Zavrieť

Porady

problém pri predaji auta

Dobrý deň. Máme takýto problém. Predali sme auto 20.8.2011, spísali sme kúpno-predajnú zmluvu, dali sme mu všetky doklady od auta s tým, že nám ich do týždňa pošle, aby sme ho mohli odhlásiť. Keďže nám nič neprišlo, ani nám nezdvíha telefón a neodpovedá na SMS, začíname mať mierne obavy. Chcem sa opýtať, ako by sme mali postupovať, ak nám to nepošle, ako dlho on môže jazdiť na aute, ktoré nieje prepísané naňho? Do akej doby po predaji musíme auto odhlásiť??? Poraďte, prosím. Ďakujeme.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katkaeli je offline (nepripojený) katkaeli

    katkaeli
    Júj a prečo ste to neurobili hneď- odhlásenie....
    Máte to aj v kúpno-predajnej zmluve, že originál doklady ste mu dali?

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Chodte na políciu a auto okamžite odhláste z premávky alebo nahláste jeho predaj.

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    na polícií sa s ním bez dokladov nebudú baviť...

    nech ide na políciu, požiada o vydanie duplikátu osvedčenia o evidencií, následne odhlás vozidlo na kupujúceho a techničák prefotiť, kopiu poslať do poisťovne na odhlásenie PZP, a originál poslať kupujúcemu doporučene poštou...

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    Zuzana L Pozri príspevok
    áno, bolo to z iného okresu....
    aj tak ste mali to auto vo vasom okrese odhlasit... bola to vasa povinnost...

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    lujza.j Pozri príspevok
    ale ved o ho bez odhlásenia vo vašom okrese neprihlási
    a načo by ho odhlasoval... však nech PZP platí pôvodný majiteľ, nech pokuty chodia pôvodnému majiteľovi... po natankovaní sa tiež nemusí zaplatiť, ak začnú obháňať pôvodného majiteľa a kopec iných vecí..

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Ice dive Pozri príspevok
    a načo by ho odhlasoval... však nech PZP platí pôvodný majiteľ, nech pokuty chodia pôvodnému majiteľovi... po natankovaní sa tiež nemusí zaplatiť, ak začnú obháňať pôvodného majiteľa a kopec iných vecí..
    to áno, má to pre neho tieto výhody......
    ale ja som to inak myslela, seriózne

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    lujza.j Pozri príspevok
    to áno, má to pre neho tieto výhody......
    ale ja som to inak myslela, seriózne
    to ja viem, že si to myslela seriózne... mňa len zaráža ako sa ľudia vedia pri vidine peňazí ľahko dostať do problémov...

    Zuzana L je offline (nepripojený) Zuzana L

    Zuzana L
    Ice dive Pozri príspevok
    to ja viem, že si to myslela seriózne... mňa len zaráža ako sa ľudia vedia pri vidine peňazí ľahko dostať do problémov...
    tu vôbec nešlo o vidinu peňazí...bola to stará favoritka, ktorej sme sa chceli zbaviť!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.