľa plotu husté kríky , môžem dať na bránu nejakú reťaz , aby k nám nechodil ?
Pokým ešte plot nestál bežne sa stávalo , že jeho psy chodili k nám na trávnik na toaletu . Chcem si teraz zabezpečit bojové plemeno psa do dvora , len neviem či to situáciu vyrieši.
Prosím o rady a skúsenosti ak ich máte. Ďakujem .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    To akoze sused si chce urobit branku na svoj pozemok cez tvoj?
    Kadial chodil doteraz?

    Musel by si mu to jedine ty dovolit, inak nemoze na tvoj pozemok vstupit.
    Ak ma prisup aj z inej strany tak by ani na sude neobstal,keby si chcel sudne vymoct pravo prechodu a prejazdu.
    A to, ze postavil na tvojom pozemku nejaky schodik ku svojej branke, na to tiez nemal pravo. Je to tvoj pozemok.

    Obrat sa co najskor na Obecny urad,ziadaj aby ho vyzvali k naprave. Ked uz bude mat vsetko hotove, bude sa ti to tazsie vybavovat.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    anita.p Pozri príspevok
    Rada by som sa poradila. Sused sa po dlhých rokoch rozhodol postaviť oplotenie okolo svojho domu a pozemku. Vchod na svoj pozemok má z inej strany , napriek tomuto faktu si postavil bránu do dvora ku mne. Zatiaľ ešte brána nestojí , ale v jednej časti plotu vynechal na bránu priestor , spravil k nej už aj schodík z mojej aj jeho strany pozemku . Neželám si , aby k nám chodil na pozemok a narúšal naše súkromie.
    Mám nejaké práva ? Na koho sa môžem obrátiť ak potrebujem právnu pomoc ? Môžem zasadiť vedľa plotu husté kríky , môžem dať na bránu nejakú reťaz , aby k nám nechodil ?
    Pokým ešte plot nestál bežne sa stávalo , že jeho psy chodili k nám na trávnik na toaletu . Chcem si teraz zabezpečit bojové plemeno psa do dvora , len neviem či to situáciu vyrieši.
    Prosím o rady a skúsenosti ak ich máte. Ďakujem .
    On si môže postaviť bránu v plote, kde len chce. Ty postav v tom mieste, kde bude mať bránu z tvojej strany plot tak široký, ako je jeho brána (dva stĺpy do zeme a medzi to pletivo), teda jeho brána bude ústiť do tvojho plota - t.j. cez bránu neprejde. Zámok na jeho bránu by som nedával.

    Aj tak nechápem, na čo mu je brána na tvoj pozemok? Že by sa chystal tvoj pozemok odkúpiť...?

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    anita.p Pozri príspevok
    Rada by som sa poradila. Sused sa po dlhých rokoch rozhodol postaviť oplotenie okolo svojho domu a pozemku. Vchod na svoj pozemok má z inej strany , napriek tomuto faktu si postavil bránu do dvora ku mne.
    A dôvod ????????
    Zatiaľ ešte brána nestojí , ale v jednej časti plotu vynechal na bránu priestor , spravil k nej už aj schodík z mojej
    ...zrušil by som ...
    aj jeho strany pozemku . Neželám si , aby k nám chodil na pozemok a narúšal naše súkromie.
    ...tzv. farmársky zákon ....
    Mám nejaké práva ?
    Máš ...
    Na koho sa môžem obrátiť ak potrebujem právnu pomoc ?
    Neblbni ...na seba sa spoľahni ...
    Môžem zasadiť vedľa plotu husté kríky , môžem dať na bránu nejakú reťaz , aby k nám nechodil ?
    Brána bude jeho ...pozemok je Tvoj , tak potom aký problém ???
    Pokým ešte plot nestál bežne sa stávalo , že jeho psy chodili k nám na trávnik na toaletu .
    Len raz ...
    Chcem si teraz zabezpečit bojové plemeno psa do dvora , len neviem či to situáciu vyrieši.
    Určite ....ešte by som aj výstražné tabuľky pripevnil na viditeľné miesta ...
    Prosím o rady a skúsenosti ak ich máte. Ďakujem .
    Chobot Pozri príspevok
    On si môže postaviť bránu v plote, kde len chce. Ty postav v tom mieste, kde bude mať bránu z tvojej strany plot tak široký, ako je jeho brána (dva stĺpy do zeme a medzi to pletivo), teda jeho brána bude ústiť do tvojho plota - t.j. cez bránu neprejde. Zámok na jeho bránu by som nedával.
    ...to tak ...ešte aj výdaje aby som mal ...
    Aj tak nechápem, na čo mu je brána na tvoj pozemok?
    ...možno na zálety sa chystá ...
    Že by sa chystal tvoj pozemok odkúpiť...?

