Zavrieť

Porady

Prosím o radu ohľadom preukazu ZŤP.

Mohol by mi niekto pomôcť?Neviem už sa nejak vyznať v tomto chaose našich úradníkov.Sociálana poisťovňa mi uznala vzhľadom na diagnozu,ktorú mám 55% invaliditu.Ale na úrade sociálnych vecí a rodiny keď som si podala žiadosť o ZŤP,zamietli mi ju.Mám možnosť odvolať sa,ale bude mi to niečo platné?
Prosím ak má niekto podobnú skúsenosť,či mi poradí.Ďakujem pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    2xzuzu22 Pozri príspevok
    ..
    Sociálana poisťovňa mi uznala vzhľadom na diagnozu,ktorú mám 55% invaliditu.Ale na úrade sociálnych vecí a rodiny keď som si podala žiadosť o ZŤP,zamietli mi ju.Mám možnosť odvolať sa,ale bude mi to niečo platné?
    Prosím ak má niekto podobnú skúsenosť,či mi poradí.Ďakujem pekne.
    Invalidita - "znížená schopnosť pracovať" (posudzuje SP podľa zákona o soc poistení)) , je niečo celkom iné ako "miera funkčnej poruchy" (ZŤP) , ktorú posudzuje UPSVaR podľa zák o príspevkoch na kompenzáciu zdrav postihnutia.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Hm... SP a UP sú dve rozdielne inštitúcie, konajúce podľa dvoch rozdielnych zákonov.
    Takže je to možné ak má človek preukaz ZŤP nemusí byť invalidný a takisto opačne môže byť invalidný a nemať preukaz ZŤ/.

    Určite si treba pozrieť zákon na ktorý sa odvolávajú v rozhodnutí a podla toho sa potom odvolať. Nepíšeš bližšie takže sa nedá nič bližšie poradiť.

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Presne tak, ja mám priznaný ID - 80 % postihnutie, ale keď mi priznali preukaz ZŤP, v rozhodnutí bolo 40 % postihnutie. Na ÚP majú úplne iné tabuľky ako SP.

    delonka je offline (nepripojený) delonka

    delonka
    2xzuzu22 Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď
    Zuzu, doporučujem pozrieť si príslušné vyhlášky, ja som sa musela tiež odvolať, pretože pri kontrole odmietnutia som zistila, že ma zaradili do nesprávnych skupín - očnú chorobu zaradili do psychických porúch!? prever si to, v odmietnutí máš citované zákony, skontroluj, či súvisia s tvojou chorobou.,

    všetko dobré želám a najmä veľa zdravia

    2xzuzu22 je offline (nepripojený) 2xzuzu22

    2xzuzu22
    Ďakujem,podala som to odvolanie aj s dokumentáciou ktorú posudkový pán doktor vôbec nespomenul a mal ju k dispozícií.

    Prosím o radu ohľadom preukazu ZŤP.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.