Zavrieť

Porady

Súbeh OČR a rodičovskej dovolenky

Dobrý deň,
veľmi pekne chcem poprosiť o radu.
Momentálne som na rodičovskej dovolenke, dcérka bude mať 3 roky 14.12.2011. Od 1.9. musím znovu nastúpiť do zamestnania /po dohode so zamestnávateľom ktorý ma potrebuje pre konkrétny projekt/ a dcérka mala nastúpiť od 5.9. do MŠ, zo zdravotných dôvodov je ale nutná OČR - zatial predbežne na 1 mesiac /jej nastup sa posunie až od 1.10./
Mám otázku:
- ak ja bude zamestnaná od 1.9. na pracovnú zmluvu, UPSVR bude dalej vyplácať rodičovský príspevok? OČR môže byť napísaná na manžela ktorý je SZČO? Alelbo nemôže byť súbeh OČR a rodivskej dovolenky? Nevieme to poriešiť - treba to nejak riešiť aj s UPSVR?
Vopred dakujem za odpoveda lebo akýkolvek typ v tejto oblasti
Soňa
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Narok na RP ma stale ,az do 3 rokov veku dcery, bez ohladu na to, ci bude precovat alebo nie a ci dcera bude v MS alebo nie.
    Ak pracuje, ma narok aj na OCR, pokial je dcera chora.

    OCR moze cerpat aj otec dietata-zivnostnik, pokial ma platene nemocenske poistenie a ma tak na platenu OCR narok.

    OCR je vsak platena len 10 kalendarnych dni.
    Ak ju bude cerpat matka, je jasne, ze na projekte pracovat nebude, lebo bude musiet byt s dcerou doma.
    otec ako SZČO si platí nemocenské, takže bude môcť čerpať OČR pokiaľ táto bude vystavená viacnásobne? Napr. OČR od 1.9. do 10.9. na otca, potom 1 deň prerušenie a následne ďalšia OČR a tak po dobu pokiaľ to bude potrebné?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Soňa Záborská Pozri príspevok
    otec ako SZČO si platí nemocenské, takže bude môcť čerpať OČR pokiaľ táto bude vystavená viacnásobne? Napr. OČR od 1.9. do 10.9. na otca, potom 1 deň prerušenie a následne ďalšia OČR a tak po dobu pokiaľ to bude potrebné?
    ak pôjde o tú istú diagnozu, SP si preverí u ošetrujúceho detského lekára a ďalšie ošetrovné nevyplatí. Plateným ošetrovným celý mesiac nevykryjete.
    no a ako sa teda dá riešiť situácia ak je dieťa choré a doba jeho liečby musí byť dlhšia ako 10 dní? Dcérka bola 3 týždne chorá na zápal plúc a doliečenie je predpokladané na dobu 1 mesiaca, ako sa to teda dá riešiť?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Soňa Záborská Pozri príspevok
    no a ako sa teda dá riešiť situácia ak je dieťa choré a doba jeho liečby musí byť dlhšia ako 10 dní? Dcérka bola 3 týždne chorá na zápal plúc a doliečenie je predpokladané na dobu 1 mesiaca, ako sa to teda dá riešiť?
    OČR-ka môže byť aj 3 týždne, ale zaplatené bude len 10 kal. dní. Od 11. dňa sa zamestnancovi preruší poistenie v soc.poisťovni.
    V zdr.poisťovni je počas celého obdobia platitelom zdr.poistenia štát.
    ďakujem za rady...skusim sa zajtra zastaviť aj tam, aby mi povedali čo všetko a ako treba, lebo teda na OČR pojde SZČO - kt platí preddavky na soc poistenie aj ZP, že ako to treba u nich riešiť.

    Súbeh OČR a rodičovskej dovolenky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.