    ...hm .....a čo tak postaviť si v priestore budúcej bránky nejaké stavy s terčami???
    Veď niekde sa predsa musí trénovať so vzduchovkou ....

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    anita.p Pozri príspevok
    Rada by som sa poradila. Sused sa po dlhých rokoch rozhodol postaviť oplotenie okolo svojho domu a pozemku. Vchod na svoj pozemok má z inej strany , napriek tomuto faktu si postavil bránu do dvora ku mne. Zatiaľ ešte brána nestojí , ale v jednej časti plotu vynechal na bránu priestor , spravil k nej už aj schodík z mojej aj jeho strany pozemku . Neželám si , aby k nám chodil na pozemok a narúšal naše súkromie.
    Mám nejaké práva ? Na koho sa môžem obrátiť ak potrebujem právnu pomoc ? Môžem zasadiť vedľa plotu husté kríky , môžem dať na bránu nejakú reťaz , aby k nám nechodil ?
    Pokým ešte plot nestál bežne sa stávalo , že jeho psy chodili k nám na trávnik na toaletu . Chcem si teraz zabezpečit bojové plemeno psa do dvora , len neviem či to situáciu vyrieši.
    Prosím o rady a skúsenosti ak ich máte. Ďakujem .
    Spravil schodík na Tvojom pozemku ? Stavebný úrad, obec - sťažnosť.

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    cit:...ale v jednej časti plotu vynechal na bránu priestor , spravil k nej už aj schodík z mojej aj jeho strany pozemku ...

    ..a to akože na základe čoho?..spýtaj sa ho, či k tebe mieni chodiť na grillparty,alebo načo mu je tam brána, ak tam nepokračuje jeho pozemok...a ak by bol hnusný, a bránu predsa len postavil, navleč dlhé silné reťaze, zamkni z tvojej strany a nech sa pánko ide sťažovať..ak bude mať kam...a ak by sa dobýjal, zavolaj políciu, je to vstup na cudzí majetok...
    ...a toho bojovníka môžeš, isto sa to tým upraví...

    ..a v našom archíve je dosť tém o podobných sporoch a susedských vzťahoch, pohľadaj, nájdeš isto aj riešenie...

    rudopp je offline (nepripojený) rudopp

    Vylúčený člen rudopp
    anita.p Pozri príspevok
    Rada by som sa poradila. Sused sa po dlhých rokoch rozhodol postaviť oplotenie okolo svojho domu a pozemku. Vchod na svoj pozemok má z inej strany , napriek tomuto faktu si postavil bránu do dvora ku mne. Zatiaľ ešte brána nestojí , ale v jednej časti plotu vynechal na bránu priestor , spravil k nej už aj schodík z mojej aj jeho strany pozemku . Neželám si , aby k nám chodil na pozemok a narúšal naše súkromie.
    Mám nejaké práva ? Na koho sa môžem obrátiť ak potrebujem právnu pomoc ? Môžem zasadiť vedľa plotu husté kríky , môžem dať na bránu nejakú reťaz , aby k nám nechodil ?
    Pokým ešte plot nestál bežne sa stávalo , že jeho psy chodili k nám na trávnik na toaletu . Chcem si teraz zabezpečit bojové plemeno psa do dvora , len neviem či to situáciu vyrieši.
    Prosím o rady a skúsenosti ak ich máte. Ďakujem .
    Tiež sme mali drevenú bránku v spoločnom plote.
    Až na to, že vedľa bývali starí rodičia .

    rudopp je offline (nepripojený) rudopp

    Vylúčený člen rudopp
    Chobot Pozri príspevok
    On si môže postaviť bránu v plote, kde len chce. Ty postav v tom mieste, kde bude mať bránu z tvojej strany plot tak široký, ako je jeho brána (dva stĺpy do zeme a medzi to pletivo), teda jeho brána bude ústiť do tvojho plota - t.j. cez bránu neprejde. Zámok na jeho bránu by som nedával.

    Aj tak nechápem, na čo mu je brána na tvoj pozemok? Že by sa chystal tvoj pozemok odkúpiť...?
    venčiť psa ???

    Môže si sused postaviť bránu do nášho dvora ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.