Zavrieť

Porady

Boli sme na dovolenke

erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Dovoľujem si otvoriť novú tému. (Vopred sa ospravedlňujem ak tu podobná téma je. Upozornite ma na to, túto tému zruším. Hľadal som ju a nenašiel.)
O čo ide? Ide o podelenie sa so skúsenosťami na našich dovolenkách. Čo sme zažili, čo sa nám páčilo, čo nie. Takto si môžeme odovzdať skúsenosti kam ísť, čomu a komu sa vyhnúť.
Veď sme porada, tak si poraďme.
Usporiadat
sanny237 sanny237

sanny237 je offline (nepripojený) sanny237

Myšlienka je to veľmi dobrá, len myslím, že po pár príspevkoch to začne byť neprehľadné, pretože každý bude písať o niečom inom a inej krajine. Keby sa to dalo rozdeliť aspoň podľa krajín: napr. Egypt, Turecko...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Ja by som doplnil, že su obsiahle diskusie so skusenosťami dovolenkárov, na portáloch o cestovaní a dovolenkových destinaciach.

napr. www.skrz.sk

Čo sa týka príspevku #2 je uplne normálne, že príspevky v tejto téme budú roznorodého charakteru,

pretože každý má iné predstavy o dovolenke a aj iné finančné možnosti.

Niekomu stačí jednoducho "byť pri mori", kým iný hĺada "all inclusive".

Takže diskutujme.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Ja som bol v Bulharsku /Primorsko/

hlavne preto, že zodpovedá mojim finančným možnostiam.

Ale kľudne by som sa šiel pozrieť do Thajska, na Maledivy, či do Karibiku.
0 0
sanny237 sanny237

sanny237 je offline (nepripojený) sanny237

erzet Pozri príspevok
Dovoľujem si otvoriť novú tému. (Vopred sa ospravedlňujem ak tu podobná téma je. Upozornite ma na to, túto tému zruším. Hľadal som ju a nenašiel.)
O čo ide? Ide o podelenie sa so skúsenosťami na našich dovolenkách. Čo sme zažili, čo sa nám páčilo, čo nie. Takto si môžeme odovzdať skúsenosti kam ísť, čomu a komu sa vyhnúť.
Veď sme porada, tak si poraďme.
Ja som to myslela tak, že keď chcem ísť vyslovene do Turecka, tak nemusím zrovna čítať niečo o Chorvátsku, nemyslím, že tu bude podstatné len all inclusive, ale skúsenosti, ako bolo.....takže v starších príspevkoch sa to bude ťažšie hľadať, ale súhlasím existujú aj recenzie hotelov ...
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

..a tiež by som sa rád pozrel do Tirolska, severného Talianska a Švajčiarska

výborné cestopisy vydava vydavateĺstvo KOMPASS

Velký turistický průvodce ALPY
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Potulky po Pieninách, Muránskej planine, Slovenskom raji a na skok do Poľska.


Z dôvodu strachu z extrémneho tepla a z preplnenia ciest som sa vybral na cesty v nedeľu o 23:00. Nastavil som si navigátora, v mobile, na Goralský dvor v Haligovciach. Zo začiatku išlo všetko v poriadku, pokiaľ si môj mobil nezačal myslieť, že idem zvážať či kradnúť drevo v lese. Tak ma, medzi Spišskou Belou a Podolíncom, poslal do Toporca a začal ma navigovať cez lesnú takmer neschodnú cestu. Bolo cca 02:00 v pondelok. Tak som to vzdal, a vrátil sa na cestu podľa mapy. Pred Goralský dvor, kde som mal zabezpečené ubytovanie, som prišiel o 5:00, na moje prekvapenie nočná služba tam nebola, tak som pospal v aute do 8:00. O ôsmej ma zobudili prebúdzajúce sa ovce.
Dvor sa začal prebúdzať. Ubytovaný som bol v jednoposchodovej chatke za 10 € osoba/noc. Celkom šikovná chatka. Pre prízemie a poschodie sociálne zariadenie. Čo ma zarazilo, že tam nebolo, pretože som si myslel, že to tam malo byť, uterák a mydlo.
Goralský dvor, (http://www.goralskydvor.sk/) neskôr som sa dozvedel, že bol vyhodnotený ako najlepší kemping za rok 2010. Je tam možnosť stanovania, kempovania, je tam trampolína, húpačky pre dospelých a deti, mini kúpalisko s teplou vodou vyhrievanou solárnymi kolektormi, príjemná obsluha v reštaurácii, wifi na recepcii a reštaurácii, výstava starých poľnohospodárskych strojov. Pre ubytovaných je k dispozícii kuchynka, s chladničkou, mikrovlnkou, práčovňa, sušiareň. Na konci pobytu každý dostane anonymný dotazník o spokojnosti, či nespokojnosti. Konajú sa tam večerné, spoločenské akcie so živou ľudovou hubou a miniprogramom.
Odtiaľ som vyrážal na akcie. Z Červeného Kláštora na plti po Dunajci do Lysej nad Dunajcom. Vypočuli sme si po ceste plťou o lietajúcom Cypriánovi, o prameni lásky, kto sa z neho napije za rok sa zosobáši, alebo rozvedie, o storočnom prameni, kde treba piť denne aby sme sa dožili sto rokov. Vraj tam majú zákaz zastavovať (asi im to zakázal minister PSVaR, možno aby neminul veľa na dôchodky), o siedmych mníchoch ako chodil denne jeden za mníškou do Poľska a keďže sa nemohli spolu rozprávať raz ich tam pán Boh našiel všetkých spolu a zaklial ich na skaly, a teraz tam budú zakliaty pokiaľ pod neprejde verný pár. V Lysej nad Dunajcom som so požičal bicykel a odbicykloval do Poľska, do Szciawnice (30 - 40 mim.). Te tam funkčná vyhliadková lanovka. Čo som bol prekvapený nepredávali nič za €.
Na druhý deň som bol v Poľsku na zámku Niedzic ktorý je nad priehradou, po ktorej prechádza výletná lod a druhá medi hradom Niedzic a zámkom Czorsztynie. Na priehrade je pláž na kúpanie, a po dlhom čase som mal točenú zmrzlinu. Večer som sa vrátil na Slovensko, no musím povedať, že na prvý pohľadom zistil, že som doma na Slovensku. Krásne Slovensko, ale bohužiaľ, pre cestovný ruch zanedbané. Žiadne cyklotrasy...
V stredu som navštívil Ochtínsku aragonitovú jaskyňu (6 €). Po ceste do Slovenského raja som sa dozvedel aká krúpová spúšť postihla v stredu ráno Slovenský raj. A presvedčil som sa o tom už po ceste, z auta, za horúceho slneka, o 11:00 som videl lopatami odhadzovať krúpi a po krajoch ciest to bolo akoby zasnežené. Ubytovanie som mal v Mlynkoch v hoteli Mlynky (z akcie Denné zľavy 55 € tri dni/dve osoby) a tu som tú spúšť videl naplno (foto v prílohe), po ceste potôčky vody, zaliate cesty, rozbité eternitové a poprikrývané strechy.
Mal som obavu ako budú schodné turistické chodníky po "raji". Tak som si tam ráno zavolal. Všetko v poriadku, záchranári ich skontrolovali, čo ma však prekvapilo nefunkčná lanovka z Geráv od roku 2010. Prečo? Podľa foto, roztrhnuté lanu. A zasa mi to pripomenulo že som na Slovensku. Tak som sa postil na turistiku. Krásna príroda, potôčiky, vodopády, kamene, rebríky, reťaze, kamene. Vyšiel som na Geravy, k hotelu Geravy, a spomenul som, že som tam bol pred tridsiatymi rokmi a hotel som takmer nepoznal. Pre nefunkčnú lanovku som musel ísť dolu peši. Po ceste som zasa videl následky krúpovej smršte. Zišiel som dolu, a poobedie som si užil na priehrade Palcmanská Maša (parkovné 3 € na deň, vodný bicykel až 7 € na hodinu, myslím že člnok 4 €, vstup do Slovenského raja z Dediniek som neplatil.). Hotel Mlynky (http://hotelmlynky.sk/). "Perfiš." Vonku sa dá grilovať, fitnes, sauna, wifi na recepcii a v reštaurácii, reštaurácia za prijateľné ceny, predplatené raňajky = švédske stoly, na štandardnej izbe televízor, osuška, 2 uteráky, v sociálnom zariadení sprchovací gél, tekuté mydlo, mal som balkón.
V piatok ráno som opustil hotel Mlynky a po ceste domov som navštívil Dobšinsku ľadovú jaskyňu (7 €, poplatok za fotenie 10 €). Po obede som sa zastavil v Rajci na kúpalisku Veronika. Krásne kúpalisko, veľké, termálny voda iba škoda, že zatvárajú cez týždeň o 18:00 a cez víkend o 19:00 (aj to je málo, slnko vysoko). A je večer, dovolenka skončila.
IMG_6249.jpg  
DSC00049.jpg  
IMG_6261.jpg  
1/1
18 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Nemyslel som "netové" stránky, ale vlastné skúsenosti. Internetové linky iba na doplnenie textu.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
GRÉCKO

Sarti ,poloostrov Sithonia, na poloostrove Chalkidiky

Pôvodne sme mali namierené na do Parálie (Katerini),Olympijská riviéra .Ale po letmom obhliadnutí tothto hrozného miesta ma zamrazilo na chrbte omočil som ruku do vody zostala mastná ,ako po namočení do motorového oleja som zaradil spiatočku a poďho na oblúbené Chalkidiky , a urobil som veľmi dobre ,bola to zatiaľ asi najlepšia dovolenka.
Ale poporiadku.....
Na dovolenku chodím tam kam sa dá svojím autom inak nebolo ani teraz, šoférovanie moja obľúbená činnosť. Niečo k ceste vyrážal som o 12:00(utorok) v Katerini som bol o 5:00 (streda).Cesta celkom ok na rozdiel od minulého roku ,Srbi postavili a sfunkčnili za rok okolo 100km diaľnice!!!,takže takmer celú cestu okrem asi 130 km na juhu hornatého Srbska a asi 30 km po nádherných úbočiach hôr v Macedónsku(bezkonkurenčne najkrajší kus cesty,niečo ako pred Makarskou v HR) ,a samozrejme 110 km takmer v kuse cez obce, od Topoľčian po Komárno ,až do Nea Modania po cestách dialničného tipu 140-150km/hod. Menšie zdržania na hraniciach Srbska,Macedónska asi po pol. hodine. Grécky colníci to majú vysoko na háku ,súhlasím s nimi .Inak kvalita Maďarských,Srbských(až na jeden polopanelový úsek ),Gréckych ciest sa nedá porovnávať zo Slovenským tankodrómom. Aj cesty prvej triedy boli v Grécku širšie a v zákrutách prehľadnejšie ,ako naše „dialnice“.Určite ma stále udivovalo to ako sa v Grécku správajú šoféri. Aj keď sa jazdilo na plný plyn po rovných a širokých cestách BEZ DIER koľko sa dalo ,ani raz sa na mňa nikto zo zadu netlačil ,nevytruboval ,nepchal sa nepredbiehal ,keď to bolo nebezpečné. Je to presne môj štýl ,rýchlo som zapadol do “davu“ ,radosť tam jazdiť. Až na tie ceny benzínov najviac som videl natural 95 na Schell za 1,89€,vo Vorvorou, bežne to bolo okolo 1,69 €.Najlacnejšie bolo po ceste v Macedónsku za cca 1,1 €.
Po príchode do cieľa našej cesty v Katerini sa začalo už obvyklé hľadanie nejakých smerových tabúľ popri cestách ,to je naopak Grécka tragédia,ak aj nejaké sú , tak väčšinou nečitateľné ,poškodené ,alebo na jednej T križovatke dve tabule smer Olympiaki Akti každá ukazovala inam. Tomu rozumeli zrejme len najstarší domorodci. Keď som sa po kľučkovaní nakoniec predsa len dostal do cieľa cesty .Tak nastalo veľké sklamanie. Bolo to stredisko presne také ,ako sa nám absolútne nepáči ,len betónové činžiaky na grécky spôsob a špinavé mastné more plné ľudí. Skôr, ako turistickým centrom by som to nazval turistickým infernom. Takže následovala spiatočka a smer obľúbené Chalkidiky.
Po ceste sme sa snažili nájsť ubytovanie v prekrásnom mestečku Neos Marmaras,voľné bolo len nie dvojizbové apartmány tie už boli zadané tak sme po chvíľke oddychu zamierili do Sarti .A neľutovali sme. Sarti nesklamalo a na tretí pokus sme našli ubytovanie dosť veľké a na dobrom mieste .
Ubytovali sme sa nad menšou reštauráciu, kde majiteľka vyvárala bezkonkurenčne najlepšie dobroty na svete. Zhodli sme sa so ženou ,že majiteľka (v jednej osobe aj kuchár) je majster sveta v pečení pizze,mali úžasné tortelíny ,fantastické špagety a pil som tam najlepšiu kávu na svete(káva + zmrzlina) .A zmrzlina ,to ak si niekto myslí ,že jedol zmrzlinu tak sa mýli. A ak neveríte tak chodte sa presvedčiť do Sarti do reštaurácie Petris a pochopíte o čom píšem. Chuť a vôňa sa nanešťastie nedajú opísať , tak sa o to nebudem pokúšať. Majitelia veľmi príjemný a stále usmiaty dôchodcovia ,boli takmer stále ochotný splniť všetko čo vám vidia na očiach. Ubytovanie aj ich reštaurácia boli čisté vkusné na výbornom mieste 50m od mora pred veľkým parkoviskom na hlavnej Sartskej ulici ,kde nebol problém s parkovaním ,ako v centre mesta a pritom naša terasa otočená do kľudnej časti školského dvora pokrytá kvetmi. Takže sme si užili aj ten fantastický turistický ruch ,ktorý v Sarti panuje pre ktorý sa tam ja osobne stále vraciam a zároveň kľud a pekný výhľad na more. Neviem či niekto dokáže predstaviť v Slovenských podmienkach 2km dlhú ulicu na nej možno 10 000 turistov ,kde sa nikto nikam neponáhľa, nikto do nikoho nevrazí, absolútny kľud a pokoj. Obchodíky do ktorých vstúpite poobzeráte sa, nič nekúpite a majiteľ na vás nezazerá, ako keby ste mu zjedli večeru. Množstvo taverien na pobreží popri plážach ,aj v uliciach mesta musí uspokojiť aj toho najväčšieho gurmána. Ja nedám dopustiť na tie ich pečené ryby s gréckym šalátom a napol zamrznutým vynikajúcim pivom Mythos.Pre ženskú populáciu sa tam nachádza obrovské množstvo všakovakých obchodíkov, zo všetkým možným aj nemožným tovarom od výmyslu sveta. Pláže široké s pozvolným vstupom do mora ,kde sa pri troške vetra vytvárali nádherné vlny v, ktorých sa mohla nielen detská populácia vyšantiť dozbláznenia. Stále sa tu v okolí dajú nájsť mini pláže ,ktoré budú len vaše. Stačí si prenajať nejaký skútrik a pohľadať.Sarti ako aj celý poloostov Sithonia je jeden nádherný kus zeme s množstvom menších aj väčších pláží ,útulných mestečiek a dedín, ktorý som niekoľkokrát prešiel dookola a ako dovolenkové miesto môžem len odporúčať. Najmä na východnej polovici poloostrova cesta vedie cez mnoho serpentín vysoko nad morom ,kde sa vám pred očami otvárjú výhľady s nádhernými scenériami.Cesta kde na sa môžete stretnúť zo všeličím.
Celý poloostrov ponúka na svojich plážach všetky možné turistické atrakcie od potápania medzi množstvom rýb a rybičiek ,papkali pekne z ruky ,cez rôzne skútre loďky výlety po mori aj na súši.
Radosť z celej dovolenky nám dokázali trochu pokaziť iba priblblý Maďarský colníci, kde sme na hraniciach strávili bezmála 4 hodiny. Táto zbytočná úradícka chamraď prehľadávala bez rozdielu, každé jedno auto a autobusy .Dúfam ,že našli aspoň jedno veľké hov....do ktorého si namočili paprče.
V každom prípade nie zbohom Sarti Sithonia ,ale dovideniáááááá ,určite som tam nebol posledný krát.

Naposledy upravil 220870 : 29.08.11 at 06:34
20 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Môžem s týmto príspevkom len súhlasiť, je to krásne miesto, na ktorom som bola 3 x a rada by som sa tam ešte vrátila niekedy.
0 0
helicka helicka

helicka je offline (nepripojený) helicka

zaujímavé..a jedna otázočka,kolko vás vyšla táto dovolenka?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
4 osoby 3dospelý+9 ročná 2000€.900 ubytovanie+cca 310 cesta+130 poistka.Atrakcie 200.pizz+ zmrzlina 200.som antiklasický Československý turista.Skonzumovaly sa len dve majky aj to po ceste domov.Naopak nakúpil som tam vynikajúce Grécke konzervy (luncheon-meat) a tri kartóny Apélie.(podľa môjho názoru najlepšie víno na svete).
4 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

220870 Pozri príspevok
4 osoby 3dospelý+9 ročná 2000€.900 ubytovanie+cca 310 cesta+130 poistka.Atrakcie 200.pizz+ zmrzlina 200.som antiklasický Československý turista.Skonzumovaly sa len dve majky aj to po ceste domov.Naopak nakúpil som tam vynikajúce Grécke konzervy (luncheon-meat) a tri kartóny Apélie.(podľa môjho názoru najlepšie víno na svete).
Toni a čo metaxa, tú už nerobia??? tak to teda neprežijem, ja som "súhlasila" s pôžičkou Grékom, len kvôli nej..
2 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Metaxa mi moc nemchuti.Ja mám rád sladké ženské vína.Ale robia ju bolo jej tam aj kúpať sa v tom dalo.Gréci pôžičku nepotrebujú bubákov majú habadej.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

220870 Pozri príspevok
4 osoby 3dospelý+9 ročná 2000€.900 ubytovanie+cca 310 cesta+130 poistka.Atrakcie 200.pizz+ zmrzlina 200.som antiklasický Československý turista.Skonzumovaly sa len dve majky aj to po ceste domov.Naopak nakúpil som tam vynikajúce Grécke konzervy (luncheon-meat) a tri kartóny Apélie.(podľa môjho názoru najlepšie víno na svete).
Tak vyskusali sme psa na dlhe trate, buduci rok opat Grecko- Polichrono aj s pesikami....a nemusim tu citat tie arogantne blaboly na moju adresu...
Este pred tym Novy rok v Egypte.
0 0
Hazard77 Hazard77

Hazard77 je offline (nepripojený) Hazard77

Super vec. My chodíme pravidelne do Chorvátska, myslím, že je to celkom príjemné a cenovo dostupné. Len mi prekáža troška tá kamenistá pláž, ale zato aspoň čisté more
0 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

Chorvátsko nemá chybu, len si správne vybrať, čo komu vyhovuje..nám s deťmi určite komplex hotel Narcis, Hedera, Mimoza, my chodíme do hotela Narcis, je tam all inclusive a to vyhovuje, pretože ak máš polpenziu, tak viac minieš ako ťa stojí zájazd, odskúšané...
4 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

Hazard77 Pozri príspevok
Super vec. My chodíme pravidelne do Chorvátska, myslím, že je to celkom príjemné a cenovo dostupné. Len mi prekáža troška tá kamenistá pláž, ale zato aspoň čisté more
neviem, kamenistá je asi všade, niekde viac, niekde menej v Chorvatsku, ale čisto a to sa ráta...
3 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

alaya1 Pozri príspevok
Tak vyskusali sme psa na dlhe trate, buduci rok opat Grecko- Polichrono aj s pesikami....a nemusim tu citat tie arogantne blaboly na moju adresu...
Este pred tym Novy rok v Egypte.



aké bláboly ??

kde ?
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Musím súhlasiť s Tonym, odkedy sme pred štyrmi rokmi objavili Grécko, konkrétne Sarti, iná dovolenka nehrozí. V podstate všetko ako opísal Tony bolo rovnaké aj v našom prípade, až na čakanie na hranici, nečakali sme nikde dlhšie ako 10 min., dokonca ani maďari nás pri návrate nelustrovali. Cenovo tiež výhodné, celá dovolenka 2 dospelí a 2 deti komplet ubytovanie, nafta, diaľničné poplatky, strava, vyšla na cca 1000 juráskov.
3 0
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

Žabinka Pozri príspevok
Musím súhlasiť s Tonym, odkedy sme pred štyrmi rokmi objavili Grécko, konkrétne Sarti, iná dovolenka nehrozí. V podstate všetko ako opísal Tony bolo rovnaké aj v našom prípade, až na čakanie na hranici, nečakali sme nikde dlhšie ako 10 min., dokonca ani maďari nás pri návrate nelustrovali. Cenovo tiež výhodné, celá dovolenka 2 dospelí a 2 deti komplet ubytovanie, nafta, diaľničné poplatky, strava, vyšla na cca 1000 juráskov.
bola som v Grecku 3x, a nikdy viac, taky lenivy narod len tak clovek nevidi, so Spanielskom sa to neda ani porovnat, Grecko to je rozostavany bordel, spina, hrozne sluzby, sama sa cudujem, preco som tam bola az 3x
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať