Zavrieť

Porady

Nájdu sa tu darcovia krvi ?

Prajem pekný deň

nehnevajte sa, že Vás takto verejne prosím, ale potrebovali by sme "onko-pacienti" momentálne dosť súrne darcov krvi skupiny "B Rh negatív" pre našu jednu kolegynku poraďáčku, verím, že sa nenahnevá, že Vás takto prosím bez jej vedomia,ale sama viem ako je táto tekutina veľmi potrebná pre nás pacientov a hlavne táto skupina, mám ju i ja, ale bohužiaľ nemôžem darovať. Takže ak by sa niekto predsa len rozhodol darovať, keby ste mi napísali ss a poslala by som Vám meno, ktoré treba nahlásiť pri darovaní krvi, eventuálne by mohli i ostatné krvné skupiny a viem, že transfúzne stanice si to potom menia. Momentálne je dosť nedostatok krvi, ako takej.

Veľmi pekne všetkým ďakujem za pomoc.

PS: krv môžete darovať kdekoľvek, ako som spomenula stanice si ju vymenia medzi sebou podľa potreby.

Dodatok : kto má naozaj vážny záujem darovať krv môže ju darovať v ktorejkoľvek transfúznej stanici a nahlásiť, že je to pre NOU Klenová Bratislava:momentálne je nedostatok všetkých skupín RH negatív, ale môžu sa darovať i ostatné skupiny.

Kto by takto urobil prosila by som o zaslanie mena darcu a č. krvnej konzervy, ktorú dostanete na štítku, aby som to mohla nahlásiť na NOU Klenová.


Odberné miesta v BA Kramáre a Ružinov
Naposledy upravil Dav : 22.11.11 at 06:13
Usporiadat
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Posúvam....
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Vierka, Ty si ale beťárka, iste reaguješ na môj príspevok v Tvojej (našej ) téme Onkologické ochorenia.
Áno, vždy v letných mesiacoch je nedostatok krvi, lebo ľudia sú roztrúsení po dovolenkách alebo sa im v lete jednoducho nechce darovať, ale bohužiaľ rôzne operácie v dôsledku nehôd alebo chorôb nepočkajú a u nás onkopacientov je to celoročný problém- liečba nám ničí krv a neverili by ste, ako to človeku pomôže, keď dostane 1-2 sáčky.
Mne museli dať krv minulý týždeň a našťastie ju zohnali za 1 deň, takto pred 2 rokmi mi kôli tomu museli posúvať operáciu a aj keď som zohnala niečo cez 20 darcov, nikto nemal moju skupinu a musela som čakať. Nie je to nič príjemné.
Ale dobrí ľudia sa nájdu vždy a ja som veľmi vďačná, že sú ochotní aj takto pomáhať. Na druhej strane sama som voľakedy bola aktívny darca, nevedela som sa dočkať, kedy prejdú 4 mesiace, aby som už mohla bežať na transfúzku. Človek tam vždy stretol super ľudí a mala som pocit, že to pomáha aj mne - vypustím trocha krvi, vytvorí sa nová, mladšia, že?
Vierka, ďakujem TI, že na mňa myslíš a naozaj budem vďačná všetkým, čo darujú, aj keby to nebola moja skupina, im je to v podstate jedno, hlavne, že prinesiem nejaké potvrdenia, že pre mňa niekto daroval a oni si už vymenia skupiny, ktoré práve potrebujú.
Vierka, ďakujem Ti z celého srdca, som dojatá....
22 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
kiež by som mohla ja darovať krv tak chodím pravidelne
3 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

info o potrebnej krvičke posuniem....
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

VieraPopluharova Pozri príspevok
Prajem pekný deň

nehnevajte sa, že Vás takto verejne prosím, ale potrebovali by sme "onko-pacienti" momentálne dosť súrne darcov krvi skupiny "B Rh negatív" pre našu jednu kolegynku poraďáčku, verím, že sa nenahnevá, že Vás takto prosím bez jej vedomia,ale sama viem ako je táto tekutina veľmi potrebná pre nás pacientov a hlavne táto skupina, mám ju i ja, ale bohužiaľ nemôžem darovať. Takže ak by sa niekto predsa len rozhodol darovať, keby ste mi napísali ss a poslala by som Vám meno, ktoré treba nahlásiť pri darovaní krvi, eventuálne by mohli i ostatné krvné skupiny a viem, že transfúzne stanice si to potom menia. Momentálne je dosť nedostatok krvi, ako takej.

Veľmi pekne všetkým ďakujem za pomoc.

PS: krv môžete darovať kdekoľvek, ako som spomenula stanice si ju vymenia medzi sebou podľa potreby.

0+

ale už dávnejšie nechcú

PS
Dotiahol som to iba na striebornú
4 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Ja nemám ani tú bronzovú, aj keď som darovala 21 krát - stratila som preukaz a nechcelo sa mi kôli tomu vybavovať potvrdenia (darovala som na viacerých transfúzkach - KE, TV, BA). Ale medailu nepotrebujem, stačí dobrý pocit.
11 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ja síce len 16x, preukaz mám, na medaile kašlem (zbytočnosť u mňa )
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...B -RH neg mám aj ja, ale neviem, či môžem....ale aspoň posuniem...a opýtam sa na seba...
...držím silno palčoky aby sa naša kamka rýchlo poliečila...
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

JarkaL Pozri príspevok
Ja nemám ani tú bronzovú, aj keď som darovala 21 krát - stratila som preukaz a nechcelo sa mi kôli tomu vybavovať potvrdenia (darovala som na viacerých transfúzkach - KE, TV, BA). Ale medailu nepotrebujem, stačí dobrý pocit.
Veď ani ja som to (a s tým) nerátal. Aj tak je niekde v šuplíku.
A keď je v čakárni veľa ľudí predbieham inak .

PS
Len kedysi kolegov syn mal nejakú krvnú pliagu a mne niečo z krvi priebežne odstredivkovali = cez 2,5 hodinu som bol napichnutý cez obe ruky do "kolotoča krvi" - - a to mi potom zarátali ako 10 klasických odberov.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
ja by som tiež rada, ale mám B+, a alergiu
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
rudopp Pozri príspevok
Veď ani ja som to (a s tým) nerátal. Aj tak je niekde v šuplíku.
A keď je v čakárni veľa ľudí predbieham inak .

PS
Len kedysi kolegov syn mal nejakú krvnú pliagu a mne niečo z krvi priebežne odstredivkovali = cez 2,5 hodinu som bol napichnutý cez obe ruky do "kolotoča krvi" - - a to mi potom zarátali ako 10 klasických odberov.
To si asi daroval krvnú plazmu.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...šup na slniečko...keby náhodou niekto...
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Ďakujem všetkým čo sa ozvali, zistím, ktoré transfúzne stanice potrebujú akú krv a dám to sem na poradu.
Keďže naša JarkaL sa prezradila sama, že je to pre ňu, tak aspoň vidíte, že je to potrebné pre konkrétneho človeka, jedného z nás. Môj manžel pôjde na bud. týždeň, práve mu vychádza odber, doteraz hlásil na mňa, ja momentálne nepotrebujem, takže nahlási JarkuL.
Budem veľmi vďačná každému kto bude ochotný ísť darovať.

Zatiaľ pekne ďakujeme a prajem všetkým krásny deň.

Viera
8 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

Letko Pozri príspevok
To si asi daroval krvnú plazmu.
Nechcel som tak otvorene .
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

mrzí ma, ale funkčná budem až v novembri - pri poslednom separovanom odbere sa niečo pobabralo a lekár nedoporučil skôr.
6 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

willma Pozri príspevok
mrzí ma, ale funkčná budem až v novembri - pri poslednom separovanom odbere sa niečo pobabralo a lekár nedoporučil skôr.
Ďakujem, že si sa ozvala, to nevadí, v prípade, že nepotrebuješ darovať v novembri niekomu konkretnemu, poprosím Ťa ak by si to mohla darovať na NOU Klenová a nahlásiť mi to, ostatné vybavím ja.
Krvičku potrebujeme stále a máme jej nedostatok, možno Jarke L dajú teraz od niekoho iného a potom Tvoju tiež dajú kto ju bude potrebovať, tento zámenný systém funguje bežne.
Vopred veľká vďaka.

Viera.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Vierka, viem o čom hovoríš - chodím presne pre tento typ pacientov , na zavolanie z transfúzky a pre konkrétneho pacienta.
8 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Dievčatá, opakovane chcem napísať...že máte môj obdiv .Na iné slová sa ani nezmôžem.Čítam Vás a veľa krát som veľmi dojatá.Tak mi dovoľte aspoň takto vyjadriť môj obdiv a želám veľa veľa síl a krásnych slnečných dní.
15 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Tuším mi už ani tú krv netreba, vliali ste do mňa toľko lásky a energie, že je mi hneď lepšie. Všetci ste úžasní.
12 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

Každého priateľa môžeme o niečo poprosiť... urobí to z PRIATEĽSTVA, ale keď poprosíme najlepšieho priateľa ... urobí to z LÁSKY... prajem Vám okolo seba len tých najlepších priateľov... ak by som mohla išla by som darovať, ale vzhľadom k zdravotnému stavu to nejde, takže aspoň takto...
9 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať